Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik nem szoktak főzni? Hogy oldjátok meg a baba etetését?

Figyelt kérdés
Mi sajnos olyan lakásban élünk ahol nagyon macerás lenne minden nap főzni mert a "konyha" csak egy ablaktalan, rosszul megvilágott stb. sarka a lakásnak. Eddig nem is volt ez nagy gond mert a reggeli-vacsora hideg kaja volt, ebédre pedig menüt vettem de most, hogy kisfiam már 1 éves és mindenből eszik amit mi eszünk nem szeretném,hogy ő is ilyeneket egyen folyton. Mert ugye ez így nem normális dolog és nem is túl egészséges, hogy mindig üvegeset egyen...
2012. aug. 10. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Jobb, ha a hosszú távra gondolsz, és elkezdesz főzni. Igazad van, nem ehet már mindig üvegeset, mellesleg lehet nektek is jobb lenne a saját főzés.

Én a helyedben utánanéznék, milyen páraelszívókat lehet venni, ha még nincs. Lehet venni kivezető cső nélküli, szénszűrős verziót is, azt csak fel kell szerelni, majd a betétet cserélni.

Vegyetek, szereljetek valami praktikus világítást. Alakítsd át úgy a helyiséget, hogy jól érezd benne magadat!

2012. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem bántásnak szánom, ne haragudj meg érte, de ez olyan kifogás szagúnak tűnik:-).

Ne főzz minden nap, én is 2 napra főzök. Oké, hogy most még kicsi, de amikor majd 5 éves lesz, akkor is bébiételt adsz majd Neki? Az meg a másik, hogy lehet, hogy annyira megszokja az üvegeset, hogy hiába akarnád adni a főztödet, nem fog ízleni neki és akkor gondba leszel.

2012. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
És ha neki is rendelnél?:)
2012. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

erre nem gondoltal, amikor gyereket vallaltal?

Csak egy kifogas, egy rossz rezson is ossze lehet dobni egy levest.

Dehat ha nektek az uveges kaja jon be....

2012. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ablaktalan, 1,65 nm a "konyhank"' tulajdonkeppen csak fozofulke. Minden nap kerul főttetel az asztalra. Persze nem minden nap fozok, de fagyasztok le, vagy osan varialom, pl 3 napra fozok, fe olyat ami birja, es kozben eszunk valami mast is, akkkor nem 3 napig ugyanaz...stb..pedig mi meg csak ketten vagyunk. Amugy sokan a gyereknek meg kulon is foznek a maguke mellett, mert vannak etelek amiket nem szeretnenek meg adni neki....
2012. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Látom itt szuper anyák és háztartásvezetők vannak, így garantált, hogy le fognak pontozni. Mi már évek óta rendeljük az ebédet hét közben. Hétvégén mindig főzők. Tehát keddtől-péntekig rendelem. Anyagilag is sokkal jobban jövők így ki. Nagyon jól főznek és nem kell azon agyalnom minden nap, hogy mit is főzzek. Továbbá az időmet a kislányommal tudom eltölteni, aki 14 hónapos. Reggel kiteszem az éthordót az ajtó elé és kicserélik. Tehát itthon sem kell lennem és várnom, hogy mikor hozzák. A kislány is azt eszi már, amit mi, a rendelt ételt. Ez nem mű kaja. A leves mindig jó sűrű, mert tele van húsival, zöldségekkel. Ez már nem olyan menü, mint ami eszébe jut az embereknek, a régi menzai étel.

Szóval kérdező, ha tényleg jó, minőségi a menü, amit rendelsz, akkor add nyugodtan a kislányodnak is azt ebédre.

2012. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

1. vagyok, és nem pontozom le azt, aki rendeli az ebédet. Csak tippet adtam, hogyan érezné jól magát a kérdező a "konyhájában", ha főzni szeretne. Hétköznap inkább rendelnék én is, ha tehetném.

De itt az lett lepontozva, aki főz...

2012. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

9:22-esnek, 2. vagyok.

Nézd már meg, hogy hány %-os lett a válaszom, csak mert leírtam, hogy főzök és hogy egy kicsit úgy tűnt, hogy kifogást keres a Kérdező, hogy ne kelljen főznie.

Ha szerinted szuperanya vagyok, csak azért mert főzök a gyerekem van, akkor az vagyok.

Egyébként meg én is elég sokáig rendeltünk mi is kaját, a páromnak és magamnak, a kislányomnak akkor is főztem, pont azért, amit már leírtam. A Te gyereked megeszi, amit főzöl? Mert az enyém igen.

2012. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Előbb-utóbb úgysem lehet megúszni ezt a dolgot. Én sem főztem nagyon a terhességek előtt, de a gyerekek és a férjem miatt is muszáj volt megtanulni főzni, nemcsak azt kellett tanulnom, hogy hogyan készítsem el az ételt, hanem azt is, hogy bizonyos időt ott kell maradnom a "konyhában".

Amikor a gyerek kb másfél éves lett, akkor jött már ő is velem főzni, megmostuk a kezét, odatoltuk a széket a pulthoz és pakolgatta a répát, fűszerezett stb.


Én nagyon jól elvoltam a mirelitt vagy percek alatt elkészíthető kajákkal, de a gyerekeknek muszáj rendes ételt enni és a férjem is igényli, hogy néha vacsira friss főtt ételt egyen munka után.


A másik variáció, hogy rendeled, egyik barátnőm is így csinálja, a gyerek szereti nagyon, mindent megeszik, költséghatékony is, mert akkora adagot adnak, hogy kettőjüknek is elég. Hátránya, hogy kötöttséget jelent, mert otthon kell lenni, amikor hozzák és nem a legjobb alapanyagokból készül, de szerintem sokkal jobb, mint az üveges kaják. (mi is szoktunk üvegeset enni, nem vagyok ellene, de csak akkor, ha valamiért nem volt időm neki főzni vagy program volt, hetente max 3 üveg fogy).


A kérdésedre válaszolva bizony be kell menni az ablaktalan konyhába és ott főzni, ez van :)

2012. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

10:05-ös a kislányom megeszi amit főzők,sőt szereti, mert mint írtam szombat, vasárnap főzők és azt esszük még hétfőn is. Szeretek is főzni. Egyébként, amíg nem ehetett meg mindent pár hónapja, akkor neki külön csináltam a bébiételeket, nem üvegeset adtam. Aztán jött egy időszak, amikor inkább az üvegeset ette meg. De mióta mindent ehet azt eszi, amit mi (rendelünk).

Nekem csak az nem tetszett a válaszaitokban, hogy a kérdezőt lehurrogtátok, hogy ugyan már miért nem főz, csak kifogásokat keres. Szerintem semmi gond, ha valaki rendeli az ebédet. Mi mondjuk kisvárosban élünk és tudom, hogy nagyon lelkiismeretesek az étteremben, ahol csinálják az ebédet. Nagyon sok megrendelésük van és nem utolsó sorban tényleg minden nagyon finom, nem sajnálnak ki semmit az ételekből. És itt nem kell otthon várni, mert kirakom az ajtó elé az éthordót és kicserélik.

2012. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!