Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok adni ötletet, hogy...

Tudnátok adni ötletet, hogy milyen főzeléket adjak a 6,5 hós babámnak? Már nagyon unalmasnak találom a krumpli, répa alapot, de milyen kombinációkat adtok még?

Figyelt kérdés

Sütőtököt adtam már többször.

Aki a sóska, spenótot kipróbálta: ha elég sokat rakok bele nem eszi meg, de ha kevesebbet, akkor csak színezék szinte. Gyümölcsöt kap tízóraira. Húst már egyszer adtam, így húsosat szeretnék. Rizst hogy adtok, simán főzve, turmixolva?


2012. aug. 9. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


ötletek:)

2012. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2012. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, de ezekhez pl olajat, tojást és hagymát is adnak. Így már szinte olyan ételek, amit a felnőttek esznek. nem túl korai ez?

De párosításokat kaptam belőlük. köszi

2012. aug. 9. 16:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Furanak tartottam en is,de azert lehet beloluk otleteket szerezni:)
2012. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a babám a csirkemell-meggy-rizs párosítást imádta!


Tanács, ha elfogadod:

A sóskát, spenótot csak 9-10 hónapos kor körül lehet adni akkor is max. hetente-két hetente 1X

Nagy az oxalát tartalma és a piciknél a vesét megterheli.



Most indulnom kell itthonról, de ha gondolod akkor este szívesen írok pár olyan husis főzelék receptet amit a fiam imádtak.

3 kisfiam van, csak főztem nekik, így van pár ötletem :)

2012. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bealkalmatlankodnék ide én is ha nem haragszotok.

Kedves Utolsó!Én is szívesen fogadnám a receptjeidet,mert hasonló gondokkal küzdök én is mint a kérdező:-)

2012. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
jaj, nagyon megköszönném a receptötleteket. Előre is köszi
2012. aug. 10. 06:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én írtam, hogy van 1-2 receptem babaáknak.

Mindig több adagor készítek el és fagyasztom, hogy ne kelljen minden nap főzni a picinek.

Szoktam husi kockákat lefagyasztva adagokba, hogy ha főzök akkor csak elő kelljen vennem.

Semmit nem szoktam mérni, csak úgy érzésre főzök mindig.

Ha készek a főzik én extra szűz olivaolajat keverek hozzá.


1. Csirkemell meggyel és rizzsel

A csirkemell kockákat felteszem főni (leszedem a habját mindig) Hozzáadom a megmosott rizst és főzöm. HA mejdnem kész a akkor adom hozzá a magozott (én a héjját is levettem eleinte) meggyet.

Készre főzöm, turmixolom,porciózom, fagyasztom.


2, Tökfőzelék

A pici bébitököket felkockázva felteszem főni, krumplikockákkat teszek hozzá és friss kaprot.

Készre főzöm, turmixolom.


3. Cukkini főzelék

Ugyan az mint a tökfőzi csak cukkinivel :)


4.

Sertéscombot apróra vágva elkezdem főzni (habját leszedem) adok hozzá krumlpit, esetleg répát (édes ízt ad neki)ha majdnem kész DURUM tésztát adok hozzá (ebben nincs tojás)

Készre főzöm,


5.

Csirkemellett vagy sertéscombot kockákra vágva felsteszem főzni (habját leszedem) Adok hozzá megmosott jázmin rizst vagy krumplit és ha majdnem kész akkor őszibarackot adok hozzá.

Készre főzöm.


6.

Csirkemájat megtisztítom apróra vágom, pici vízzel olivaolajon párolom. Külön főök rizst és ha a kettő kész akkor összeöntöm, turmixolom a rizs főzőlevével higítom.


7.

Gesztenyés csirkemell

A friss gesztenyét megtisztítom (bolti gyesztenyepüré nem jó, mert tej is és rumaroma is van benne)megfőzöm.

CSirkemellet felteszem főzni, teszek hozzá riszt vagy krumplit. MAjd ha kész a gsztenyével összeturmixolom.


8. Cékla-krumpli-husi

Frissen vett céklát ha megfőzöd akkor le lehet fagyasztani adagokba.

Csirke vagy sertéshusit főzök krulmpival, h amjdnem kész akkor a céklapürét amit a fagyasztóból kivettem, hozzákeverem. Készre főzöm.


9. Brokkoli főzi

Brokkolit rózsáira szedve elkezdem főzni. A levét 2X leöntöm (forrás után) hogy a pocakot ne bántsa.

Adok hozzá riszt vagy krumplit.

Ha husis főzeléket szretnék akkor a husit teszem fel először és lehabozom, ekkor adom hozzá a zöldségeket.


Karfiolt még nem adtam a babámnak, Ő most 9 hónapos.


Később jöhet majd a marhahusi és a tojás sárgája.

Ahogy a védőnőtök javasolja.

Mi allergia miatt ezt és a tejtermékeket kerüljük.


HA jól tudom akkor 9 hónapos kor után már reszelt sajtot is kaphatnak a főzire.


Majd még írok tovább, de most megyek az urammal a teraszra romantikázni :D

2012. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok a sok melléütésért, de nagyon siettem az írással!


Szép estét!

2012. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm/köszönjük, hogy vetted a fáradtságot és leírtad.

Érdekes módon nincs benne répa:))) csak 1x

Ezeket kb milyen sorrendben adtad?

Olivaolaj miért kell? Mintha más receptekben is láttam volna napraforgó v vmilyen olajat, de nem tudom miért. Ez segíti a lebontást?

Akkor ez sem árt, meg kapor sem? A kaporról nem is hallottam.

Bébitök alatt mit értesz? A sima fehér tök kis méretű változatát? :) Nem is tudtam, h ebből is van ilyen

Mindig jázmin rizst használsz és nem simát? Kb-ra egy adaghoz mennyi kell? Egy 2dl-s pohárban mondjuk 0,5-1 cm magasan? vagy ez sok?


nagyon köszi, ha válaszolsz még ezekre a néhol bárgyú kérdésekre...

2012. aug. 10. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!