Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lesz nehéz itthon az...

Mennyire lesz nehéz itthon az első napokban a babával? Tudni fogom mit kell tenni?

Figyelt kérdés

4hét múlva szülök,első baba.Úgy néz ki nem nagyon tud eljönni senki segíteni.Édesanyám 4hete lebénult,olyannyira hogy fekvőbeteg lett.Pedig rá nagyon számítottam.Anyósommal eddig sem jöttünk ki valami jól,és idegesítene ha nálunk lenne.Testvérem az ország másik végében él a saját 1éves picijükkel.Sógornőmék pont a szülés idején mennek nyaralni.A védőnőm 2hétig szabin lesz a szülés várható időpontjában.

Félek,hogy nem lesz majd zökkenőmentes a kezdés.És sajnos anyumról is gondoskodnom kell majd.Bírni fogom?Lelkileg és fizikailag is?


2009. júl. 20. 16:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ és a biztatást.Jól esett.
2009. júl. 21. 13:42
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

20:11-es vagyok. Gondolom a tápszer miatt lettem lepontozva, de senkinek sem kívánom, hogy boldogan, de kétségekkel és félelmekkel tele hazamenjen a babával, aztán meg a gyerekkel együtt sírsz tehetetlen dühödben, mert pikk-pakk: nincs tej... Nem is tudom, éreztem-e már ilyen "rohaXXXtul magam...Csak a saját tapasztalatomat "mertem" közölni.

Tegnap lefagyott a gépem, de még azt akartam írni (az előző válaszolók is írták), hogy ha segítséget kérnél Anyukád ellátásához, akkor a Tevékeny Szeretet közösségét keresd, ők ingyen, vagy legalábbis nagyon kevés pénzért segítenek, de az info nem a legfrissebb, de gondolom még megvannak és nem változtattak a "tarifájukon".

Mire kb. 1 hónaposak lesztek, már tudtok menni Anyukádhoz, akinek majd erőt ad a kis unoka, és gyorsabban meggyógyul!

+ Nekem Anya mesélte, hogy anno, amikor én születtem, még nem volt olyan divat segédkezni az újszülötteknél. Ráadásul nálunk Apa dolgozott, Mama már nem élt, a másik pedig messze lakott. Nem volt Internet és nem volt telefon sem. Én meg egész éjszaka ordítottam, mert akkoriban azt mondták a védőnők, hogy éjszaka ne egyen a gyerek, közben meg a teje vizes volt, így napközben is éheztem... Hát sovány vigasz, hogy régebben mi volt, de hátha eszedbe jut majd 1-1 nehéz pillanatban :)

És ha sír, végig kell zongorázni, hogy miért sírhat.

Éhes, tele a pelus, vagy büfi maradt benne. (Ilyenkor függőlegesen kell tartani kb. 5 percig, de ez nem a kaja utáni büfi, hanem amikor már letetted aludni, de mégis sír). vagy esetleg melege van, vagy épp fázik. Az is lehet, hogy csak arra vágyik, hogy felvedd, vagy magadra fektesd. Esetleg cicire tedd, azon is megnyugodhat. mi mondjuk cumit alkalmazunk (elveim ellenére), mert ha végigellenőriztem /tünk mindent, és még mindig sír, akkor a cumi megnyugtatja, pár percig kell csak elalvás előtt. Ja, azt kihagytam , hogy lehet, hogy nehezen tud kakilni vagy pukizni ilyenkor piros a feje és erőlködik. Ezt egy ideig hagyjuk, de van, amikor úgy ítéljük meg, hogy a gyenge kamillateát adunk neki pici cukorral,(2 hetes kortól) vagy víz helyett kamillateával keverem be a tápszert, vagy Mecsek Baby teát adunk neki, bár attól meg 2x mustár állagút és színűt kakilt, de azóta (2 napja) minden rendben.

És napközben legalább 1x lelkiismeret furdalás nélkül aludj Vele, mert különben éjszaka négyet fogsz látni a Babádból :)

Bocs, hogy hosszú voltam, de ezek a SAJÁT tapasztalataim, amit persze nem lehet ráhúzni egy másik babóra sem, de hátha segítettem valamit.

Minden jót, menni fog !

2009. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Én senkit nem pontoztam le.Hogyan is tehetném hiszen önzetlenül segítségemre sietettek.Köszönöm neked is a választ.

2009. júl. 21. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!