Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli babák anyukái...

Másfél év körüli babák anyukáit kérdezem elalvással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónappal ezelőttig esti fürdés, tápszer, majd letettem az ágyába, kijöttem, és már aludt is. (kivéve, amikor nyügös volt a foga miatt). Most 1 hónapja égtelen sirásba kezd, ha otthagyom, feláll, és kiabál, hogy aaanya! Gondolom szeparációs szorongás. Kérdésem az, hogy megirnátok, hogy Nálatok hogy van az esti alvás másfél- kétéves gyerekeitekkel? Mostanában kb. 10 percig mellé fekszem a kiságy mellé, simogatom, és úgy bealszik. Nem lesz igy "elkényeztetve"? Irjatok légyszi tapasztalatokat! Köszi!
2012. aug. 11. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nah elolvastam, majd megnéztem, biztos nem a saját kérdéseimet olvasom? :D

Teljesen ugyanez van nálunk is.

Pár dologgal kiegészül: sose kelt éjjel, most már kel, és nem alszik vissza az atyaúristennek sem, esetleg ha feladom, és átviszem magunkhoz (de néha még ott sem akar).

Nappal sem alszik el rendesen, csak ha a szobájában maradok, de akkor is nehezen.

Mindig elvolt magában egyedül is, mindent meg tudtam mellette csinálni, 1 hónapja ez sincs, semmit nem csinálhatok, de annyira, hogy néha azt sem engedi, hogy a kanapéra leüljek, hanem üljek a szőnyegen, amíg ő (kcsit odébb, egyedül) játszik.

Megoldást nem tudok, de már hihetetlenül fáradt vagyok testileg, lelkileg ebben a dologban. :( Együtt érzek veled.

2012. aug. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Edina-Zoe válasza:
100%

Ajanlom Jo Frost technikajat;nalunk bejott nagyon.

Az egesz arrol szol,hogy az esti rutint kovetoen a gyermeket beviszed az agyikojaba szep almokat kivansz(vagy mese,zene ez mindenkinel mas) majd kijossz a szobabol.Persze a gyerek kijon majd utanad,de most jon a lenyeg!Mindig,minden korulmenyek kozott vidd vissza a szobajaba es tedd bele az agyikojaba.Ne szolj hozza,szinte csak automatikusan csinald...ez eltarthat sokaig is az elejen,de megeri.Naprol napra kevesebb lesz a hiszti,majd egyszercsak elhagyja az egeszet.

(egy 22 honapos kislany anyukaja vagyok)

2012. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is az jött be amit a második írt!

Igaz nem olvastam Jo Frost könyvét, de úgy látszik, tényleg érdemes lesz beszereznem, mert ezek szerint jókat ír:))

2012. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10 percig a gyermekeddel vagy, mielőtt az elalszik???? Jajj, nehogy elkényeztesd! Jézusom, milyen szívtelen "anyák" vannak... Ja, bár igaz, a te kényelmed fontosabb... Puszit se adj neki, hátha egy életre a nyakadon marad... pf
2012. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
20:54-es! Nagyon kedves választ irtál! Nem tudom, miért kell ilyen hangnemben irnod!! Nem irtam 1 szóval sem, hogy baj, hogy 10 perc alatt alszik el, csak kérdeztem, hogy másnál ez hogy működik!!!!!? Bocsánat, hogy érdeklődtem..
2012. aug. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!