Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira bánt hogy fél órát...

Annyira bánt hogy fél órát sírt miattam, szerintetek megmarad benne?

Figyelt kérdés
hazafelé jövet 6 hetes és 3 éves alvó gyerekeimet az autóban hagytam apukájukkal amig berohantam a tescoba abban maradtunk hogy felhiv ha felkel és sír a pici( megetettem és nemrég óta aludt). A pénztárnál a sorban állva láttam hogy nincs térerő a mobilomban, gondoltam na nembaj ha gáz van biztos bejönnek. De nem így történt mert a baba felkelt és a férjem próbálta dajkálni de nem fogadta őt el csak sírt(más nem tudja megnyugtatni csak én), a nagyot meg nem tudta felkelteni annyira kidőlt, igy a férjem nem akarta otthagyni a kocsiban, bepánikolt és csak hivogatta a mobilomat ami ugye nem működött...most mindegy hogy miért nem kapta fel mindkettőt stb a lényeg hogy a babám fél órát ordított mire kijöttem már tiszta vörösfoltos és csurom víz volt és keservesen sírt...rögtön mellre raktam de annyira bánt :(
2012. aug. 5. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

Na pontosan emiatt nem vagyok az igény szerinti szoptatás híve!

Valaki ezt kitalálta,most épp ez a divat,2 év múlva meg újra visszajön a 3 óránkénti etetés elve.

Nem egy afrikai törzsben élünk,hogy állandóan csecsen lógjon a gyerek a hasunkra kötve!!!!

Egyébként a 3 óránként etetett babák sokkal kiegyensúlyozottabbak,az enyém is ilyen,sohasem sír,megszokta a rendszert,van napirendje,3 óránként eszik.Többet gyarapodik mint egy igény szerint állandóan mellen lógó baba.El tudok menni bevásárolni,sportolni,vagy megtudom mosni a hajam lelkifurdalás nélkül,mert tudom hogy a másik szülővel,akit velem egyenrangúnak tartok,vele is jól elvan.

Szeretném megkérdezni a kérdezőt,hogy ha mondjuk 1 évig vagy tovább tervezed hogy szoptatsz,akkor nem fogsz elmenni sehová?

Mert akármikor megéhezhet ám!

Nem fogsz bevásárolni,vagy esetleg fodrászhoz menni,a 3 éveseddel elmenni vhová kettesben,esetleg a férjeddel?

Persze most a "nagy magyar szuperanyák" majd jól lepontoznak,hogy jut nekem ilyen eszembe hogy egy kisgyerekes esetleg elmenjen fodrászhoz,vagy saját maga vegye meg a tamponját a boltban!

(Igen tudom hogy apucira is rálehet bízni a tamponvásárlást!)

Ne csinálj magadnak felesleges frusztrációt,mert ha most ilyen vagy,nem tudom mi lesz veled később!Meg fogsz bolondulni,begyepesedsz mint az állat!

2012. aug. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Snapette ***** válasza:
90%

Kissé off, de az igény szerinti szoptatás nem jelenti azt, hogy állandóan mellen lóg a baba. 15 hónapos a lányom, igény szerint szoptattam, még mindig cicizik reggel és este, és egyáltalán nem kellett bezárkóznom vele a házba. Kéthónapos kora óta terembe járok minden nap, kirándulni is voltunk és soha nem éreztem annak hátrányát, hogy a kicsi megéhezett időnként.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, nem marad meg benne, bár ismerem az érzést, és valóban hihetetlennek tűnik, de tényleg nem fog emlékezni rá. Nekik még csak pár perces a memóriájuk, és nagyon a jelenre vannak beállítva.

2012. aug. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tesztek,mintha egy 6 hetes gyerek hisztiből sírna.Hát,nem...Ha majd 6-7 hónapos lesz,akkor tényleg nem kell minden nyekkenésre rohanni,de az ilyen pici még nem szórakozásból üvölt.Kérdező,elfelejtette már rég mi történt.Az igény szerinti szoptatás meg nem azt jelenti,hogy állandóan mellen lóg a baba.De ha úgy alakul és mondjuk 6 hétig nem tud menni sehova az anyuka úgy nagyon,abba se pusztul bele...Ha pedig nagyétkű babád van és 2 óránként enne hagyod,hogy 1 órát üvöltsön?Az menő...Lehet hamar megszokja,de 2 hét is idő.Idővel meg amúgyis beáll valahogy.Egy hónapos a babám,igény szerint etetem,de már ki tudom számolni,hogy kb.mikor ébred.Az első két hétben nem így volt,ez tény,de nem azért szültem,hogy az egy hetes babám mellől elrohangáljak tamppnt venni.Nem vagyok begyepesedett,már voltam el mellőle.
2012. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Biztosan már régen elfelejtette a babád, ne bántson! Vásárolni kell, és apával is kell lenni a kicsinek, de azért na, ő még csak 6 hetes, nem hisztiből sírt. És az hogy most csak az anyját fogadja el, nem jelenti hogy nem lesz el később az apjával vagy akárki mással. Lehet próbálkozni, de nem kell azért síratni, hogy ellegyen mással!!!

Nekem egyszer anyósom akarta, hogy most aztán ő megnyugtatja a kisebbik ikerfiamat, mert ő is csak velem nyugodott meg, és hogy ővele minden baba megnyugodott eddig, csak próbáljuk meg. Én hülye meg, jó. Szegény babám ugyan nem sírt végig torkaszakadtából, de amikor nem, akkor nyöszizett vagy bealudt, egy jó órát bírtam, addig is sokszor odamentem, rájuk néztem, stb, aztán kivettem a kezéből, és semmi baja nem volt.....Próbálta máskor is megnyugtatni, nem sikerült szinte soha, de amint tudtam mentem és nem hagytam sírni a kicsit...hogy mi lett a vége?

Nehezen fogadta el anyóst, most sincs odáig érte. 2 évesek a fiúk, a velem ellevő fiúcska most minden családtaggal elvan, a másik meg, aki mindenkire vigyorgott és teszi a mai napig, mindig engem keres ha nem vagyok ott. Elvannak apával, imádják, de ő az aki elsőnek, keres egy idő után.

Változnak a gyerekek, nem maradt ez emlék a babádnak, veled kapcsolatban biztosan nem! De én még egyszer ha lesz babám, ezt nem hagyom hogy más sírassa, hogy majd megnyugszik nála, megszokja őt is, stb. Legyetek együtt 3an, 4en a kis család, megszokja apát is, csak türelem!

2012. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%

Bevallom, eléggé ledöbbentem a válaszokon. Nem azért, mert azt hiszem, hogy maradandó károsodást fog szenvedni a baba - nyilván nem fog -, de könyörgöm, Ti faarccal tudjátok fogadni, ha az újszülött kicsitek már annyira behergelte magát a sírásba, hogy beleizzadt, és kivörösödött a feje, mondván, szokja csak?

Egy újszülöttről beszélünk! Nem, Kérdező, nem tettél semmi rosszat, hiszen vele volt az apukája, vigasztalta, nem hagyta a hátsó ülésen sírni (vagy azt kellett volna, mert így fel lesz kapatva?), de elhiszem, hogy sokkolt a látvány. Szerintem senki nem szereti a sírástól kikészülve látni a gyerekét.

Ha egy 5 éves szerepelne a kérdésben, akkor megérteném a válaszolók reakcióit, de ez a baba 6 hetes! Vagy Ti tényleg elhiszitek, hogy örökké olyan marad a helyzet, amilyen volt a baba újszülött korában? Hogy ha 6 hetesen csak a cici nyugtatja meg, akkor ez iskolás koráig így marad? Mert nekem azért eléggé mások a tapasztalataim.

2012. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15-ös:


"beleizzadt"-->az elmúlt pár napban 1-2 hétben rólam akkor is folyik a verejték, ha egy helyben, egy légkondis lakásban ülök....

2012. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Had sírjon, majd belefárad egyszer. Nem fog belehalni.
2012. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!