Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vágjátok babátok haját?

Hogyan vágjátok babátok haját?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves, de sehogyan sem boldogulunk vele. Ollóval nem merem, a géptől meg nagyon fél. Esetleg valami tipp?
2012. aug. 23. 10:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A lányom nyugis baba volt és kellően hiú :D úgyhogy neki lehetett ollóval-fésűvel hosszasan és alaposan frizurázkodni.

A fiam már jóval nehezebben tűri a hajvágást és a végeredmény sem motiválja sajna. Ő végigüvölti azt az 5 percet míg géppel megcsinálom (mondjuk nem egyformára, hanem felül hosszabb -körben/hátul rövidebb fazon). Én is próbáltam kukászsákot tenni rá, de letépi, úgyhogy az esőkabátot adom rá mert az erősebb és nem tudja leszaggatni magáról. Nagyon sajnálom hogy végig kell szenvednie a procedúrát, de egyszerűen muszáj néha megnyírnom, különben úgy nézne ki mint egy kis tarzanba oltott puli. A tv-zést is próbáltam már, de nem vált be, kedvenc gumicuki mittoménmi kis mütyür amire régóta vágyott stb... nulla hajlandósága van továbbra is (finoman szólva)

Aki tud tuti tippet hogy nyugton maradjon és ne személye elleni merényletnek élje meg a hajvágást, az szóljon és örökre hálás leszek! :)

2012. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
nem a zsák hanem h ekkora cirkusz kell körítésnek egy 5 perces művelethez.. nem irigyellek..
2012. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

átlagos kisgyereknél kell az ekkora körités jódarabig...


Tanácsot várónak: fürdőkádban esetleg? Mi nyírtunk ugy hajat ollóval sokáig,hogy közben vizben eljátszott,csak hajnyiráskor vihetett be pár olyan játékot amit máskor nem.Igy kibirta hogy közben megnyirom.

2012. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, 13-asnak: ki volt borulva attól, hogy a levágott haj ott úszkál, meg rátapad a bőrére. Ettől aztán életveszélyesen műveletté vált az egész, mert én azon kűzdök hogy ne ejtsem el az elektromos gépet és közben lehetőleg még nyírni is tudjam, ő meg azon van minden erejével, hogy meneküljön a kádból.

Víz nélkül a kádban se tudom megnyírni, mert a ráhulló hajtól is frászt kap.

a konyhába kiültetve eleinte kűzd ugyan, de aztán csak bőg és villámgyorsan megnyírom (és nem félek hogy belekapok a fülébe vagy mittomén), mert a kádban egyszerűen olyan szinten kűzd, hogy nem bírok vele.

elvittem én fordászhoz is, gondoltam hogyha látja hogy a nővérét milyen gyorsan ügyesen megnyírják akkor majd nem utálkozik ennyire, hát nem jött be a dolog, mikor rájött, hogy itt majd neki is oda kell ülnie hát azonnal összedőlt a világ, odáig se jutottunk el hogy beüljön a székbe.

Csak ollóval meg nem tudom normálisan megnyírni, ahhoz nyugton kéne ülnie, de még a körömvágást se tűri. Már arra is gondoltam, hogy azzal van tulajdonképpen baja ,hogy valamit ami az övé, őbelőle van úgymond eltulajdonítunk/megsemmitítünk, levágjuk a körmét/haját pedig ez ő, az ő részei... nemtom. Túlzottnak érzem a reakcióit ezekre a dolgokra, vagy csak a lányom miatt nagyon kontrasztos, mert vele semmi iylesmi jellegű problémánk nem volt.

2012. aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy látom akkor nem csak nálunk megy ilyen nehezen a dolog. ő is végigüvölti az egészet. VAgyis a felét, mert addigra olyan szinten üvölt, hogy megsajnálom és abbahagyjuk. Majd idővel jobb lesz remélem. Tuti recept engem is érdekel ha van valakinek :)
2012. aug. 24. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!