Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves válaszolók, érdekelne...

Kedves válaszolók, érdekelne a véleményetek erről az eléggé furcsa helyzetről?

Figyelt kérdés

Két tipikus kérdésre figyeltem fel:


- Sokan írnak gyermekvállalás előtt, vetélések (sorozatos vetélések) után. Őket mindenki biztatja, hogy nyugodjanak meg, jön a baba hamarosan, semmi gond nem lesz. Ellenben az abortuszos kérdéseket kiírókat a potenciális szövődményként jelentkező meddőségre figyelmeztetik.


A két eljárás ugyanaz, miért írunk eltérő véleményt, tanácsot pusztán azért, mert a moralitásunkat próbáljuk erőltetni egy igen embert próbáló szituációban? A két eljárásnál a szövődmények miatti meddőség veszélye ugyanakkora, azaz ma már elhanyagolhatóan kicsi. Akkor?


- A másik ilyen kérdés a szoptatás. Az imént olvastam egy kérdést, ahol a tejallergiás baba anyukáját nyugtatták, hogy semmi baj, a tápszer ugyanolyan tökély, csodaszép babák nőnek fel tápszerrel (ez természetesen így is van). Másik kérdésnél azonban, ahol azt kérdezik, hogy a tápszer miért annyira rossz megítélésű ugyanaz a válaszoló (!!!!) azt írja, hogy mert tanulási zavaros, elmaradott babához, elhízott kisgyermekhez vezet a tápszerezés.


A kérdésem igazából az, hogy hogyan veszik néhányan a bátorságot ahhoz, hogy ítélkezzenek, és végeredményében ugyanolyan helyzetekben eltérő, adott esetben a kérdezőt földbe döngölő, hamis válaszokat adjanak...?


2012. júl. 5. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Mert az ember ilyen. Mindenkinek vannak erkölcsei.

Ha vki felelőtlenül szexel és teherbe esik, akkor az illető meg akarja büntetni azzal, hogy elmondja a lehetséges következményeket, hátha abból tanul vmit.


Ha meg vki alapból padlón van, de nem a saját hülyesége miatt, akkor bátorítani szeretné.


Pl. én sok teherbe eséssel kapcsolatos kérdésre válaszolok. Rengetegszer olvasom, hogy felelőtlenül, gumi nélkül, megszakítással szexelnek fiatalok.

Ilyenkor (hiába tudom, hogy az adott esetben minimális az esély a terhességre, mert mondjuk menzesz előtt két nappal történt a dolog), akkor is megírom neki, hogy bizony lehet terhes és csináljon tesztet meg imádkozzon.

Lehet szemétség, de hagy jöjjön rá egy kisit a frász, mert abból talán tanul.


Ha azt írom neki, hogy semmi gond, ebből tuti nem lesz semmi, akkor mi lesz ebből? Hogy máskor is megteszi.

2012. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Suttyók.Némelyikük,vannak olyanok amelyikek osztják itt az észt,és senki más jobban náluk nem tudja,nem tudhatja,mert csak ők mondhatják meg a frankot.

Ki más?ha nem én elven működnek.Muszáj nekik valamit ide írogatni és a válaszuk nagyjából a kérdező fogalmazásától függ.

2012. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A válaszadók asszimilálódnak a kérdező érzelmeihez. ahogyan felteszünk egy kérdést, abból kiérződik az is, hogy milyen választ várunk rá. (pl.: "ugye nem vagyok terhes?", vagy "lehet ez terhességi tünet?" -mindkét kérdésnél tudjuk, hogy z illető milyen választ vár!) valljuk be, itt sokan nem azért teszik fel a kérdésüket, mert nem tudják rá a választ, hanem azért, hogy valamiféle megerősítést kapjanak, foglalkozzanak velük,. odafigyelést "erőszakolnak ki" maguknak.

és mint mondtam, a válaszadó úgy hasonul, alkalmazkodik, simul, a kérdezőhöz, hogy azt válaszolja, amit valójában hallani akar. úgymond kedveskedik neki, hogy nem mond ellent annak, amit kimondatlanul is gondol.


én így gondolom! 'ugye nem tévedek ebben a kérdésben?'XDXDXD

2012. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Abortuszon átesett nőket kezelek pszichológusként. Rengetegen depressziósok (nem amolyan múló szomorúságról, komoly, öngyilkossági gondolatokkal, jövőkép vesztéssel járó depresszióról beszélek). Érdemes-e a saját ítéletünk alapján (mely szerint az ő hülyeségével kezdjen amit akar) belerúgni a valószínűleg földön fekvőbe?
2012. júl. 5. 11:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Az utolsónak nagyon igaza van!
2012. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem érdemes. De ilyen az emberi természet.

Te látod, hogy mennyit árthatsz vele, mert pszichológus vagy és ilyen emberekkel foglalkozol. Más meg nem látja.

Sok mindenbe nem gondolnak bele az emberek.

Rengeteg olyan válasz van ezen az oldalon, ami simán depresszióssá tehet egy arra fogékony embert.

De az embere magukból indulnak ki. Ha ő nem esz öngyilkos attól, mert vki azt mondja rá, hogy ronda a melle, akkor úgy gondolja, hogy ha másnak ezt mondja, neki sem lesz belőle baja. Aztán lehet, hogy másnak ez annyira betesz, hogy kiugrik a tizedikről.

Ilyen az emberi természet sajna.

2012. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező! lásd első válaszalót! ő még büszke is rá, hogy bele rúg egy "földön fekvőbe"! "hiába tudom, hogy az adott esetben minimális az esély a terhességre, mert mondjuk menzesz előtt két nappal történt a dolog), akkor is megírom neki, hogy bizony lehet terhes és csináljon tesztet meg imádkozzon.Lehet szemétség, de hagy jöjjön rá egy kisit a frász, mert abból talán tanul."

Ez az Isten szindróma. miét gondolja ő, hogy ítélkezhet, megregulázhat számára ismeretlen embereket, főleg olyan helyzetben, mikor támogatni kellene őket???

Kedves első válaszoló! legközelebb egy hasonló kioktatás helyett inkább ne is válaszolj semmit. vajon mit éreznél, ha kiderülne, hogy egy általad adott válasz alapján (pl terhes lehetek-e? kérdéskörben) egy 17 éves lány kiveti magát a 10.-ről??? és még mellette nem is lenne terhes, de te és a hozzád hasonló kedves emberek beparáztatták...

2012. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem szoktam Istent játszani, nem szoktam hazugságokat állítani.

Sok emberrel ellentétben nem szoktam azt mondani, hogy 99%-ig terhes vagy, meg vegyél babáruhát, meg hasonló okosságok.

Egyszerűen annyit írok, hogy van esély a terhességre (ami természetesen igaz), és hogy ha elmarad a vérzés teszteljen.

Egyébként ez a leghasznosabb tanács, amit lehet adni.

Hiába írják be ötvenen, hogy "nyugi, 10 éve így nyomom és sose voltam terhes, ne parázz", ha épp ő lesz az ezerből egy, aki teherbe esik.

Nem hazudok, csak felelőtlen embereket nem nyugtatok meg feleslegesen. Mert igen is tudja azt, hogy ha ezt csinálja, akkor lehet belőle baj.

2012. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van saját tapasztalatom ez ügyben,ugyan nem a két kérdés közül tettem fel valamelyiket.

Volt egy kis szülés utáni depim,mint utólag kiderült és én is tettem fel itt kérdést.

Volt egy kedves válaszoló aki olyan kommenteket írt nekem,hogy még rosszabbá fordította a depimet...:-(

A mai napig emlékszem a kedves nevére...

Így utólag,depiből gyógyultan,már nem esnek rosszul a cinikus,rosszindulatú kommentek,de az adott szituációban nem tett túl jót,sőt...

Szerintem ezért sem szabad gonoszkodni egyik kérdezővel sem,mert mi csak a kérdését látjuk,de nem tudjuk milyen a lelki világa,lehet rosszízű válaszunkkal inkább ártunk mint használunk...

2012. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Magamból indulok ki:


A tápszeres kérdéshez tápszert használó anyukák szólnak hozzá. Én pl. nem nyitom meg a tápszeres kérdéseket, mert nem értek hozzá.

A vetéléses kérdésekhez ugyancsak azok szólnak hozzá (többnyire), akik már átestek hasonló problémán. - így nyilván biztatni fogják a kérdezőt.

Az abortuszt valószínű itt a legtöbben nem nézik jó szemmel, hisz' babás kategória + teherbeesős kategória.


Én nem szoktam "asszimilálódni" a kérdésekkel, olyanokhoz szólok hozzá, amivel már találkoztam, vagy van tapasztalatom. Tehát: azt az elvet/gyakorlatot védem, ami nekem bejött.


Lehet, hogy én gondolkodom túl egyszerűen?

2012. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!