Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud másfél év körüli...

Miket tud másfél év körüli babád? Konkrétan a szellemi, értelmi dolgokra vagyok kiváncsi.

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Lanyom18 hos.

Nehez osszefoglalni de megprobalom :)

Mar tobb szot mond, mostanaban minden szot probal leutanozni. Tudja melyik targy kie ,most ez a kedvence,mindenkinek viszi a sajat holmijat .igazabol mindent megert megerteti magat. A testreszeit meg tudja mutatni, huh hat nehez :) mire vagy kivancsi ugy lehet konnyebben tudok irni.

2012. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag mini felnőttnek tekintem, mindent megért és az ő nyelvén mindent meg tudunk beszélni ami érinti őt is, nagyon durva szókincse van,őt hónapok óta ez érdekli, a szótanulás.

Az állatneveken,gyümölcsökön, használati tárgyakon, mindennapos dolgokon kívül amivel nap mint nap találkozik olyan szavakat használ, hogy sárkány, bukfenc, árnyék, gitár, beszorultam, leesett,elgurult, itt van, hol vagy stbstsb, elszámol 10ig, de persze nem tudja mi az, csak megtanulta melyik melyik után jön,bármit kimond amit mondunk, így káromkodni előtte pl nem lehet.

Tudja hogy az égen a felhők, a csillagok, a nap, a hold, a repülő van és hogy a madár repül fent, a hal meg úszik a vízben, ezeket felismeri, megnevezi, de mondatba még nem teszi.Alany-állítmányos mondatokat mond, pl anya pihen.

Nagyon ritka az, amikor egy hisztit nem tudunk értelmesen megbeszélni. Kezdetektől tárgyalok vele, ha megeszed ezt, akkor utána megyünk sétálni és mostanában önérzeteskedik, ha evés után nem jön rögtön a séta, hanem mondjuk még beiktatnék egy pisilést, kiakad, hogy azt ígértem, sétálni megyünk.

Mondókákból a sorok első szavát mondja mindig, minden sor első szavát.Egyszerűbb mondókákból több szó is megy, pl kés, villa, olló, gyerek, nem.

Viszont logikai játékok nem érdeklik, formabedobósba nem hajlandó megjegyezni hogy a kocka nem jó minden lyukba, egy ideig passzírozza, majd felnyitja a fedelét, belepakolja és bezárja, hogy végül is az a lényeg, h oda bejusson a forma. Ezt fél éve nem képes tudomásul venni, ragaszkodik hozzá h a végeredmény szempontjából így is úgy is oda jut. A kalapálós játékot nem akarja kalapálni, hanem az ujjával nyomkodja át, majd megfordítja és visszanyomkodja, nem fogadja el hogy a lépcsőn ő még nem tud lemenni, rendszeresen megpróbál egyedül fel, ill. lemászni, nem érdekli hogy már megrázta az áram, csak azért is megpróbálja újra beledugni a hullámcsatot a konnektorba, szerencsére már mindenhol dugóvédő van. Szóval ő ilyen kis makacs, önfejű cserfes lány, mindkét szülőből van benne bőven.

2012. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok,

2 es valasszolo gratula a csajszidhoz !! Nagyon ugyes!!!! :))) Nekem nagyobb gyerkocom 2 evesen tudta ezeket! De tenyleg kis mini felnottek,olyan okos kovetkezteteseik vannak mar!

2012. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy büdös értelmes szót sem mond, már totál kivagyok ettől. :( Minden ismerős ezzel csesztet, hogy beszél már? Gagyog, de nem beszél. Igen helyett mondja, hogy dede, de nem igazán tudja mindig, hogy azt kell mondania, csak bármilyen kérdésre azt válaszolja. pl. ha kérdezem, hogy kérsz enni? Akkor rávágja, hogy dede, de ha adok neki, lehet, hogy nem is kér.

Amúgy ért mindent, ügyes, okos, csak nem beszél.

Ja, és utcán nem tudunk sétálni, mert képtelen viselkedni, most ezt gyakoroljuk.

2012. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos lesz jövőhéten (már 1,5 év körüli).

Kb. 20 szava van, ismeri a testrészeit, pakol egész nap, formába a hengert bedobja egyedül - a többit segítséggel. Motorozni nem nagyon akar, de imádja húzni - vonni. Ugyancsak szereti a húzható - tolható játékokat + a kerekes ruhaszárítót.

Elkezdett érdeklődni a babák (szerepjáték) iránt. Nagyon sokat építkezik (karika, kocka, edény, könyv, vonat - mindegy mi az, egymásra tesz mindent)

Egyedül nem kanalaz, és nem szobatiszta.

Utálja a homokot, imádja a vizet, és ő is lépcsőmániás.

Úgy látom, hogy a babakocsi lassan elhagyható, nagyon sokat sétálunk kézen fogva.

Mostanában kezdett bújósabb lenni.


Vázlatosan ennyi. ...és a te gyerkőcöd?

2012. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
cserfes anyukája vagyok, meggyőződésem h ez adottság és nem lehet siettetni, emiatt nem kell aggódni, keresztlánykám 21hós és ő sem mond még semmit, az ő anyukája is aggódik, de ugyanígy megért mindent az a kislány is csak még nem akar válaszolni szóval rá, plusz ez beszédkészség is, az is valakinél megvan, valakinél nem olyan jó,felnőtteknél sem, kár h ez a legszembetűnőbb egy ilyen kis gyereknél, mert azért a kérdésben szereplő szellemi, értelmi dolgok nem csak beszédben nyilvánulnak meg. Nálunk a logika maradt el ennek a rovására,de ovira mindenki felhozza a lemaradását!
2012. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kb. mint a második válaszoló lánya. :)

Egész nap mondja, mindent mond már.

Ami durva, hogy felismer helyeket, hogy mondjuk kihez megyünk, pedig még csak a közelben járunk. És tudja, hogy ki lakik ott, és miért megyünk. Felismeri a nagyapja munkahelyét (gyár), tudja, hogy a mama a temetőben van. Ha arra járunk, egyből mondja, hogy virág, mama.

Felismeri azt az autó márkát, amilyen az apjának van,

A közelben van egy szobor, a város nevezetessége, azt is felismeri, pedig egyszer mondtam el. :)

Káromkodni nem szabad előtte, azonnal mondja ő is.

A Zengő ABC-ből mond már szavakat, tudja, mi következik.

Igazából iszonyat sok mindent tud, a doki mindig mondja, hogy nagyon okos, értelmes gyerkőc. Csak mint első gyerekes anyuka, fogalmam nincs, mennyit és mit kellene ennyi idősen tudnia.

Nekem természetes, hogy ennyi mindent mond és csinál. :)

2012. aug. 10. 07:11
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Épp holnap lesz 18 hós a lányunk. Legtöbbször a maga nyelvén beszél, de elég sok szót tud már, amiket tudatosan használ. Meg persze mindent próbál utánzozni is. A formabedobót csak pakolgatja, de pl a mesekockából 5-7emeletes tornyot épít. Állandóan "olvasni" kell vele. Rengeteg leporellója van, javarészt állatosak, imádja. Testrészek egy részét tudja és mondja, másik részét lusta mondani. Konyhai dolgokból sokmindent ismer, mond.

(ez ugyan nrm szellemi, de: nem motorozik, csak hurcolja magával; mindent tologat; nem hajlandó pohárból inni és nem kanalaz önállóan; lépcsőn egyedül felmegy, és a szobatisztaságtól szerintem még messze van, bár ruhástól bármikor ráül a bilire)

2012. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az én lányom sem tud motorozni. De még a bébi taxiról is alig tud leszállni. :)

A formabedobó nagy kedvenc, megy is neki, de az egyedül evés max villával működik, kanállal nem tud enni. A cumisüveg pedig elhagyhatatlan, csak abból akar inni.

2012. aug. 10. 10:05
 10/18 diny77 ***** válasza:
100%
nem értelek benneteket! Miért hasonlítod a babádat máséhoz? nincs olyan hogy mit kell tudnia. Minden baba egyéniség és minden baba máskor kezd el mindent. Hogy ki mit kérdez, tojd le. enyém 23 hónapos,mindent megért,a saját nyelvén beszél sok szavat már tud, de érthetően még nem beszél folyamatosan.Bár mindenki szerint kéne....Mindenki okos,hogy mit kéne...ne törődj vele.!
2012. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!