Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalásom van!...

Lelkiismeretfurdalásom van! Hogy tehettem?! Ezzel most mit kezdjek? Mit csináljak legközelebb?!

Figyelt kérdés

Rácsaptam a lányom fenekére, mikor végig hisztizte a fürdést, egy szóra se figyelt rám.

Kivenni nem akartam, mert épp a fürdéssel volt baja (amit egyébként imád) és nem akartam, hogy tudatosuljon nála, hogy ha hiszti van, akkor anya úgyis enged. Viszont megütni se akartam, egyszer még le is állítottam magam, aztán arra eszméltem, hogy mégis rácsaptam a seggére... megfürdettem és csak utána vettem ki a kádból és szorítva öleltem, most meg mindjárt sírok! Még csak 2,5 éves kis csöpp! :(


2012. aug. 4. 22:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
56%
6os voltam.
2012. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
köszönöm a megértő szavakat! Tényleg olyan kis törékeny, én meg... Már alszik ás elötte vagy fél órát szorongattam és bocsánatot ugyan nem kértem, de elmagyaráztam neki, hogy nem értem mért viselkedett így, hiszen szeret fürdeni és hogy így nem szabad viselkedni és ha baja van, akkor mondja el nekem , ne kezdjen hisztizni, mert azzal úgysem éri el amit akar... Az a "baj", hogy ő sose volt hisztis, bébinek se volt egy hangja sem, még a fogzásnál sem, íygy én nagyon el lettem kényeztetve általa tudom és így nem szoktam hozzá ehhez a viselkedéshez. Csak az volt bennem, hogy végigcsináljam vele, amit kell (fürdés) és ne engedjek a hisztinek és az, hogy ne idegesítsem fel magam egy 2 éves gyerek hisztijén, az már nem jutott el az agyamig. Próbáltam én szépen kérdezni tőle, hogy mi a baj, nem is egyszer, de meg se hallotta, azt is próbáltam a hiszti közben elmondani neki, hogy gyorsan megfőrdőnk és már jöhet is ki, meg ilyenek, de semmit nem hallott meg :( mostmeg dőhös vagyok magamra!!!!
2012. aug. 4. 23:03
 13/35 anonim ***** válasza:
5%

Én sem értek egyet veled, 6-os! :)

Nem mondom, hogy perceket kell magyarázni a gyereknek, hogy anyánál betelt a pohár..., de ha egy Ne haragudj!-ot mond a kislányának, már az is jó.

Kedves Kérdező! Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ez bárkivel előfordulhat!

2012. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is azzal értek egyet, aki mondta, hogy nem kell bocsánatot kérni. Maximum annyit lehet mondani, hogy sajnálom, hogy a popsidra csaptam, de nagyon csúnyán viselkedtél és elveszítettem a türelmemet. Légyszives máskor fogadj szót. Ennyi, nem kell ragozni - bár lehet, hogy még ehhez is kicsi - mert nehogy már az legyen a gyerek fejében, hogy az anyja a hibás és neki mindent szabad.


Nem mondom, hogy a gyereket püfölni kell, de egy jelzés értékű seggrepacsitól, ha az térben is időben megfelelően van elhelyezve, még nem lesz lelki sérült. Van olyan gyerek, aki az első szóra hallgat (tényleg, a barátnőmnek ilyen az egyik), van aki meg feszíti a húrt amíg lehet. Nem árt, ha időben megtanulja, hol a határ. Nekem már nagyobbak, nem is tudom mikor kaptak a fenekükre vagy a kezükre.. Az utóbbi pár évben tuti hogy nem. Régen sem fordult elő gyakran, csak úgy a 2-5 éves koruk között alig pár alkalommal, amikor feszegették a határokat.

2012. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
Szerintem nincs vele semmi baj, elfogyott a türelmed. Én is azt tanácsolom amit az előttem válaszolók, csak még annyit hogy legközelebb mielőtt csináltok valamit mindig beszéld meg vele! Hog tudja mit miért kell csinálni stb. *tána amikor elmondtad neki meg is kérdezheted hogy jó? És akkor azt fogja mondani hogy jó!:) nincs hiszti és meg vannak beszélve vele a dolgok.
2012. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne legyél dühös, magadra sem. Most úgyis jön a dackorszak, kezdi érvényesíteni az akaratát, most kell egy picit a keretek között tartani, különben később már nem lesz mit nevelni rajta.
2012. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%

6os vagyok

kérdező, tök jól csináltad, hogy elmondtad neki, hogy így nem viselkedhet!És attól még hogy eddig nem volt hisztis,még lehet...nem azt mondom, hogy az lesz,de 1-2x még előfordulhat.És hidd el, semmi baja nem lesz az ég világon!!!!


Amúgy mire is tanítjuk a gyerekeinket??Hogy kérjenek bocsánatot, ha butaságot csinálnak.Akkor hogy jönne le neki, ha bocsánatot kérne anya??hogy butaságot csinált!Pedig NEM!!!!

De mind1, úgyis tudom, hogy holnapra 0%os leszek, de nem érdekel.Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja,csak érdekes, hogy mióta bejött ez a "liberális" nevelés, hogy csak putyujgatni kell a gyereket mert juj mi lesz a lelkével, sokkal több az idegbeteg anya,aki nem bír 1 azaz 1 gyerekkel,mert már 3-4 éves korára úgy a fejére nő, hogy az nemigaz.

Ami vicces amúgy, hogy ha itt leírom,hogy néha kap a fiam a fenekére,akkor elhordnak mindenféle idegbeteg anyukának, aki nem tudja kezelni a dühét(pedig ez nem így van)és aki tönkreteszi a gyereke életét, a gyakorlatban pedig, pl a játszótéren mindenki kérdezi, hogy hogy csinálom, hogy ilyen jól nevelt,szófogadó, kiegyensúlyozott kisfiam van...

Bocsánat kérdező, hogy így kifakadtam, nem tartom magam szuper anyának egyáltalán, és tudom, hogy még csak most jön a neheze, hiszen érkezik a tesó és fiam még csak 2 éves,de kicsit felbosszant,hogy itt csak egyoldalú dolgokat lehet írni,mert a másik oldal már elfogadhatatlan és brutális szélsőség.

2012. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 6-os!

Nem akarok veled vitatkozni, de:

ne tévesszük össze azt a "verést", amikor 10x rászólsz a gyerekre, hogy ne csinálja, mert baj lesz!...

azzal, amikor ok nélkül hisztizik, és anyának már a nap végén azért sok... és odacsap.

Én is csaptam már rá a lányom kezére, mert pl. eldobta a mama szemüvegét, holott tudja jól, hogy azt nem dobáljuk! Ráütöttem, nem is kértem bocsánatot.

Csak mikor szegény gyerek magán kívül ordít, nekem meg már jó lenne végre egy kis nyugalom, és hirtelen szétmegy a sz@r a fejemben, és így csapok oda - lényegében ok nélkül -, akkor az én LELKEMNEK megnyugvás, hogy bocsánatot kérek, vagy egy ne haragudj-ot sógok a lányom fülébe, majd megölelgetem, megpuszilom.

Érted, mire gondolok?

2012. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
azt én sem írtam hogy 35 hetes terhes vagyok az öcsivel... nem könnyű így még egy átlagos nap sem! És fürdés elött szápen szóltam neki, hogy még apával gyurmázik, addig én engedem a fürdővizet és megy apával fürdeni. Apa be is tette a kádba, csak amikor elkezdett hisztizni ki akarta venni, én meg nem engedtem, mert úgy éreztem hagytam időt, hogy felkészüljön a fürdésre és a nap befejezésére... jaj, nem könnyű! Apával próbáltam erről beszélni, de nem lehet... Már alszik az egész család, csak az én agyam jár
2012. aug. 4. 23:29
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

6os:

oké,értem mire gondolsz, de szerintem itt nem erről van szó...mert itt is figyelmeztetve lett a kislány, hogy hagyja abba!!Az önkívületi hiszti is érdemel egy fenékre verést,nem csak az, ha eldobja a mama szemüvegét!!Amúgy meg nem hinném hogy a maga megnyugtatására ütött a kérdező,mert akkor nem kattogna még itt fél 12kor 35 hetes terhesen,hanem örülne, hogy aludhat....Azért kapott a kislány, mert felszólításra nem hagyta abba a hisztit!

Amúgy szerinted hogy kellett volna kizökkenteni az önkívületi hisztiből, hogy abbahagyja??


Kérdező!Aludj nyugodtan, az ég világon semmi baja nem lesz a lányodnak,sem a lelkének!!!!Hidd el,hogy jó az ha érzi, hogy vannak korlátok,mert ha nem szabsz gátat,akkor bizony kemény napjaid lesznek 2 gyerekkel...

2012. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!