Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok-e a rota-vírus...

Beadattátok-e a rota-vírus elleni anyagot?

Figyelt kérdés

Akik már túl vannak rajta vagy csak a döntésen...Miért döntöttetek úgy,h. beadatjátok, illetve úgy,h. nem?

A mi védőnőnk kézzel-lábbal tuszkolja ránk,h. mindenképpen!

Na de ha annyira veszélyes a rota-vírus, ahogy mondja, akkor miért nem kötelező és ingyenes? Akkor miért csak az a baba kaphatja meg, akinek a szülei ki tudják fizetni azt a 40 ezer forintot?


2009. aug. 16. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen kérdés volt pár napja, ott is irtam, hogy már beadattuk, és mi azért, mert az ismerettségi körömben nem egy kisgyerek kötött ki vele kórházban (mert a hányástól kiszáradnak), és minden szezonban elkapták, akár évente 3x is! Én ezt meg szeretném spórolni a babának. Illetve örülök, hogy vannak ilyen oltások, ez már a modern orvostudomány vivmánya, szerencsére telik rá, igy beadattam.
2009. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Én beadatam a lányomnak, sajnos nekünk is nehéz volt 40ezret kifizetni.de a fiamnál nem volt még oltás,ő a kórházban ferőzödött meg,hazajöttünk sugárhányás,fosás..kb napi 20-30 vagy több,iszonyú,nem ivott,mire kijött a doktornőnk,már acetonos volt a lehelete vagyis súlyosan kiszáradt,egész úton a kórházba ébren tartottuk mert nagyon aluszékony volt-e miatt.infúziót kapott 3 napig ami egy az egyben átfolyt rajta egyszerűen nem akart benne maradni,3 nappal-3 éjjel ültem az ágya mellett és szorongattam a kezét,fogtam a branürt hogy nehogy kiesen a kezéből,leírhatatlan amit éreztünk iszonyú volt az én mozgékony 15 hónapos kisfiam feküdt mint egy darab fa...

azt hiszem érthető miért adattam be most,minden pénzt megér hogy ezt ne keljen még egyszer végig csinálnunk...

és nekünk szerencsénk volt..egy ismerősünk ismerősének a kisfiánál úgyanez volt hogy nem maradt benne az infúzió se,átfolyt rajta is...de őt már nem tudták megmenteni egy idősek voltak.

Szerintem nagyon fontos ez az oltás,és én se értem miért nem ingyenes!!!! hiszen nem egy egyszerű nátháról van szó...sokan legyiintenek hogy csak jól kell tudni kezelni...itatni a gyerekekt,de sajnos ilyenkor a gyerek a saját maga ellensége nem hajlandó inni,amit pedig mégis belel tudsz nyomni,annak a 10-szerese kijön belöle...

te döntöd el,én csak leírtam a mi történetünket dióhéjban,nekem ezért volt fontos,ha a fiamnál lett volna már oltás biztos beadattam volna..


egy két gyermekes 34 éves anyuka

2009. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
SZia! Mi nem adattuk be, aminek az az oka, hogy kiadunk 40.000 ft-ot, és közben tavasszal v. ősszel meg jön egy másik hasmenéses-hányásos vírus /mert ugye ebből számtalan akad/ és azért megyünk kórházba. Ilyen pici babákkal mindenképp kell menni hiszen kiszáradnak, ha rota ha nem.
2009. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi beadattuk. Voltunk kórházban más miatt még 1 hónapos korában 1 hétig, és 1részt nem kivánom senkinek. Másrészt az is benne volt 40ezer forintba simán, csak az még nyűggel is jár, meg az össze többivel.

Ha egy 3-4 év alatti baba rotás lesz, az tuti 1 hét kórház. Ha nem a rotától lesz beteg, akkor is kivédtem legalább 1 lehetőséget.

2009. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nem adattuk be, doktornő javaslatára. Ő azt mondta, hogy nagyon kevés gyermek kerül kórházba ezzel a betegséggel, és tény, hogy nagyon sokféle ilyen hányás-hasmenéses vírus van amit elkaphat.

2009. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk ingyen van, én is beadattam a lányomnak. Biztos, ami biztos:)
2009. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen? De jó nektek. Nálunk is 40.000,-Ft-ba kerül, éppen ez miatt nem adattam be, a másik pedig bukós a kislányom, és nem garantálja senki, hogy pont akkor nem bukik vissza. Akkor pedig semmi értelme.

Nagyon felháborítónak tartom a reklámot, ha ingyenes lenne akkor oké, de íííígy???

Nálunk is a védőnő nagyon szerettem volna, de NEM!

2009. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az árát nagyszülői segítséggel oldottuk meg, de mi is beadattuk

Több oka volt:

- a városban súlyos járvány volt akkor ősszel, mikor szültem

- kis súllyal született a lányunk, amiből már nem nagyon veszíthetett volna (szerencsére aztán hamar gyarapodásnak indult)

- a férjem pedagógus, többszáz gyerekkel érintkezik naponta, túl nagy a kockázat, hogy hazahoz minden vackot. Ő rotás is lett, mi a babával szerencsére nem


Mi is voltunk kh-ban 10 hetes korában egy sebészeti műtét miatt, így aztán mi is elsőkézből tudjuk, milyen borzalmas érzés szenvedni látni a gyereket - épp ezért ragadunk meg minden lehetőséget, hogy megkíméljük őt és minket a hasonló tortúráktól, mert igaz, hogy csak a vírustörzsek egy része ellen nyújt védettséget az oltás, de ez is több, mint a semmi. Esély, hogy megússzuk a kh-at...

2009. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Én sem adattam be, mert ahogy mások is írták, ez egy vírus a rengetegből. Egészségügyis vagyok így tapasztalatból is tudok erről, és utána is olvastam. Felesleges pénzkidobás az egész, ez egy gyógyszerészeti üzleti fogás!

Fosós-hányós vírus rengeteg van, valamelyíket biztos benyelei mindegyik gyerek. Az a lényeg, hogy időben észrevegye az anya, hogy kórházba kell menni! Álltalában azok a gyerekek kerülnek életveszélybe, akikre nem figyelnek eléggé! Gondolom ezen most sokan bepöccennek, és jönnek a megható történetekkel, de ez tény. Manapság (az orvostudomány mai fejlettsége mellett) csak az a kisgyerek hal meg kiszáradásban akit nem visznek orvoshoz időben! Lehet hőbörögni, ez akkor is így van!

2009. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

kedves utolsó "egészségügyis" válaszoló én a második válaszadó vagyok.


ez azért nem egészen így van látom még nincs ebben tapasztalatod,az én fiam bent a László kórházban karanténban!! fertöződött meg a róta vírussal.. aznap éjszaka mikor hazaértünk,már kezdődött a fosás/hányás...reggelre már nagyon durva volt,ekkor hívtam ki a gyermekorvosunkat..és ki volt már száradva.

remélem nem nővér vagy,mert sajnos sok hozzád hasonló szívtelen óda nem való "kedves nővérrel" talalkoztunk az összesen 2 hét alatt,az ilyennek inkább a földre kellett volna kimenni -e kapálni..

és most meg lehet sértődni,és sírni is hogy nem fizetik meg őket..de ha gyerekosztályon dolgozok legalább legyen bennem némi együtt érzés,emberség a picikkel szemben..

akinek nem inge nem veszi magára...

2009. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!