Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarják az anyukák...

Miért akarják az anyukák minél hamarabb leszoktatni a gyereket magukról?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt,hogy pár hónapos korban külön szoba,cici helyett cumi,anya helyett plüss állatka stb
2009. júl. 19. 13:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
?? Szerintem ezek teljesen normális babás dolgok. Mi még egy szobában vagyunk, de én is úgy gondoltam, hogy saját szobája lesz, de még nem volt szivem átköltözni, majd, ha már tud jönni-menni. A cici-cumi kérdés szerintem elég provokativ, ugyanis a kettő miért is zárja ki egymást? Én szoptatok, de ha éppel elalvófélben van a babám, miért is dugnám hirtelen a szájába a mellemet? Nem éhes! Én etetésre használom a cicit, amúgy pedig, ha anyahiánya van, akkor magamhoz ölelem, ringatom, ha nem tud elaludni, akkor adok neki cumit, mert akkor abbahagyja a kalimpálást. Miért is lenne ez baj?? És mondjuk miért is kellene egy séta közepén karba kapnom, megciciztetnem, ha a cumi is lenyugtatja, majd 10 másodperc múlva kiköpi, és nézelődik szépen tovább? Nekem épp az a furcsa, hogy egyes anyukák miért akarnak élő játékszert csinálni magukból a gyerek kedvéért, és utána miért is panaszkodnak, hogy nem szeret a gyerek a saját ágyában aludni, egy órát kell dajkálni minden egyes alvás előtt, fáj a hasa, mert túlciciztették, nem játszik el egyedül a gyerek hirtelen 1 éves korában.. stb., mennyi ilyen kérdés van itt! Igenis van középút, és egy csomót szeretgetni, dajkálni kell, de meg kell arra is tanitani, hogy ne csak karban vagy anya játékaival legyen el. A plüss állatkában végképp nem látom, mi a gond. Neked nem voltak játékaid? Miért gondolod, hogy egy anyuka, aki mindig ugyanaz az egy, helyettesiti a szép szines világ felfedezését? És a világ játékokból is áll. Szóval szerintem inkorrekt volt a kérdésed, lehet lepontozni.
2009. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem leszel lepontozva.Lehet hogy igazad van.De nekem égnek áll a hajam mikor azt hallom hogy 2-3 hónapos babát külön szobába raknak.Én biztos nem tudnék aludni egy cseppet sem,szeretem hallani ahogy szuszog mellettem.Másik nem a játékokkal van a baj hanem azzal hogy az anyukák nyűglődnek hogy éjjel fent van a baba,értsük meg nem felnőttet szültünk aki végig alussza az éjszakát,stb ilyenekre gondoltam
2009. júl. 19. 13:41
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Első vagyok. Akkor szerintem kicsit erős volt a megfogalmazásod a kérdésfeltevésben :)
2009. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Amint írtad, nem felnőttet szültünk, de hogy lássam ahogy az lesz belőle, megbolondulás nélkül, szükség van a pihenésre. Le a kalappal azelőtt aki türelmes, szerető édesanya, gyengéd társ és házvezetőnő tud maradni több hónapos szakaszos alvás mellett. Nekem szükségem lenne már egy kiadós alvásra, de legalábbis minimum 4 órára egyhuzamban, mert kezdek a kialvatlanságtól hisztérikus házisárkány lenni. Ez a babának se, a páromnak se, és nekem sem jó.

Az első hónapban mellettem aludt a fiam, három hós koráig a szobájában maradtam, azóta a párom mellett a másik szobában vagyok. (8 hós) De éjféltől kelek a babához óránként, hol szomjas, hol cicizni akar, hol cumi kell, hol csak álldogálni akar az ágyában éjjel kettőkor, de mikor elfárad sír. Én igenis szeretném a fent említett okok miatt, ha nem kelne, vagy nem ennyiszer.

2009. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Oké telejesen megértem, de ha a ti szobátokba aludna nem kéne átmenned óránként lehet élég lenne a buksiját megsímogatni ha melletted van a kiságy ez könnyen kivitelezhető lenne .Te is kipihentebb lennél.Az én fiam éjjelente 5x6x volt fenn de mivel a közelemben volt nem volt fárasztó megnyugtatni ,visszaaltatni ,így nem is voltam fáratt másnap.
2009. júl. 19. 14:11
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

akkor én most írok egy még megdöbbentőt, Nálunk amióta hazahoztuk a kórházból külön szobában van és én csak 1 hónapig aludtam vele egy szobában utána visszaköltöztem párom mellé. A cumi pedig nem a cici helyett van, egyszerűen nálunk ezt választottam hogy le tudjam tenni aldni mert egész éjjel azért nem lehet cicin, fizikailag azt senki nem bírná.

a plüssállat meg azért vana kiságyban hogyha reggel felkel akkor tudjon mivel játszani és ne unatkozzon addig a kiságyba amíg átmegyek hozzá, vagy amíg megcsinálom a reggeliét.

9 hónapos kislány anyukája

2009. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
A bölcsőhalálra nem gondoltál amikor külön raktad a másik szobába?Vagy volt légzésfigyelőd?
2009. júl. 19. 14:19
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy vagyunk mint az előttem válaszoló. Amióta hazajöttünk a kórházból azóta külön ágyban,külön szobában alszik.Egy hónapig én is bent aludtam nála.Az az egy hónap maga volt a rémálom,ugyanis minden egyes szusszanásra,nagyobb lélegztvételre,mozdulásra felébredtem és olyan voltam nappal is mint egy zombi.Amióta saját ágyban alszom,sokkal kipihentebb és türelmesebb vagyok mint abban az egy hónapban,pedig sokszor keltem és mászkáltam éjjel.Nem volt teher számomra,mert ez a babavállalással jár együtt.Szerintem mindenkit megillet a pihenés joga,így a babát is és minket is.Nagyon nagyon sokáig vártunk a kislányunkra,egyáltalán nem akarom leszoktatni magamról.Szoptatom,amit nagyon szeretek,imádok összebújni vele és simogatni,szeretgetni,de azt nem hagyom hogy a szájában lógjon a cicim.Cumit nem használunk,plüssállatka viszont van mellette.Ha esti szopi után beteszem az ágyba,nem üvölt hogy kéri vissza a cicit mert nem tud elaludni,hanem megfogja a plüssállatkát, magához húzza és alszik is.Reggel azzal játszik ha megébred,és nem fakad sírva hogy nem vagyok mellette.Kiabál ugyan,jelzi hogy ébren van. Mindenkinek más a véleménye ezekről a dolgokról.Mindenki mást tart jónak.Lehet hogy te jól teszed hogy együtt alszol vele,és hogy cumi helyett cicit kap,plüssállatka helyett meg téged.Neked úgy jó, másoknak meg máshogyan. Nem akarok rosszat írni,és megbántani sem,de később meg majd az lesz a baj hogy nem tudod magadról leszoktatni. Sajnos én is nagyon ragaszkodó voltam anyukámhoz és ennek rengeteg negatív hatása volt,amit most nem részleteznék.Sőt,anyukám javaslatára volt,van külön szobában a kislányom,és ugyanezért nem alszik velünk.
2009. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom magamról leszoktatni?Minden anyuka ettől fél?Van két nagy fiam is 10 és 13 évesek.27 és34 hónaposan nagyon könnyen elválasztottam őket.Nem az elválasztás hanem az elválasztódás híve vagyok.
2009. júl. 19. 14:53
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

A mi babánk is első naptól külön van, nem aludtam vele csak ha nagyon nyűgös volt!

Ez eddig kb. 3 alkalommal fordult elő 4,5 hónapos!

Nappal is elvan egyedül, amíg én a dolgom végzem, utána az övé vagyok!

Cicizni sem cicizik, de ezt ő döntötte el , lemondott róla!

Boldog, kiegyensúlyozott, jó baba!!!

2009. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!