Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ROTA vírus elleni oltást...

ROTA vírus elleni oltást beadattátok babátoknak? Ha igen miért és ha nem miért?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 11:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Persze elkaphat sok mást, de nem ilyen súlyos lefolyású mind.
2012. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem adattam be,nem is lett volna miből,iszonyt drága és 2 kell belőle,ráadásul csak egy változata ellen véd.

Egyébként én azt nem értem,ha ennyire fontos lenne,hogy minden baba megkapja akkor miért nem támogatja a TB,miért kerül 40000Ft-ba?

2012. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem adattam be egyiknek sem.

Azért amit már előttem leírtak, ezer másfajta vírus van, köztük a rotának olyan vírus alfaja, ami ellen az oltás nem véd.

Egy egyszerű szalmonellával is pikkpakk kórházba lehet kerülni, és azt még otthon is össze lehet szedni húsról, tojásról, bármiről.


Mi most vagyunk túl egy hányós víruson, az egész családot kidöntötte, mindenki a kiszáradás szélén volt, de túléltük.


Egyik ismerősünk tavaly a pár hónapos babával 2 hetet volt kórházba csirkebaktérium fertőzéssel (hasonló tünetekkel jár), otthon szedték össze.

2012. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk, mégis kb 2 hónapja hazahozta a bölcsiből. Az egész család kidőlt, mert a fiamon csaka 4ik nap jött ki, mi meg biztosak voltunk benne, hogy megússzuk, hisz be van oltva. Addig mentünk mindkét nagyszülőhöz is... Na aztán ott kijött a fiamon,másnap a nagyszülőkön,harmadnak a másik oldali nagyszülőkön+ rajtam és az apján is.

Hát a legnagyobb ellenségemnek se kívánom, de megúsztuk kiszáradás nélkül szerencsére. Ellenben majd másfél hétig képtelenek voltunk kajára nézni is...

2012. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
beadattuk, mert egy ronda betegség és ezzel megelőzhető vagy könnyebb lefolyásúvá tehető.
2012. aug. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki megírta a tapasztalatait. Nehéz kérdés igen, egyelőre úgy gondolom nem fogom kérni az oltást.
2012. aug. 22. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!