Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy érdekes dolgot hallottam....

Egy érdekes dolgot hallottam. Bal kéz, egyenlő rejtett iker?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy kisfiam bal kezez, nagyon ügyes bal kézzel, szépen rajzol, eszik stb...Egy ismerős idős rokon nénink mondta erre, hogy azt tartják a bal kezes emberekről; gyerekekről, hogy volt egy ikertestvérük, aki nem született meg...

Ti mit gondoltok erről? Ez csak egy mendemonda népszokás, vagy van "valóság" alapja?


2012. aug. 12. 19:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem tudom...Állítólag van ilyen......Mondjuk arra is pár éve derült fény, ahogy egyre jobbak az uh készülékek, h sok terhesség (mint az állatvilágban is) ikerterhességnek indul,aztán sok esetben az egyik iker elhal. "Természetes szelekció", vagy nem tudom?
2012. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam, hogy aki bal kezes, annak volt egy jobb kezes ikertestvére aki nem született meg.

Szerintem nem igaz

2012. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
van valóságalapja. discoveryn volt talán erről egy film.
2012. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, én is hallottam már ezt. Én két ikerpárt ismerek mind jobbkezes és mégis ikrek.
2012. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, akkor nekem 4-es ikreim lettek volna, mivel az ikreim mindketten balkezesek ;D Szerintem ez csak legenda, de jól hangzik.
2012. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekem is van iker testvérem két fiú mindketten jobb kezesek...Vagyis majdnem. A "B" baba (tehát anno a második), jobb kézzel ír, de bal kézzel eszik. Mármint a kanál a bal kézben van és a késsel is bal kézzel vág. Igaz, őt anno az oviban átszoktatták a bal kézről a jobbra. Ő szerintem inkább bal kezes lenne...Most 16 évesek az iker öcsémék.

Mivel sok sok iker van a családunkban, van ahol úgymond mindkét iker jobb kezes, míg a bátyjuk bal. A másik résznél, ahol ikrek lennének két lány, ott sajna csak az egyik született meg élve...:( DE ott nem tudom, hogy milyen kezű a nagylány...

Nem tudjátok belinkelni azt a Discovery felvételt? Nincs fent esetleg a neten?

2012. aug. 12. 19:56
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Miért kell a logikát fenékbe rúgni?Volt? Mikor volt hol volt? Annyit illő volna tudni hogy a volt az létezést közlő ige! Ami volt az látható volt!Édesanyám volt! Sokan látták!
2012. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam már ezt az elméletet, de egyetlen olyan ikerpárt sem ismerek, ahol az egyikük bal, másikuk jobbkezes. Nekem ikerfiaim vannak (egypetéjűek), mindketten jobbkezesek.
2012. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A testvéreim és a családunk többi részén is ahol vannak ikrek, ők mindenütt kétpetéjűek..:)

Én speciel nagyon féltem attól, hogy ne ikreim legyenek, mert nem tudom, hogy hogy birkóztam volna meg a feladattal.

2012. aug. 12. 20:35
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lett volna ikertesóm de sajnos anyukám elvetélt,két petéjűek lettünk volna,mert szülésnél két méhlepény volt,én két kezes vagyok,kicsit ügyesebb a jobb kezem,de a bal kezemmel szépen eszem,festek,még írni is egész jól megy.
2012. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!