Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a BCG oltás negatív, akkor...

Ha a BCG oltás negatív, akkor mikor oltják újra a babámat?

Figyelt kérdés
A doki szerint meg kell majd ismételni / most 4 hónapos /, de elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor és hogy külön szúrják v. az aktuális oltásba teszik. Valaki babájánál volt ilyen?
2008. máj. 8. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az oltasi heget 6 honapos es 14 eves koraban megvizsgaljak annak hianyaban borprobat csinalnak ha az negativ akkor ujraoltjak a babat ill.a gyereket. Kulon kell oltani a tobbi oltastol.
2008. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is 4 hósak vagyunk és semmi sem látszik a bcg-ből, nekem azt mondta a dokim és a védőnőm, hogy ha 6 hós korig nem lesz belőle semmi akkor megismétlik 6 hósan.Sajna külön szúrják, mert ezt a bőr alá adják nem izomba.Lehet, hogy veletek is az történt a kórházban, mint velünk, hogy átszúrta a bőrét és kifolyt a másik lukacskán.Nekem ezt mondta a védőnöm,úgy adják be a babáknak, mintha gép sorok lennének a kórházban és csak szúrkálnak, szurkálnak...Remélem tudtam segíteni.

2008. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, mert akkor ez az oltás nem fog fájni annyira neki, mint az izomba adott.
2008. máj. 9. 07:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is így járt a gyerekem megmutattam a védőnőmnek azt mondta,hogy újra kell szurni.Nemsokkal később a gyermekorvosunknak szóltam,hogy mit tapasztaltam megtapogatta és azt mondta,hogy kapott annyi védelmet amennyi neki elég.Pedig nem látszott,de viszont lehetett érezni egy pici göböt a vállában.
2008. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!