Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba mellől el...

2 hónapos baba mellől el lehet menni 5-10 percnyire a boltba, ha a kiságyában mélyen alszik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 01:18
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
87%
Ez a kérdés szerintem provokáció céljából került kiírásra.
2012. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
95%
Főzés mosás takarítás vasalás közben a fél fülem a kicsinyeimen van és én ösztönből néhány percenként beszaladok a szobába és rájuk nézek alvás közben is. addig megvár a kaja vagy a vasalás. Sokat szaladgálok de legalább mennek le a kilók. Más a konyhából beszaladni vagy a boltba elmenni. Senki nem írta hogy tökéletes szülő mindenkinek van hibája, de a babakocsi azért van hogy használjuk.
2012. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Nem hagytam még sosem magára a gyereket. Viszont egyedülálló anyuka vagyok, így azok a feladatok amik amúgy két emberre is sok, azok rám hárulnak, nem tudom az apukát elszalajtani boltba, sem nem boltba menni, mosni főzni, postára menni, pénzt keresni és mindemellett 100-200% anyuka lenni. Merthogy egy csecsemőhöz erőn felül teljesít egy "dupla szülő" is, én meg egyedül vagyok. A gyerek ráadásul nehezen alszik el, ha tehetné minden pillanatban maga mellett tudna, kivéve ha 6 láb mélyen alszik és ez ritka. nekem ilyenkor kell mindent turbózva megcsinálni, és bizony amikor alszik mélyen, és tudom, hogy 5-10 perc mulva bezár az alattunk levő posta, ahol az ő érdekében kellene egy levelet még éppen határidő előtt feladnom, de olyan nehezen aludt el, és még az összes házimunka a nyakamon, ha felébresztem ma sem jutok semmire, és holnap is lesz valami felébreszteni való amiért el kellene ugrani, na hát ilyenkor azért megfordul a fejemben... hogy nekem csak az az 5 perc kéne.... ennyi. dobáljatok meg kővel, paradicsommal, tojással, de így van. nem hagytam még sosem magára, de ezért tettem fel a kérdést. most van egy csomó elmaradásom, hivatalos ügyekben, mert sosem hagytam magára. és érdekes, ott is mindig azt hallgatom, hogy "Úristen, milyen felelőtlen" szülő vagyok, amiért ezek még nincsenek elintézve....
2012. aug. 9. 14:38
 34/44 A kérdező kommentje:
ja, azért nem tudtam még idáig reagálni, mert lefoglalt a gyerek. reggel óta idáig nem aludt, most is csak szunyókál itt mellettem, de ha felállnék ordítana.
2012. aug. 9. 14:41
 35/44 anonim ***** válasza:
13%
Látom töröltetve lett a válaszom. Pfff! Na mindegy! Úgy látszik itt mindenki hiperszuper anyuka...
2012. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim válasza:
24%
Én a 24-es vagyok. Pontosan azért írtam, mert itt mindenki egyöntetűen lefikáz egy embert és attól mekkora KIRÁLY lesz. Mindenkinek első és legfontosabb a saját gyermeke, annak egészsége, épsége. Nekem nincs jogom elítélni senkit, de ezt itt nagyon, sokan durván és arogánsan megteszik( Ha ilyen felelőtlen vagy, minek vállaltál gyereket?). Azt senki nem tudhatja, hogy ki milyen körülményben él, akkor hogy veszik a bátorságot, hogy ilyet leírjanak, és a kérdezőt vádolják. De biztosan megtehetik, mert mind egytől egyig SZUPERANYUK.
2012. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
60%

ÉN írtam, hogy minek vállalt gyereket, ha ennyire felelőtlen. Nem vagyok sem arrogáns, sem szuperanyu, de felelőtlen sem vagyok. Nincs az a dolog amiért egyedül hagynám a gyerekemet! És amikor nem alszik, akkor kényelmesen el lehet intézni bármit. Legyen az akár bevásárlás, posta, egyéb.

De tudjátok mit? Hagyjátok egyedül a gyereketeket, túlzottan nem izgat. Attól az enyémnek baja nem lesz, nekem nem fog fájni, ha a te hüly*séged miatt bármi baj adódik!

(Ja, és akkor ki az arrogáns? Ugye, kedves előző szuperanyuzó...)

2012. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Akkor a délelőt folyamán kellene elintézned a babáddal együtt. Én hiába nem egyedül álló szülő vagyok de a párom a hét hét napjából 6 végig dolgozik és 12órákat. Gondolhatod mire ő végez addigra minden bezár stb. Én még mindig azt mondom, hogy ez csak szervezés kérdése. Nem is gondolnád milyen jókat szoktak aludni a babák kendőbe babakocsiba. Mert már az sem akadály, hogy emeleten lakik az ember és nem tudja levinni a kocsit.

Nem vagyok szuper anya voltak jócskán mély pontjaim dfe egy tény SOHA SEMILYEN körülmények között nem hagynám már most 20 hónaposomat sem, nem hogy egy 2 hónapost.

Igen a baj akkor is megtörténhet amikor otthon van az ember. De azért az az anyuka aki így leszólt minket mert azt mondtuk, gogy nem hagynánk egyedül azért ő is beláthatja nem mindegy, hogy a másik szobába konyhába vagy vagy éppen az utca végén.

Kedves kérdező sajnálom, hogy így alakult az életed de már két hónapos babával lehet sétálni menni és már kellene is menned. A túlzott burokban nevelés sem jó.

Ha gondolod írj privátot és beszélgetek veled szívesen.

2012. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, próbálunk amit lehet a délelőtt folyamán megoldani, csak nalunk a szoptatás is alsóhangon egy óra. de inkább másfél. de nem a bizonyítványomat akarom magyarázni, sem nem akarok kifogásokat keresni, meg találni, egyszerűen feltettem egy szimpla kérdést, hogy tudjam, lehet e vagy sem. azt mondják, nem lehet. jó, oké. csak hát lehet ezt normális hangon is mondani. én nem születtem anyukának, csak két hónapja gyakorlom az anyaságot, ha valamit nem tudok, megkérdezem. ennyi.
2012. aug. 9. 18:02
 40/44 anonim ***** válasza:
92%

Én sem születtem anyukának terhesség előtt buliztam, utazgattam eszembe se jutott hogy egyszer gyerekem lesz. Mikor megszületett a lányom mindig kérdezte az anyukám hogy mit csinálok stb. Én mondtam ugyan azt amit te, hogy alig van időm mert állandóan szoptatok stb nem tudok pl boltba menni mert ha nem szopizik a kicsim akkor alszik. Anyum lebaltázott de ezt már írtam, hogy hagyjam ott a gyereket ha alszik mert ő is így tett, de nem tudtam mert nem vagyunk egyformák. Nem vagyok szuperanyu, sőt rengeteg hibám van, látom a lányomon aki egy akaratos hisztis rossz evő, nem az a tökéletes mintagyerek, de az én anyai ösztöneim nem engedik hogy 2 percnél tovább egyedül hagyjam.

Ja és leírok egy sztorit, mikor olyan 4 hós voltam ősszel anyu jól felöltöztetett és kirakott a babakocsiba aludni. Ő bement a konyhába főzni vagy mit tom én. Egyszer arra lett figyelmes hogy a kutyánk majd szétszedi az ajtót ugat vonyít. Kijött mert a kutya jelzett valamit neki szaladgált a babakocsihoz meg az ajtóhoz oda vissza. Na gondolta benéz rám a kocsiba. A szomszéd macskája ráült a mellkasomra és majdnem megfulladtam. Rengeteget álmodok azzal hogy nem kapok levegőt, víz alatt vagyok homokba ásnak stb.. és fuldokolva ébredek, valószínű ez az élmény az oka...csak ennyi...

2012. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!