Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes a babám és nagyon fáj...

5 hetes a babám és nagyon fáj a hátam, a nyakam. Sokat van a karomon (büfi) és már teljesen el vagyok gémberedve. Akinek hasonló panasza volt, milyen praktikát vetett be?

Figyelt kérdés
Pár napja egy ideg is becsípődött a nyakamban, nem tudtam balra elfordítani fejem. A férjem szokta masszírozni, de hamar visszajönnek a fájdalmak.
2009. júl. 24. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már hét kiló és vezetve lépeget.A hátam beszakad a súlytól, a derekam leszakad a hajolástól.:)

Én gerinctornát csinálok mindennap amikor a délutáni szundi van.

2009. júl. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szinte csak előre tudtam nézni,annyira fájt a nyakam, a hátamról nem is beszélve...

A közelben levő településen dolgozik egy jó masszőrcsaj,csontkovács is egyben. Na,hozzá mentem el két szoptatás között. Két alkalom után már sokkal jobb volt, azóta havonta megyek egyszer. Sokat segít és nem drága. Most múlt 5hónapos a babám.

2009. júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Gerinctorna szerintem is. Nekem gyógytornára is kell járnom ezekkel a tünetekkel. Ha ennyire érzékeny rá a gerinced, valószinűleg nincs is vele minden rendben, ha megerősited rajta az izmokat, jobb lesz. Én a cipelést egyébként hasra forditva szoktam, úgy, hogy lóg a karomon, akkor két karral is meg tudom fogni, igy kevésbé fáj tőle bármim.
2009. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve hátfájós vagyok, így megelőzni próbáltam a dolgot.

Ha nyűgös, eleve hordozókendőbe rakom. 2 hónapos kora óta (most 3 hónapos) mei-tai-ba, azt a férjem is szívesen felveszi. Mostanában baaberszénytis használunk, abban nincs olyan melegünk (de abba is függőlegesen rakom bele, fekve utálja)

A büfiztetést pedig nem erőltetem, bár ez babafüggő. Nagyon ritkán megy rögtön, sokszor tartogatja, és van hogy egyáltalán nincs büfi.

Szóval én leteszem és úgyis reklamál, ha jön a büfi. Vízszintesből felemelve ilyenkor tényleg hamar jön, ha mégsem egy korty víz után tényleg.

Szóval nekünk nagyon bejött a kendős hordozás és semmim se fáj!!!

2009. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!! Sokat segítettetek!

2009. júl. 24. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Állva büfiztetsz v.hogy?Én mindig ültem.A lényeg az ő testhelyzete.Én vaolt olyan,hogy leültem az ágyra törökülésben és hassal a combomra fektettem,a lábai az ölembe voltak.Egyik kezemmel tartottam,hogy ne billegjen,a másikkal simiztem a hátát.A mondjuk lehet még úgy is,hogy sok párnát teszel magad mögé és a mellkasodra rakod(v. a párod) a babát.Van még a tigris fogás is.Én folyton változtattam a fogásokat.
2009. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kisfiam olyan érdekesen működik, hogy büfiztetés közben mászkálni kell vele, amint lelassítok vagy leülök elkezd sírni. Csak nagyon ritkán hagyja, hogy üljek amikor büfiztetem. :-) Nehéz bealtatni is, valamikor 1-2 órát kell vele járkálni a lakásban. Ha túl hamar tesszük le az ágyába, 5 percen belül felébred és sír.

A tigris vagy puma pózt is szoktam alkalmazni, ez tényleg kényelmesebb!

2009. júl. 24. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!