Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! 11 hónapos a...

Kedves Anyukák! 11 hónapos a kislányom és 9 kg. Kíváncsi vagyok, hogy a Ti babátok ilyen idősen hány kg?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk és itt járunk gyerekorvoshoz is. 3 hónapja is ennyi volt a lányom és az orvos szerint ez baj, hogy nem hízott semmit. Viszont ha azt nézzük, akkor korához képest ideális a súlya. Szerintetek van miért aggódnom? Itt az orvos folyamatosan paráztat, most például ezzel. Egyébként jó kedélyű baba, nem nyűgös, nem hisztis, alszik eleget... és még sorolhatnám a sok jót róla. :)

2012. aug. 8. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pont egy évesen 9200 gr volt a kislányom, 11 hónaposan pedig 8800 gr.
2012. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10 hónaposan volt 9650gr.
2012. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én rákérdeztem és azt mondta a doki, hogy egy súly amit mindenképpen el kell érni 1 évesen, ez kislányoknál 7800 gr.

Szóval ne aggódj.

Barátnőm mindkét lánya 7 kg volt egy évesen. A nagyobbat minden vizsgálatra küldték, minden negatív. Ilyen alkat. Ma már 10 éves, teljesen átlagos kislány. a kisebbiket már nem is vizsgálgatták feleslegesen. 3 éves múlt és most 11,5 kg

2012. aug. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11 hónaposan alig volt 8 kiló..... És a dokink szerint én aggódtam túl....
2012. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor szerintem nincs miért aggódnom. :)Nem is értem, hogy miért mondta a doki, hogy baj, ha nem hízik.
2012. aug. 8. 16:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő jön mindig a táblázatával. Szerinte a fiam nem elég súlyos,mert 10 hónaposan 8610g volt. De a doktornő szerint teljesen rendben van. Szerintem is. Eszik,vidám,jókat alszik és játszik. Szerintem olykor a védőnők/dokik a táblázatokból indulnak ki,nem abból,hogy minden gyerek más. Szerintem ne aggódj!Ha egy gyereknek baja van,az látszódik rajta.
2012. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11 hónapos és 7,5 kg, kb. 3 hónapja vittem el a gyerekorvoshoz mert én is aggódtam a súlya miatt, akkor volt éppen csak 7 kg de a doki azt mondta nincs semmi baja
2012. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

17!!! hónapos kislányom 9,6kg.

És tökéletes a doki szerint.

2012. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) A hossza egyébként az elmúlt egy hónapban nőtt. Múlt hónapban 73 cm volt és most 76,5 cm. Szerintem vannak olyan hónapok, amikor nem súlyra nőnek, hanem hosszra.
2012. aug. 8. 22:56
 10/16 anonim ***** válasza:

10 hós a fiam. 8500 gramm és 74 cm!

A védőnő engem is paráztat. Nem nagyon hízik hónapok óta.

Egyébként egészséges kisfiú. Most akkor üssem agyon? Nem értem miért kéne minden babának 10 kilósnak lennie ennyi idősen. Akkor meg azt mondanák, hogy kövér gyerek. ;-) Így meg hogy vékonyka. Nem jó ezeknek semmi! :-D

2012. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!