Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalásom van!...

Lelkiismeretfurdalásom van! Hogy tehettem?! Ezzel most mit kezdjek? Mit csináljak legközelebb?!

Figyelt kérdés

Rácsaptam a lányom fenekére, mikor végig hisztizte a fürdést, egy szóra se figyelt rám.

Kivenni nem akartam, mert épp a fürdéssel volt baja (amit egyébként imád) és nem akartam, hogy tudatosuljon nála, hogy ha hiszti van, akkor anya úgyis enged. Viszont megütni se akartam, egyszer még le is állítottam magam, aztán arra eszméltem, hogy mégis rácsaptam a seggére... megfürdettem és csak utána vettem ki a kádból és szorítva öleltem, most meg mindjárt sírok! Még csak 2,5 éves kis csöpp! :(


2012. aug. 4. 22:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mint mindenben az életben, ebben a kérdésben is az arany középutat kellene megtalálni. Nem kell a gyereket ütni mindenért, de azért egy popsira csapás miatt se kérjünk már bocsánatot tőle. Annak idején én is kaptam anyukámtól ha megérdemeltem és most azt mondom, hogy de jó, hogy akkor észhez lettem térítve és most tudom, hogy merre hány méter. Én is hasonlóan szeretném nevelni a lányomat. Tisztelem, becsülöm a szüleimet és semmi hátrányom nem lett belőle, sőt... hogy néha kaptam egy kis "nevelést". Igenis tanulja meg a gyerek, hogy a tetteinek következménye van, hiszen ha ezt tudja, akkor a felnőtt élete sokkal, de sokkal könnyebb lesz. Jöhet a lepontozás. :-))
2012. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 27-es,28-as KÖSZÖNÖM!!!!:)

tegnapi 6os vagyok(aki amúgy előtte már írt egyet feljebb) és annyira örülök, hogy vannak hasonló gondolkodású anyukák, akik igaz el vannak könyvelve brutális agresszorként, de legalább fel merik vállalni, hogy bizony néha nem árt egy fenekes!

Tényleg azért van olyan sok elkanászodott kamasz, mert egyszerűen nem lehet sehogy sem nevelni a gyereket a mai trend szerint.pusztán figyelemeltereléssel nem fogják megtanulni hogy hol a határ,néha határozottabbnak kell lenni!

2012. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
A Bibliában van egy olyan igevers, miszerint (nem pontosan idézem, elnézést!) aki megtartóztatja a botot a fiától, nagy hibát követ el vele szemben, illetve sok későbbi veszedelemtől óvja meg a gyermekét az, aki a megfelelő időben megfenyíti. Mondhatnám, hogy no comment, és akinek van füle a hallásra, hallja... De hozzáteszem még, hogy amit a mostani időkben hirdetnek, "mézesmázos szeretet"-et, az nagyon nagy átverés, az igazinak csak silány hasonmása. Amit ösztönösen tettél, kérdező, az akkor, abban a helyzetben pontosan így tűnik helyesnek! Nagyon szereted a kislányodat, és tudatos, jó édesanya vagy, leszel! :)
2012. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
sógornőm most panaszolta h a14 éves lánya üti,rúgja! ős sosem emelte fel a hangját,hát még a kezét, hagyta hadd menjen a maga útján,gondolta hú de jót tesz. hát így utólag lehet h pár pofon anno jobb lett volna..
2012. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

34: Ezt látom én is pár gyereken, akiket kisebb korukban sosem korlátoztak, nehogy az édi-bédi cukorfalat kis lelkecskéjük sérüljön.

Ez már tényleg a ló túlsó oldala ami most van.

2012. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!