Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba mellől el...

2 hónapos baba mellől el lehet menni 5-10 percnyire a boltba, ha a kiságyában mélyen alszik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 01:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
96%

A barátnőm 1 éves alvó gyerekét is otthon hagyta addig amíg elment a drogériába, ami 500 méterre van tőlük.

Én sosem hagytam a fiam egyedül, szerintem felelőtlenség.

2012. aug. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
96%

NEM! Még maga a gondolat is gáz... Hiába viszed a vevőegységet, 5-10 percnyi távolságból mit tudsz csinálni? Beriaszt, hogy nem vesz levegőt a baba, és? Mire hazaérsz vége is...

Mellesleg, ha valaki az alattuk lévő boltba szalad le, ami tényleg 2 perc, az tök már, mint ha a szomszéd utcába megy. Én is ki szoktam menni a kertbe, ha alszik a fiam, ez pedig szerintem azzal egyenlő.

2012. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
87%
Nem!!! Ha ilyen felelőtlen vagy, minek vállaltál gyereket? Azért vagy otthon, hogy vigyázz rá, és ne elcsászkálj! Meg tudnál bocsátani magadnak, ha valami baj történne a kicsivel, míg te egyedül hagytad? Ostoba vagy és ráadásul felelőtlen is, ha ott hagyod!
2012. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim válasza:
10%
Ennyi "felelőség" teljes szülőt még életemben nem láttam. Had kérdezzem már meg azt a 23 embert aki előttem hozzászólót,ti mind azt hiszitek, hogy alvás közben nem érheti váratlan baj a kicsit? Vagy ti mindannyian végig a szobában tartózkodtok amíg a gyermek alszik(legyen az 3-4 óra)? Mert akkor minden elismerésem. Tudniillik én ez idő alatt próbálom a lemaradásom behozni. Boltba ugyan nem járok, de főzni, mosni, mosogatni, vasalni mégis csak kell. Sajnos ezt nem csinálja meg helyettem senki. A házból még a lábamat sem teszem ki, mégis többször jártam már úgy, hogy arra mentem be, hogy a 4 és fél hónapos lányom összehányta magát úgy ébredt fel. Alvás közben ez sajnos megesik. Ha egyszer véletlenül úgy esne, hogy rosszul nyelné vissza meg is fúlhatna és nincs az a ketyere ami az életét megmenthetné. Nagyon könnyű kimondani egy másik embertársunkra, hogy milyen felelőtlen, szerintem mindenki mérje végig saját magát, majd utána írjon valami értelmes választ!!!!!!!! Csak annyit a kérdezőnek: Ki kell próbálnod ha tényleg nincs kire hagynod. Én is jártam már úgy, hogy főzés közben vettem észre, hogy elfogyott a tejföl és kellett volna. Nekem annyi a szerencsém, hogy mivel nyári szünet van a 13 éves fiam mindig itthon van és vagy Ő vagy én tudjuk ezt pótolni. Szeptembertől ez már másképpen fog alakulni.
2012. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
97%
nincs az az alapanyag amiért otthagynám a fiam!Nekem is volt már olyan,hogy valami mégsem volt itthon és épp főztem!elzártam a gázt megvártam még fölkel és elmentünk a boltba!felelőtlen dolog otthagyni sose tennénk ilyet.....
2012. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
97%
Kedves #24-es válaszoló! Természetesen akkor is történhet baja a kicsinek, amikor a szülő otthon tartózkodik, de egy törődő anya nem hagyja magára a csemetéjét, vele van, amikor csak lehet. Próbálja a lehető legkisebbre csökkenteni annak a lehetőségét, hogy probléma történjen a kicsivel, viszont ezt nem minden esetben lehet kivédeni, pl. éjjel a szülőknek is pihennük kell. Minden anyának a saját lelkiismeetére bízom, hogy mennyi időre meri egyedül hagyni kisgyermekét.
2012. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
96%
Még nincs gyerekem. De ha lesz biztos nem hagyom egyedül. Inkább még én sem megyek sehova. Nem értem, hogy miért nem lehet babakocsival eltolni a boltba őt is??
2012. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
68%

Kedves # 24/27

2éves lesz szeptemberben a lányom. És NEM, sosem hagytam/hagyom egyedül. Amikor alszik, vagy lefekszek mellé én is aludni, vagy olvasok, vagy filmet nézek, vagy gyönyörködök benne. Nekem nincs bébiőröm, meg légzésfigyelőm, este is velünk van.

Nálam is volt, hogy nem volt itthon valami és csak a fsz-en van a bolt, mi meg a 2.-on lakunk mégsem hagytam egyedül soha. Megvár a főzés, a takarítás. Ezeket a dolgokat mindig akkor csináltam/csinálom mikor együtt vagyunk. Most már könnyebb, mert segít. De van Apa, Mama is, aki tud vigyázni rá, vagy tud segíteni a házimunkában. Azért vagyok itthon hogy a gyerekkel legyek. Ha nem tudtam főzni, vagy elcsúsztam vele, reggel elsétáltunk a kifőzdébe. Semmi sem lehet olyan fontos (főleg egy ilyen pici babánál), mint a gyermekem.

2012. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
89%
#24! Azért kicsit gondolkozz már, hogy mit írtál! Szerinted én nem mosok/főzök/takarítok a gyerek mellett? Dehogynem, csak mondjuk marhára más, ha a konyhában, szomszéd szobában tartózkodsz, mint ha a szomszéd utcában... Persze, pillanatok alatt megvan sajnos a baj, de ha a másik szobában vagyok, mikor riaszt a ketyere, nagyobb valószínűséggel segíteni tudok a babámon, mint ha a szomszéd utcában vagyok...
2012. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
75%
Milyen érdekes,hogy a kérdező mióta kiírta a kérdést nem kommentált semmit...remélem azért mert észbe kapott hogy mekkora nagy baromságot kérdezett......SOHA DE SOHA NEM HAGYOM SEHOL EGYEDÜL A GYEREKEM.......nincs annál fontosabb az életben...
2012. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!