Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy másfél évessel tényleg...

Egy másfél évessel tényleg nehezebb mint egy 3 hónapossal?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam nagyomj jó baba, átalussza az éjszakákat pár hete, azthittem a "kritikus" időszakot, az összeszokás meg a keveset alszunk alig állok a lábamon időt túléltük, de én azt olvasom, hogy később "megbolondulnak" a gyerekek, ciciért reklamálnak, éjjel ezerszer felkelnek stb. tényleg most jön még csak a "java"? :-( :-)

2012. aug. 7. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő. De tény, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.
2012. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nehezebb, mert akkor kezd dacoskodni,(ami egy másfél évesnél nem a ciciért reklamálást jelenti) a de pl. egy 3 évessel könnyebb, mint egy 3 hónapossal!
2012. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Megírom őszintén én nem értem ezt a "kis gyerek kis gond", "nagy gyerek nagy gond" dolgot....Most 3 éves a nagyobbik, ha visszagondolok mi mindenen "mentünk" át, mire idáig eljutottunk, h önállóan próbál wc-ni, öltözni, elvan egyedül a játékaival, segít nekem ...stb.....Hát...Már előre felkötöttem a nadrágom a kicsinél, aki 8 hónapos.... Anyagilag se érzem húúú de soknak, mert kapunk ruhákat, nem 250ezer forintos babakocsink van/volt stb. És sok ruha jó a kisebbre is, mégha csajszi akkor is. (itthon ki nézi h kék?) Majd az ovi, isi ..igen lehet hogy húzós lesz...de maga az h "nagy gond egy nagyobb gyerek" szerintem így nem igaz!
2012. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg gyerekfüggő. 3 hónaposan még tényleg nem igazán volt gond a kisfiammal, viszont ha azt kérdezted volna, hogy 6 hónaposan vagy másfél évesen volt nehezebb, akkor én a fiamból kiindulva azt mondanám, hogy 6 hónaposan. Nálunk pont fordítva volt. Kis gyerek volt nagy gond, nagy gyerek kis gond.

Számomra sokkal könnyebb volt másfél évesen, mert mindent megértett, sok mindent megmutatott és már rengeteg szót használt és végre jó evő volt és ezek egyike sem mondható el a 6 hónapos korára.

Az egyetlen egy nehézség, hogy túlságosan sok minden érdekli, ezért egy pillanatra sem ül meg a fenekén, míg 3 hónaposan bizony erre nem volt gond, de más minden jobb volt vele, mikor idősebb lett.

2012. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok nekem például lényegesen könnyebb volt a gyerekemmel, amikor 3 hónapos volt, mint 3 évesen. Akkor "semmit" nem kellett vele csinálni, most meg felesel, rosszalkodik, hisztizik. Még 1,5 évesen se volt vele baj.
2012. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ciciztetni olyan sokáig és nem fog rajtad csüngeni. Nem nehezebb vele.
2012. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már azt mondom, hogy igen. :-)

Mondjuk másfél évesen még annyira nem volt nehéz, de 2 fölött már kicsit fárasztó. :-))

2012. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom a kettőt mérlegre tenni,más problémák voltak amikor 3 hónapos volt és más vele most, másfél évesen. Most csak szimplán fárasztó, mert pörög nappal, akkor meg azért volt fárasztó mert éjjel kelni kellett hozzá, nappal pedig hasfájós volt. A másfél éves már mondja mi a baj, ez nagy könnyebbség, de este ugyanolyan fáradtan hullok ágyba csak más miatt:-)
2012. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem most 2 éves a nagy gyerek és 3 hós a pici, hát,a naggyal nehéz most az életünk.


én úgy látom, az 1.gyerekkel a szituáció a nehéz, hogy ki kell zökkenni a munkából és otthon lenni egy csöppségel, aki teljesen rád van utalva... ezen kívül nincs vele gond.


egy nagyobbal meg folyton résen kell lenni, hogy le ne essen, ki ne másszon, meg ne egye, aztán jönnek a hisztik, érzelmi hullámok, és mindig türelmesen, szeretettel a segítségére kell lenni.

most ezt sokkal nehezebbnek élem meg, mint azt hogy a ksibabámat szoptassam, tisztábategyem, járőrözzek vele...

2012. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!