Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lesz nehéz itthon az...

Mennyire lesz nehéz itthon az első napokban a babával? Tudni fogom mit kell tenni?

Figyelt kérdés

4hét múlva szülök,első baba.Úgy néz ki nem nagyon tud eljönni senki segíteni.Édesanyám 4hete lebénult,olyannyira hogy fekvőbeteg lett.Pedig rá nagyon számítottam.Anyósommal eddig sem jöttünk ki valami jól,és idegesítene ha nálunk lenne.Testvérem az ország másik végében él a saját 1éves picijükkel.Sógornőmék pont a szülés idején mennek nyaralni.A védőnőm 2hétig szabin lesz a szülés várható időpontjában.

Félek,hogy nem lesz majd zökkenőmentes a kezdés.És sajnos anyumról is gondoskodnom kell majd.Bírni fogom?Lelkileg és fizikailag is?


2009. júl. 20. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sZIA.BIRNI FOGOD,MERT KAPSZ SOK SOK ERŐT.csak ne aggódj, és ne idegeskedj,mert az nem tesz jót a tejtermeléshez.Ami nagyobb munkád van azt sináld meg mielött szülni mennél,aztán csak apró,pici feladatokat tüzz ki magad elé.Beszéld meg valakivel,hogy legalább telefonon elérhető legyen ha bármi kérdésed lenne a babával kapcsolatba.(akár hívhatsz engem is).2 gyerekem van.az első babánál sokszor nehezebb az érzelmi feladat mint a fizikai,mert vele olyan sok teendőd még nincs,de érzelmileg megbírkózni azzal, hogy miért sír,eleget evett e.miért piros a popója,mit adjak neki most,miért nem alszik stb.sajnálom,hogy az örömteli pillanatodat elveszi anyukád ápolása ami (szerintem)sokkal nehezebb feladat.osszátok be a pároddal a feladatokat,hogy te minél többet tudj a babáddal is foglakozni.Sok erőt és kitartást kívánok neked.
2009. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

így tényleg nem lesz könnyű. De legalább aférjed tud segíteni? próbáljon ő kivenni egy pár hét szabit, amikor segíthet. Fontos lenne, hogy az első két héten lehetőleg sokat feküdj, mert hamarabb gyógyulsz.

Próbálj meg emellett előre készülni.A szülés előtt jól takarítsd ki a lakást, akkor ezzel egy darabig nem kell nagyon foglalkoznod, a töbit a férjed is meg tudja csinálni.

Illetve vannak olyan szolgálatok, ahol csekély térítés ellenében napi egy-két órát kijárnak házhoz. Őkesetleg segíthetnekanyukád ellátásában.

szurkolok Neked,hoy azért tudd élvezni a babázás első heteit!

2009. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem irigyellek, de nyugodj meg menni fog. Reméljük hogy könnyű szülésed lesz, és gyorsan felépülsz. A pici elég sokat fog még az elején aludni (elvileg) ugyhogy te is tudsz pihenni vele. És tedd is meg!

Anyukáddal a fekvőbetegséget és a lebénulást úgy érted hogy pelenkáznod kell? Mert azt nem hiszem hogy friss szülés után neked kéne csinálnod. Emelgetni, főleg ha nem is vékony. Megfőzni én megtudtam, legalább egy tál ételt, ha így érted az ellátást, az nem gond talán. De ha még most főzöl és egy-egy adagot teszel el a mélyhűtőbe, az még egyszerűbb. És pihenj addig is minél többet!

Nincs egy jó szomszédod? Lelkileg beszélgetni is jó. Vagy gyere fel a fórumra amikor csak tudsz! Ha gondolod írj privit és beszélgethetünk ha egy idegennel jobban megy. Kitartás!

2009. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz egyszerű sajnos, de kérlek ne ijedj meg, kitartás. Egy a lényeg: nem takarítani, le van tojva minden, csak egyél és feküdj a babáddal és szoptasd. Ne is vasalj, szerintem felesleges, mosd ki a dolgait 60 fokban és kész, semmi öblítő és ha rám hallgatsz, csak Tomi folyékony mosópor, attól semmi bajuk nincs, szinte a legjobb márka, de azért újszülöttnek én még egyszersima vízzel csináltam egy öblítő programot. Ha nemlesz tejed elég, már most szólok, hogy kérlek ne izgulj, szotasd és ha nem lesz úgy sem annyi, hogy elég legyen, akkor nyugodtan adhatsz neki tápszert, csak ne éhezzen, azt nem szabad hagyni, és ne hallgass arra, aki ezt javasolja, csak szoptasd, nem baj ha éhezik, de így lesz tejed. nekem így sem lett, de ez nálunk a családban sajnos genetikai. A lényeg, hogy annyiszor szoptasd amennyiszercsak igénye van, ezt sem feledd, az ingera legjobb anyatej serkentő és csak utána jönnek a sok blablabla: sör, moremilk, teák, stb. Herbária vagy egyéb tejserkentőt ajánlom azonban, azok ált. nagyon jók, csak figyeld a babádat, mert sokszor tudnak hasfájást okozni, akkor csökkentsd az adagokat. Nagyon átérzem minen ilyen anyuka problémáját, szeretnék segíteni neked is, ha tudok, hogy megvédjelek egy esetleges szorongástól és kimerültségtől, ha bármilyen kérdésed van bármiben is csak írj nyugodtan: halaszjudi@gmail.com, ezt gyakrabban nézem mint az itt megadott címemet.Mi egy évesek múltunk, de nagyon kemény volt nekem sok minden tekintetében az első 4 hónap, mennyi mindent máshogyan csinálnék most, hogy így belegondolok, de hát első gyerek, nem sok segítség és sajna nem tudtam annyi tejet adni sem neki, bármit próbáltam. Csak nyugi, szeretet és pihenés, szoptatás, a többi másodlagos. Írj,ha gondolod.
2009. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csajok!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!

Nem gondoltam volna,hogy így ismeretlenül ennyi kedves sort fogok itt kapni.Köszönöm a privát felajánlásokat,valószínűleg élni is fogok velük.

Sajnos anyumat pelenkázni kell majd ha kijön a kórházból.A párom nem tud szabira jönni mert a mezőgazdaságban dolgozik.Nekik ilyenkor van a szezon.

Móni

2009. júl. 20. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Nov.-ben lesz meg a 4.-ik babám ha gondolod nyugotan írhatsz nekem is!Írsz privit akkor meg adom tel. számomat is meg msn-cimet is az gyors és ingyen is van.Sok szerencsét és kitartást.Várom h jelentkez!!!

2009. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

8 hónapos pici babám van, és sajnos néhány éve már volt a környezetemben olyan akit ápolni kellett (szerencsére felépült).

Felejtsd el hogy akár a gátmetszéssel akár a császármetszéssel te az anyukádat fogod emelgetni és pelenkázni fogod. Nem fog menni. Javaslom hogy legalább 1 hónapig de inkább 2 a testvéredéknél legyen anyukád. Vagy ha anyagilag megtehetitek fogadjatok erre az időre ápolónőt. Ha egyik sem akkor ha tetszik ha nem a férjednek szabit kell hogy kivegyen mert nem fogod bírni. Nem beszélve arról hogy rád nézve veszélyes is hiszen nem kis seb lesz rajtad és nem kicsit fogsz vérezni hetekig. Nem tudom beszéltél-e már erről a részéről a dolognak valakivel.

Hidd el ezt nem fogod tudni megcsinálni. Vagy ha igen akkor vagy te nem fogsz rendesen gyógyulni ne adj isten vmi szövödmény lesz vagy a babád látja kárát (nem lesz tejed, türelmed stb..).

Nagyon sajnálom ami anyukáddal történt, de hidd el meg fogja érteni ha lepasszolod őt néhány hónapra hiszen ő is volt anya.

2009. júl. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nemhogy emelni de lehajolni is fájdalmas lesz. A szoptatás alatt a méhösszehúzódások miatt egy jó darabig görcsölni is fogsz, sőt van akinél (nálam igen) a cici is fáj eleinte mert szokja a szoptatást.

Ha nagyon-nagyon gáz a helyzet akkor is nagyon nagyon mindimum 2 hetet oldj meg másként és még úgy is nehéz lesz.

Sok sikert neked. Szurkolok.

2009. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én 3 hete szültem, és hát tényleg készülj fel, nehéz lesz, bár ne legyen úgy! Teljesen egyedül szerencsére nem leszel, azért a férjed is ott lesz, csak nem napközben, így ő esetleg el tudja intézni a gyereknek a kezdő patika csomagot, a bevásárlásokat. Tankolj be pelenkából, törlőkendőkből. És ami még fontos: biztos lesz tejed, de ha a stressz miatt kicsit kevesebb lenne (ezt sajnos nem lehet előre tudni, de én így jártam), akkor a gyerekorvossal előzőleg mindenképp írass fel egy doboz tápszert, ne este vagy éjszaka érjen a meglepi: hogy nincs tejcsi, és nem tud enni a baba. Én ezt nem tudtam, és szerencsére tudtunk éjszakára ismerőstől reggelig anyatejet kérni...

A másik: itt olvastam , hogy van egy telfood nevű ételszállító, ahol 400 forintért már tudsz főtt ételt rendelni, ez igen sokat segíthet az első hetekben.

2009. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szorítok neked, menni fog! Más rokon vagy barátnő nem tud segíteni? Vagy esetleg egy szomszéd? Mondjuk ha anyukád körül segítene valaki, akkor már tudnál a picire koncentrálni.
2009. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!