Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposotok mennyire eszik...

15 hónaposotok mennyire eszik darabosat?

Figyelt kérdés
Tízórai és uzsonna ilyen szempontból rendben van, darabokra vágott ételt felcsipegeti és eszik. De az ebédnél még van mit csiszolni.
2012. aug. 14. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak darabosat eszik. Már vagy 4 hónapja nem hajlandó püréset enni, pedig csak 7 foga van..
2012. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 13-14 hónapos korában kezdett darabosat enni. Ő sokszor akart megfulladni a kajáktól, így sokáig kellett pürésíteni neki.

Aztán szinte egyik hétről a másikra elkezdett bármit, bárhogy enni, és már nem is akart pürésítve enni semmit.

Szerintem nincs azzal amúgy gond, hogy van még mit csiszolni ezen. Látni fogod úgyis, ha megérik a darabos kajára. Jelezni fogja a gyerkőc.

Kislányom pl. kivette a kezemből az almát, és körberágta egyszer csak...addig meg nem is volt hajlandó darabokat sem enni...

2012. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekünk is 7 fogunk van, de eszi a pürésebb kaját is. Próbálom kicsit darabosabbra hagyni az ebédet is, de szeretném, ha nem kellene már törni az ételét.

Mivel kezdhetem, hogy megszokja az ebédet is így. El sem tudom képzelni, hogy fog egy csirkecombot és csócsálja. Már ezt kellene?

2012. aug. 14. 14:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Első gyerekem ekkor csak püréset egész pici darabokkal evett csak meg, kicsit nagyobb darabostól már öklendezett hányt.

A középsőm ennyi idősen egyáltalán nem volt hajlandó pépeset enni, azóta sem szereti az olyan főzeléket pl. amiben nincs mit rágni (spenót sóska tök stb).

csak a darabos dolgokat kedveli. 15 hónapos korában már etetni se tudtam mert csak egyedül volt hajlandó enni ha én próbálkoztam köszönte nem kért semmit.

A harmadikom most 1 éves simán eszik darabosat de még hagyja hogy főzivel etessem megenné még a teljesen pépeset is de inkább darabosabbra hagyom.

Az érdekes az hogy a dolog nem mutat összefüggést a fogakkal, mert az első gyerekem 6 hósan kezdett fogzani 1 évesen 8 foga volt, 15 hónaposan 10, mégse rágott.

A középsőm és a kicsi 10 hónaposan kezdett fogzani 1 évesen kb. 2 foguk volt ( a harmadiknak most jön még 2) mégis szépen rágcsáltak ügyesen azzal a 2 szál foggal és az ínyükkel.

2012. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Enyém 1 éves és csak darabosat eszik. husidarab krumplidarabbal pl, mint nekünk :)
2012. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

11 hónapos kora óta csak azt hajlandó enni, amit mi is. Pedig akkor 2 foga volt, mégis megevett akármit, tésztát, húst, zöldséget.

15 hónaposan jött még 3 foga, akkor lett 5, szóval nem a fogak mennyisége a mérvadó.

De előtte meg meg akart fulladni mindentől, ami picit is darabos volt. De szó szerint csak öklendezett. Aztán 11 hónaposan volt 2 hét, hogy nem evett mást, csak kalácsot, kenyeret és tápszert. Aztán megpróbáltam újra a mi kajánkat, és csodák csodájára megette szó és öklendezés nélkül.

2012. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én adtam neki nokedlit husival, mikor látta, hogy hpgy készül a nokedli, odáig volt érte, meg adhatsz tésztát is, pl pennét. Megfogja és harapja.
2012. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsi a kezdő kérdésekről, de tésztát magában eszi ilyenkor? Attól tartok, keveset csipegetne fel és nem lakik jól. Mert egyébként jó evőnek mondható.

Vagy villával mikor eszik például?

2012. aug. 14. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:
az enyém kézzel és villával is eszik. De villával/kanállal csak mostanában kezdett el szépen enni. Első válaszoló voltam, 15,5 hós a baba.
2012. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!