Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthatok vele vagy hagyjam,...

Árthatok vele vagy hagyjam, ha így jól megy?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 és fél hónapos. Vettem egy kis bilit, gondoltam jó ha van itthon. Kíváncsiságból egyik este fürdés előtt ráültettem és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne belepisilt. Tapsolt azon, hogy mi örülünk és nevetett. Ma már reggel a tejcsizés után bele is kakált. És ma már napközben kétszer is pisi. A pelusban nincs semmi. Lehet, hogy árthatok ezzel az elég korai bilizéssel? Már stabilan ül és fel is áll a biliről. Szemmel láthatóan nagyon örül neki és kacarászik mikor mondjuk neki "pispis". :-)
2012. aug. 20. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem ártasz inkább ellenkezőleg.
2012. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Soha nem erőltetnék semmit a lányomra. El jön mindennek az ideje. Csak olyan sok helyen olvasni a korai biliztetéssel kapcsoltban, hogy árthat vele az anyuka. A védőnő is azt mondta semmi értelme bilire ültetni. Ha nem tetszene neki vagy frusztrálná nem is tenném. De így?
2012. aug. 20. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártasz neki ha hagyod de lehet nem lesz ez ennyire együttműködő ha elmúlik az újdonság varázsa. :)
2012. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ártasz, és nagyon ügyes a kislányod:-)


Szerintem akkor ártasz, ha bár láthatóan még nincs megérve rá a kicsi, hogy bilibe végezze a dolgát, de a szülő erőlteti. Te nem erőlteted, mert akkor nem csinálná bele a bilibe.

2012. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ártasz, ha önként teszi, és örül neki. Nagyon ügyes, gratulálok.
2012. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes a kicsi! Nem ártassz, amíg nem eröltetés ez igaz! Nem a korai bili a gond, hanem a kényszer lenne az. SŐT! Legtermészetesebb módszernek tartják a ,,természetes babahhigéniát" ami abból állna, hogy nem hazsnálnánk pelust és a gyerek sírásaiból és mimikáiból rájönnénk, hogy mikor kell neki a dolgát végezni (na tanulj anyuka!:D..aha és addig?) és ez újszülőtt kortól. Hát ez nagyon szép és jó, és naturális dolog. Sajnos én nem vállaltam be ezt és eldobható pelust használok a kényelmünk érdekében. Tudom, hogy a környezetet is szennyezem vele stb... de nem mertem bevállalni, hogy egy csecsemővel (és első baba!) friss varratokon ülve, fáradtan és a szoptatástól kiszipojozva még súroljam a pisit-kakit napi 6-7-8 vagy még több alkalommal...:S Akinek volt ereje és kitartása az előtt le a kalappal és tényleg nem tartom rossz dolognak. Én nem vagyok elég kiegyensúlyozott ehhez. Ezek a babák állítólag hamar bilire is szoknak. Erről több cikket is megjelenítettek. nyomják is néhol. meg rengeteg érvet sorakoztatnak fel mellette, hogy mennyire szuper lenne... Szóval nem a pelenka hiányával van a baj! Sőt! Legalább a kislányoknak kényes részeibe nem megy bele a kaki ahogyan a pelusnál tehát egészségügyileg előnyös. Elég, ha nem ráülteted hanem csak hagyd kint a bilit. Én a kislányomon is megfigyeltem, hogy mikor kel neki már akkor látom az arcán és mondom neki hogy ,,nyominyominyomi" amit pici kora óta bíztatásnak mondtam amikor paradicsomvörös volt ahogyan nyomott:D::D:D És ráragadt:D és ő már kezdi is nyomni:D Én még nem bilizek, mert leghamarabb tavasszal szeretném elkezdeni. Télen több réteg ruha van rajta így úgy gondolom egyszerűbb lenne olyankor. De a vezér szó már megvan;):D:D:D:D
2012. aug. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!