Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelitek az agresszív...

Ti hogy kezelitek az agresszív, csúnyán beszélő, lökdösődő, verekedő kisgyerekeket a játszótéren?

Figyelt kérdés
Én általában az apróbb vitákat hagyni szoktam, hagy rendezzék le a srácok egymás között. De vannak azok a gyerekek (nagyobbak 3-4 évesek), akiknél kinyílik a bicska a zsebemben. Pl ez nemrég történt. Anyuka jött a 2 gyerekével :egy a lányommal egy idős kisfiúval és a kb 4 éves nővérével. A kislány valami elképesztő ocsmány szavakkal kezdte illetni a többi anyukát a játszótéren (pl: pcsa, kva stb.)(az anyuka ezt nem hallotta!), majd miután a lányom felült az öccse motorjára ( le volt rendezve a dolog, mert kölcsönkértük a motort) odament a lányomhoz lelökte a motorról és közölte vele, ha még egyszer ráül szétveri a fejét. Szóltam az anyjának, hogy azért álljon már meg a menet, de csak annyit mondott a lányánka, hogy "meg volt beszélve xylonka". Vagy a másik kedvencem: van egy kisfiú, aki rendszeresen terrorizálja a kisebbeket (fellöki, megüti, rászórja a homokot), az anyja rá se szól.(Ha ezt a gyereket meglátom, már fordulunk is haza) Ti mit csináltok ilyen helyzetekben?
2012. aug. 20. 13:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nem tudom hanyadik válaszoló vagyok. Én ha nem tud valamelyik gyerek kivárni a sorát. Én bizony rászólok. Mert én nem tudom elmagyarázni a 20 hónapos lányomnak, hogy azért nem lehet csúszdázni mert más nem tudja a sorrendet.

2012. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Eddig türelmes voltam, de a múltkor betelt a pohár. 2,5 éves kis kö...csög a 16 hónapos kislányom arcába vágott egy marék homokot, aztán botot ragadott és azzal rohant felé, aztán csak rárohangatott és tapsolva meg akarta ijeszteni. Csak azért fogtam magam vissza, mert az anyja tulajdonképpen folyamatosan próbálta őt kontrollálni (egy 10 hónapossal a karjában) és a homokdobálást leszámítva meg is védte a gyerekemet. Én meg eddig úgy voltam vele, hogy nem szeretném más gyerekét nevelni, én érzem magam rosszul, ha rá kell szólni, ha ott van az anyja is. Csak aztán gondolkoztam rajta, hogy közben az én gyerekem mit lát? Azt, hogy a saját anyja áll, mint bálám szamara és tulajdonképpen abszolút tehetetlen és nem igazán védi meg. Persze én is rászóltam a kis ro...hadékra, hogy nem szabad, meg ne dobálj, de annyit ért, mint halottnak a csók. Anyja szemmel láthatóan nem tudta igazán megoldani a helyzetet. Utólag szégyelltem magam, amiért a kislányom, aki nagyon figyel már ennyi idősen, azt látja, hogy nem védem meg. Elhatároztam, hogy legközelebb ha a kisfiú csak a kezét meri emelni a gyerekemre, elkapom a karját és megmondom neki, ha ezt megismétli, kitépem a karját a helyéből. HA már anyuka tehetetlen, én meg fogom védeni a gyerekem, nem akarom hogy azt élje át, hogy az anyja egy rakás tehetetlenség és egy 2,5 éves úgy fenyegeti, ahogy csak akarja 2 felnőtt jelenlétében.
2015. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!