Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ritka ha egy 4 és fél hónapos...

Ritka ha egy 4 és fél hónapos baba négykézlábra áll?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Mindenesetre nem gyakori, de pezsgőt még ne bonts.
2012. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint úgy érted hogy próbálja kinyomni magát, mert akkor ez teljesen normális.

Főleg ilyenkor csinálják a babák hogy hason fekve felemelik a kis fejüket, megtámasztják a kezükkel és a lábukkal magukat és a popijukat próbálják kinyomni.

2012. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kitolja magát hanem kinyújtott karral a kis térdein van, négykézláb.Még eldől néha, mert behúzza az egyik lábát.Csak azért kérdem, mert ebből akkor majd mászni fog? Mert kúszni nem tud még.

Úgy látom az "kedves" első válaszolónak nem jutott dinnyeföld.

Köszi a válaszokat.

2012. aug. 10. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, kettő is jutott:)


Figyi, attól hogy most próbálkozik,még simán kúszhat, sőt valószínű fog is. A mászás és a járás összetettebb mozgások, mint a kúszás és az állás, tehát az, hogy egy adott mozzanatot (négykázláb) gyakorol belőle, még nem jelenti azt, hogy holnap körbemássza a lakást. Ehhez össze kell koordinálnia a kezét és a lábát, egyszerre mozgatni több végtagot.


Nagyon ügyes meg minden, nekem is csinálta ennyi idősen a fiam, és utána kúszni kezdett, mászni csak 9 hónapos korában, addig kapaszkodva állt meg ült.

Gyakorol, dinnyeföld. Azért mondtam, hogy ne hűtsd be a pezsit.

2012. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem is azt mondtam, hogy azonnal mászni fog!A kérdést nem is a mászásról tettem fel.A 4kézlábra állásról van szó.Na mindegy akkor még ebből kúszni fog.Értem és köszönöm:) Első gyerek fogalmam sincs mire számítsak.Ja és nem szeretem a pezsgőt!:D
2012. aug. 10. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyen alkoholmentes sör:)

A babát meg hagyd sokat játszószőnyegen vagy a földön egy pléden, hadd gyakoroljon sokat:)

2012. aug. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 5 hónapos kora előtt 1 héttel kezdte ugyanezt. Most 5,5 hós de még nem mászik (legalábbis szabályosan), bár mindent elér.
2012. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lányom is 4,5 hónaposan ezt csinálta, majd elkezdett mászni, 5,5 hónaposan pedig kiült oldalra, 6 hónaposan már stabilan ült. 7 hónaposan felállt mellettem, belém kapaszkodva.

Azután nem volt megállás, mindig oda mászott valahová, felállt, oldalazva lépegetett, bár egyedűl csak első azülinapja után 2 héttel ment.

A kúszás nálunk kimaradt.

2012. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 4,5 hónaposan állt négykézlábra, majd elkezdett kutyázni. 5,5 hónaposan már szépen mászott, és kapaszkodás nélkül tudott ülni is (mászásból, magától). A kúszás nálunk is kimaradt.
2012. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!