Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés előtt minek jön ki a...

A szülés előtt minek jön ki a védőnő?

Figyelt kérdés
Nekem elég furi a védőnőm,muszáj elviselni de azért nem szeretném gyakran látni,ráadásul ha bármit kérdezek tőle szinte sosem arra kapok választ.Megkérdeztem tőle mi célból van az első családlátogatás-szülés előtt és erre is csak hadovált.egyszerűen a hideg ráz tőle.Ittvan amúgy 5percre a gondozó,sztetek majd ha megszületik a babám kérhetem,hogy én mennék oda?Köszi a válaszokat.
2008. máj. 9. 09:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah 30hetes vagyok...
2008. máj. 9. 09:02
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért jön ki, hogy megnézze, alkalmas-e a környezet gyereknevelésre, l. hogy nincs tele a lakás kutyaszarral, ilyesmi. Muszáj neki kimenni, ezzel a baba érdekeit védi. Szülés után is meg fog látogatni, elsőre amúgy se nagyon tudnál átmenni, még elég gyenge leszel az első pár napban. Eleinte hetente ki szoktak menni, e a dolguk, megnézik, hogy rendben van-e minden, később havonta egyszer néz csak be. Olyan dolgokra figyel ilyenkor, hogy pl. mennyire tiszta a lakás, nincs-e cigifüst a baba körül, vagy bármi ilyen. Amúgy a mi védőnőnk is elég furcsa, de hát el kell viselni még egy darabig.
2008. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Amit kevesen tudnak:

1. ha ráz a hideg a védőnődtől, kérhetsz másikat, jogod van hozzá, annak ellenére, hogy elvileg körzetesítve vannak

2. jogod van visszautasítani a védőnői látogatást írásban (én lehet, hogy megteszem, mert nekem is égnek áll a hajam tőle)

Sok sikert!

2008. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne felejtsd el, hogy bármennyire nem szimpi a védőnőd, akkor is a baba érdekeit védi, és miért lenne ez alól bármelyik szülő kivétel. Éppúgy kimegy a putriba is környezettanulmányra, mint a polgármesterasszonyhoz, mert minden esetben meg kell bizonyosodnia róla, hogy minden rendben van.
2008. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld lerövidíteni a látogatást, ne kérdezz :) Nálunk például tanácsot adott, hogfy a kiságyat ne tegyük hideg falfelület mellé, ilyesmi... elvileg fel kéne készítsen a szoptatásra is, na ilyen védőnővel sajnos még nem találkoztam :( Pedig nekünk már 3 is volt.

Amikor hazajössz a kórházból, kijön a gyerekorvossal együtt (vagy külön), utána heti 1x jön kb 4 hétig, után 2 hetente még 2-3 alkalommal utána csak te mész mérni a gyereket.

2008. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És azt nem lehet kérni tőle,hogy kijön kb 2szer és utánna én vigyem le a babát.addig is sétálunk.Nekem van egy pici kutyám és az a gondom,hogy tökre örül mindenkinek és azt hiszi hozzá jöttek,na pont ez a baj,hogy a védőnőm nem lesz erre vevő.A kutyit meg nem zárhatom ki,mert akkor kaparja az ajtót-ezért meg nem fog kikapni,mert barátságos.Szóval előre félek az ilyen látogatásoktól.Amúgy megértem,hogy a baba érdekeit védi ,de sztem egy két alkalommal meg lehet bizonyosodni az életkörülményekről,amúgy meg én az anyja meg pláne az ő érdekeit védem...és nem szivesen fogadok a lakásomban egy idegen nem szimpi embert.Furi de volt egy fiatal védőnőm aki szimpi volt de valami körzet változás miatt lecserélték őket és most megkaptam ezt a banyát aki meg nem tettszik...Szval nem tudom mit tegyek...felhívjam a régit????
2008. máj. 9. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Jogod van felhívni a régit és kérheted is, hogy ő jöjjön hozzád. Lehet, hogy ez sok mindenkinek nem szimpi, de az a lényeg, ami neked jó. Azt hiszem, az első választ is én írtam, vagy valahogy az elején. nekem is van gondom a védőnővel, meg kutyám is... Az én védőnőm meg azt próbálta mondani, hogy kössem meg a kutyát, amikor jön. De az én kutyám lakásban van tartva, amúgy meg teljesen fegyelmezett! Hova kössem, a konyhaszekrényhez?

Amúgy se kaptam tőle még jó tanácsot, szóval teljesen felesleges. Megértem, hogy kell környezettanulmány, na azon túl is vagyunk, most már maradjon csak otthon vagy a munkahelyén, ide nem kell jönnie.

2008. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom.Egy babán akkor is látszik az életvitele,ha nem a lakásban látják.Ha kiegyensúlyozott és szépen fejlődik úgy gondolom akkor nincs semmi baj,nem kell azért hetente a nyakamra jöjjön.Ha annyira ez a szabály elviszem én és legalább akkor hamar lerendez minket és nem kell jópofizni vele.Vagy rosszul látom??
2008. máj. 9. 20:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem totál jól látod. Van, ahol szükség van védőnőre, van, ahol nincs. Kár az embereket általánosítani. Mert azért bőven vannak különbségek, szerintem.

Amúgy az a baj, hogy itt Magyarországon még nem divat érvényesíteni a saját jogainkat. A párom az USA-ban évekig dolgozott az egészségügyben, ott is végezte a fősulit, én tőle tanultam meg, hogy igenis jogom van sok mindenhez. És élnem kell a jogaimmal. Tudod, van az a mondás, hogy ha nem ismered a lehetőségeidet, akkor egy sincs. És ez nagyon igaz. Itt nagy divat istennek nézni az orvosokat, védőnőket, csak az a baj, hogy ezért - tisztelet a kivételnek, mert azért ilyen is van - úgy gondolják, nem ők vannak értünk, hanem mi őértük. Csakhogy az egészségügy egy szolgáltatás, amiért keményen fizetünk. Nem kevés TB-t, na meg azért valljuk be, szinte mindenki ad "hálapénzt". Nem sajnálom tőlük, tudom, hogy nem keresnek az egészségügyben jól, de ha fizetek, akkor lehetnek elvárásaim is.

Elhiszem, hogy a védőnőnek óriási szerepe lehet egy hátrányos helyzetű családnál. De ott, ahol van egy stabil párkapcsolat, megfelelő anyagi háttér, egészségügyi végzettségű apa és viszonylag hozzáértő anya, ott nagyon nem kellene forszírozni ezt a dolgot. Nem beszélve arról és bocsi, ha valakit megsértek, de nem vagyok abban biztos, hogy szülés utáni napokban-hetekben olyan nagyon örülök majd, hogy idegen emberekkel kell jópofiznom.

Bocsi, kicsit hosszú lettem.

Minden jót neked!:-))

2008. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van sztem,én is így látom a dolgot és ezért nem értem mért kell az embert ennyire zavargászni.Ha problémám van vagy elakadok,úgyis felhívom.De nekem az a tapasztalatom eddig velük,lévén,hogy ez a második pedig még meg sem született a kicsi,vagy van egy betanult sematikus tudása a védőnőnek ,ami lehet modern felfogású-de az is lehet gyereke nincsen,vagy van egy begyepesedett anyáink korabeli felfogása ami már nem teljesen uaz amit a mai követelmények megkövetelnek.Mindkettőből lehet jó dolgokat leszűrni de mért kell,hogy ezt erőltesség az emberre.Ha valaki lelkiismeretes anya én úgy gondolom mindennek utánnanéz,elolvas ,kérdezget.Ha meg nem az taníthatnak neki bármit ugysem fogja betartani.Legalább is én így látom.
2008. máj. 10. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!