Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért veszi ki a szájából az...

Miért veszi ki a szájából az ételt? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

10 és fél hónapos kisfiúnk kb. fél hónapja ha adok neki enni akkor az ételt kiveszi a szájából vagy kilökdösi a nyelvével. Nem tudom, hogy most azért mert nem ízlik neki vagy csak játszik vele(van,hogy látom tényleg játszik az étellel de ez nem zavar mert ki ne szeretné tudni, hogy mit is eszik meg) viszont ha ugyanazt az ételt miközben én lefoglalom és az apuja rakosgatja bele a kajcsit a pici szájába akkor "szó nélkül" megeszi.

Viszont néha azért látom, hogy dac-ból(ha lehet mondani ilyet egy 10 hónapos babára) csinálja ezt a kajcsi kilökdösést.


2009. júl. 18. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én abbahagyom az etetést és fél óra múlva újrapróbálom.

1 éves

2009. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk is van ilyen. mostanában csak falatokat eszik meg, szilárd ételekből. /kenyér, felvágott, sajt, krumpli, sárgarépa, stb. sokmindent eszik már/ nálunk a cumisüveg kupakja a legjobb játék:-) viszont ha mindenki eszik, és látszólag nem ő a középpont, hanem beszélgetünk valamiről, de közben a szájába adom a falatot, akkor elfogadja:-) próbáljátok meg esetleg, hátha. ha érzi, hogy "őt" etetem, akkor csapkod a kezével, és nem nyitja ki a száját:-)
2009. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket.
2009. júl. 19. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Unja a kanalas ételt. Enyém is csinálja, de nem fintorog közben, tehát nem az ízével van a baj. Amit ő tud szabályozni, tehát falatok, azok mehetnek. Azzal tudok trükközni, ha kap egy kanalat és segítek az ételt a szájába kormányozni. Így még akkor is lemegy az ebéd, ha előzőleg már kilökdöste az ételt a szájából.
2009. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!