Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök 5-6 hónapos...

Miket főztök 5-6 hónapos babátoknak a hozzátáplálás kezdetén?

Figyelt kérdés

Nemrég (5 hónaposan) elkezdtük a hozzátáplálást. Sárgarépa-krumpli megfőzésével, turmixolásával kezdtük, aztán tettem bele petrezselyem gyökeret, attól kezdve főztem bele egy vöröshagymát (finom íze lett tőle) pár nap múlva egy kis patiszont is (patiszontól vagy nem, de ekkor nem volt kaki 4 napig) most "megindult" végre, de leblokkoltam, hogy most mit is adjak neki?

Ötleteket várok, mert muszály adnom neki valami főttet, ugyanis ha csak anyatejet kap (ami van azért bőven) nyűgös, sőt nem alussza át az éjszakát!


2012. aug. 21. 11:03
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem is vagyok egy kötekedő típus:)
2012. aug. 21. 11:59
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Nyugi nincs semmi baj,nekem 4 gyerekem van különböző korosztályból és szinte mindnél más volt a szabály hozzátáplálás terén,mégis köszönik szépen jól vannak!Van egy 18,17,10 évesem és egy 6 hósom.Én soha egyiknek sem főztem külön kaját a zöldségeket simán kiszedtem a levesből.Most nekünk nagyon beváltak a tejpépek,sima tejpépbe keverem bele a gyümölcsöket,ha nincs friss akkor bébiételből.Először csak 2-3 kanállal tettem bele később már fél üveggel.Tehetsz bele barackot,szilvát,almát,sütőtököt,epres bébiételt.Az én babám imádja ezeket.Ha bébiételt adsz neki a pépbe,nagyot nem hibázhatsz mert ugye rá van irva hogy hány hósnak való.Viszont csak a gyümiket add bébiétel formájában mert ha a zöldségeket is úgy adod soha nem fogja megenni a te főztöd,ez tapasztalat.
2012. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Az én babám is 5 hónapos. A gyümölcsöt amit én pépesitek abszolut nem akarja megenni. De a bébidesszerteket meg habzsolja. Mi is tul vagyunk a répán , krumplin. A hétvégi levesböl paszíroztam neki répát, krumplit, tésztát egy pici csírkemájat és leves levével higitottam, ezt imádja. De ha főzök ételmintát (én így hívom) neki akkor teszek bele züldséglevelet és zöldséget is de ezt nem pürésitem le csak az íze miatt teszem bele. Legközelebb teszek bele egy pár szem zöld borsót is. És lehet, hogy hagymát is. Az én babám is nagy és mi is a védőnő javaslatára kezdtük a hozzátáplálást attol függetlenül, hogy sok a tejem. Olyan 6 hónapos környékén fog husit is kapni hozzá.
2012. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Gondolom Te is kiváltottad a Felicitas csomagot, van benne egy könyv: Cseperedők Tanácsadója, Szakértői tanácsok a baba 1 éves koráig. Van benne egy táblázat mikor mi adható.8 hónaptól írja a v.hagymát, 6 hónaptól metélőhagymát, petrezselymet,kaprot, zellerlevelet ír. A hagyma szerintem is korai volt, nem is a kora miatt, hanem inkább mert ennyire a hozzátáplálás kezdetén adtad. Hangsúlyozom, szerintem! Az én babám tuti ordított volna mert nagyon érzékeny a pocija, ill. az kisfiamnak is az volt.
2012. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a v.hagymát nem a legelejétől adom neki, azt nem rég óta, de azt is csak a főzővizében főzöm, nem adom neki. Először csak natur krumpli-s.répa.

Köszönöm az ételmintákat is, kóstolgatni fogunk...

2012. aug. 21. 13:38
 16/21 anonim válasza:
0%
szerintem semmi rosszat nem csináltál. volt egy ismerősöm aki a 3 hós kislányának már töltött káposztát adott.semmi baja a gyereknek,ma már 3 éves,és nem 6 napig vártak egy csoda kakira :D
2012. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
:))) Ez aranyos volt.
2012. aug. 21. 14:10
 18/21 anonim válasza:
0%
16os vagyok. főzhetsz neki csirke májat sárgarépával,villával összetöröd és ezt adod neki
2012. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
8+9. vagyok: annyira utálom, hogy az ember szívesen és legjobb véleménye szerint válaszol, csak egyeseknek nem tetszik, és jól le lesz pontozva... Miért???
2012. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%
Ezt én is szeretném tudni!? Egyébként nekem anyukám már 4 hónaposan adta ezeket a kajákat. Az égvilágon semmi bajom. Ugy el van tulozva ez az egész!
2012. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!