Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák Ti nem...

Újdonsült anyukák Ti nem érzitek néha, hogy nem tudtok semmit, van amire nem is gondoltatok és mástól kell hallanotok, hogy ezt így vagy úgy kellene csinálni? Például micsoda?

Figyelt kérdés
Én néha kiakadok olyanon is, hogy a babasampont, hogyan használjam :D Tudom butaság, de már hallottam olyat, hogy a babám bőrére ne kenjem, csak a vízbe tegyek belőle.Ne használjak olyat, maradjak a gyógyszertárinál.Adhatok neki vizet vagy sem, mert sokan mondják elég a tej még, de viszont, ha megemlítem az egyik rokonomnak, hogy nem adok neki vizet, akkor kiakad, mert biztosan nem jut elég folyadékhoz a babám így.egyébként 2 hónapos.lenne még mit sorolnom, de nagyon hosszú lenne :)
2012. aug. 10. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat olvasgattam, és többfajta véleményt is megismertem általában.

Senki nem csinálja egyformán.

Mára már 11 hónapos a lányom, de leszámítva az első hetek bizonytalanságát, meghallgatom a különböző tapasztalatokat, de úgy csinálom, ahogy én elgondolom, praktikusnak gondolom. Ha nem jó? Elrontani nem tudok semmit, legfeljebb maradok a már beváltnál. (Pl. babafürdető.)

Mindig lesznek olyanok, akik jobban tudják nálad, de te vagy az anyja, a te felelősséged, a te nevelésed. Majd te tudod. Hallgasd meg, egyik füleden be, másikon ki. Ami pedig tetszik, próbáld ki, fogadd meg. Ennyi. :-)

2012. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hónapos a kislányom.Én végighallgatom mit mond védőnő,anyós,anyukám stb.,de attól még azt teszem,amit érzek.Bennem van az anyai ösztön,teljesen magamra hallgatok.Persze,azért vannak információforrásaim,de alapvetően úgy csinálom a dolgokat,ahogy jónak látom.A gyereknevelésbe egyenesen bele lehetne őrülni,mert mindenki mást mond.És te,ha nagyon hallgatsz másokra,mit csinálsz?Ott állsz,és a 120 tematika közül nem tudod eldönteni melyiket csináld.Két olyan ember,aki egyformán neveli a gyerekét nincs.Valamint jó vagy rossz anyuka sincs,mert egyszerűen mindenki mindent totál másképp csinál.És mind jó,ha rossz lenne a baba jelezne.Ne foglalkozz a másikkal,csináld érzéssel:)

1 hónapos kislány anyukája

2012. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbálok én is utána olvasgatni dolgoknak, de néha teljesen bénának érzem magam.A gyerekorvos szerint a babám nagyon rendben van, nincs baja, tehát, akkor jól csinálok mindent.Csak ne jönnének a kéretlen tanácsok, amit, ha nem fogadok meg, akkor úgy néznek rám, mintha nem akarnám a legjobbat a babámnak.
2012. aug. 11. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok: a legnagyobb dilemmát talán a hozzátáplálás elkezdése okozta, hogy mikor??? Sok vélemény, a családon belül általában a 4 hónapot emlegették, olvasni 6 hónapot olvastam. Végül óvatos próbálkozások után 5 hósan kezdtem el, de addig aggasztott, jól csinálom-e.
2012. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!