Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok a tízórai és az...

Nálatok a tízórai és az uzsonna mennyisége kb ugyanannyi, mint a főétkezéseké?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babánk, a reggeli/vacsi még tápszer (180-200ml), de a tízórai, ebéd és uzsi már nem. Mennyiségre ezek is eddig kb 200-220g-ok, de ma elgondolkodtam, hogy vajon a tízórainak és uzsonnának is ilyen "soknak" kell lennie?? Ezek mégsem főétkezések.. Nálatok ez hogy van?? Köszi előre is.
2012. aug. 17. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel fél 9 felé ébred fel a babóca, így akkor szopizik, tízórai általában kimarad vagy csak nagyon kevéske.így eszik ebédet rendesen. Uzsonája is kevesebb. Amugy se eszik sokat,ezért jobb ha a főétkezések tartalmasabbak.
2012. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ideig sokat evett a lányom uzsonnára és tízóraira is, de kb. 1 éves kora után ez átalakult, és a főétkezéskor evett nagyobb adagokat, tízórai és uzsira már kevesebbet evett.

Ez gondolom azzal is összefüggött, hogy ő elhagyta a tápszert (semmiféle formában nem ivott tápszert-tejet 1 éves kora után), és mikortól reggelire is normális ételt evett, átalakultak az igényei.

Nálatok is biztos fog ez alakulni (bár nem kell elhagynia a tápszert, de lehet már nem fogja olyan mértékig kielégíteni őt, mint korábban, és akkor biztos más mennyiségeket fog igényelni a többi ételből).

2012. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 hós a babám

reggel 300 ml tápszer

400-500 ml gyümi tízóraira

ebédre 250 ml főzelék

uzsira kb ugyanennyi gyümölcs vagy maradék főzelék

este 300 ml tápszer


én nem tömöm, ennyit kér, és nem kövér :)

2012. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Off: 3-as ez igen. Hogy csinálod?!Örülnék ha felét megenné a lányom 9,5 hósan.

1-es voltam.

2012. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as: ez tényleg érdekes.. :)) Mondjuk csomóan azt írják más kérdésekre, hogy reggelire/vacsira 250-300 ml tápit eszik a gyerek.. Ezt nem is értem. Az én fiam mindig kevesebbet evett akkor, mint az átlag? Akár hány hónapos volt, mindig kevesebbet evett, mint hasonló korú babák...
2012. aug. 17. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:

kislányom 4350 gm-al született, alapból nagyobbra sikerült, sosem merem elmondani a védőnőnek mennyit eszik, de nem is

feltételezi hogy ilyen sokat, mert nem kövér

jó na vannak hurkái de az minden babának van :)


néha én is félek, amikor tízóraira két barackot egy banánt meg egy almát megeszik, de ennyit kér és ha már elég neki úgy sem fogadná el ha megtömném se

2012. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!