Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a jobb?

Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés
A fajtiszta kutya vagy a keverék? És miért?

2012. aug. 11. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
A keverék kutya egyedi, és egészségesebb a fajta kutyáknál.
2012. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Egyik sem jobb, mindkettő kutya, akit lehet szeretni.

Van, aki fajtatisztát vesz, mert tetszik neki az adott fajta a külső és belső tulajdonságai miatt. Aki nem tud annyit költeni rá, vagy az a célja, hogy mondjuk menhelyről kimentsen egy kutyát, az örökbe fogad egy keveréket.

Nekem van egy törzskönyves, kiállítási kutyám, és egy mentett tacsi keverékem. Mindkettőt ugyanúgy szeretem.

2012. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
30%

Ha keverék kutyát veszel, ő ellenállóbb lesz, s ha menhelyről hozod el, egy életet is megmentesz : )

A fajtiszta kutyák nem minden esetben szebbek, csak előre tudod, hogyan fognak majd kinézni, viszont a tenyésztett ebeknél számos a fajtára jellemző betegséggel kell szembe nézned. Nagyon utána kell ezeknek járni. Egy szóval, a fajtiszták a tenyésztés miatt kevésbé ellenállóak.

Egyformán okosak és kitűnő társak lehetnek, ha elegendő figyelmet tudsz nekik biztosítani. Remélem, hasznos volt :)

2012. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
a keverék kutya is fajtiszta.
2012. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egy kutya keverék, még nincs biztosítva, hogy egészségesebb lesz a tenyésztett társainál. Nagyon sokféle rejtett betegséget is hordozhat magában egy keverék.

Hamis állítás, hogy a keverék a keverék mivolta miatt egészségesebb bármely más kutyánál.

2012. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

"viszont a tenyésztett ebeknél számos a fajtára jellemző betegséggel kell szembe nézned"


-.- no comment

2012. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem van fajtiszta és keverék kutyám is. Mind a kettőt egyformán szeretem, a legdrágább kutyaeledeleket veszem nekik, csomó vitamint adok nekik. Ilyen gondoskodás mellett, fajtatiszta kutyám beteg lett. Elvittem orvoshoz és kiderült, hogy porckorong kopása van fajta betegség. Én csak pislogtam, hogy 2 éves kutyámnak szerintem nem öreg, hogy lehet porc korong kopása, amikor mindent megadok nekik , keverék kutyám is kistestű és neki meg semmi baja nincs.
2012. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 15:22

Ha megfelelően utánanéznek a kiválasztott szülők örökítésének, elkerülhetőek a fajtára jellemző betegségek .

2012. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Nekem keverék kutyusom van és mindennél jobban szeretem.Persze ez nem azon múlik, hogy fajtatiszta e vagy sem

Vannak "kutyás" ismerőseim, akiknek fajtatiszta kutyájuk van és szerintem velük több a "baj".Nyilván attól is függ, hogy mennyire túltenyésztet a kutya (pl. a sharpei-eknek iszonyat sok bajuk van, alig látnak és hajlamosak az elhízásra is meg még sorolhatnám).Persze minden kutyának meg van a maga jó és rossz tulajdonsága amikkel számolnunk kell, de szerintem a fajtatisztákkal több a "gond" mind betegségekben mind pedig jellemükből adódóan a viselkedésükben.

+ amit már korábban is írtak menhelyről is megmenthetsz egyet, ahol több a keverék és így jobbá tettél egy kutyaéletet :)

2012. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) Csak kíváncsi voltam, hogy ki melyiket szereti jobban amúgy nekem menhelyi kutyám van és mindig is olyat akarok :)
2012. aug. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!