Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adják néhány szülők a...

Miért adják néhány szülők a saját nevüket gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
nekem olyan furcsa,amikor a fiú is és a lány is a szülők nevét kapja
2012. márc. 23. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is fura. Ikreimből a fiú az apja nevét kapta, mert már régóta megy az a név.

Viszont a lánynak én adtam nevet, és eszem ágában sem volt az én nevemet adni, pedig az apjuk próbált lobbizni:-) A fiúnak is mást adtam volna, ha meg tudtam volna győzni.

2012. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben régebben volt jellemző. A barátnőméknél van úgy, hogy ő az anyukájuk nevét, az öccse az apukájuk nevét kapta.

Az unokahugom is az anyukája nevét viseli. (Katalin)

Most inkább csak apuka nevét viselő kisfiúkat ismerek. Leginkább: Csaba, Tibor, Attila, Mihály


Nekünk egy kislányunk van. Eszembe sem jutott a nevet adni neki, most fiút várunk és szerencsére a férjem nem szeretné, ha ifj. meg id. megnevezésekkel kellene különbséget tennie közte és a fia között egy esetleges hivatalos ügyben vagy bármi hasonló szituációban.

2012. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért, de amikor terhes voltam, és még nem tudtuk fiú lesz vagy lány, éppen a neveken gondolkoztunk, nekem egy fiúnév sem jött be, és ami tetszett volna, az meg nem passzolt a vezeték névhez. Így kitaláltuk, hogy az apja nevét kapja, bár az se tetszett annyira. Végül lány lett, abból meg volt sok jó ami tetszett, de az én nevem szóba sem jött.

A sógornőméknél egyáltalán nem gondolkoztak neveken, amikor kiderült hogy fiú, egyértelmű volt hogy az apja nevét kapja.

2012. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A velem korú ismerőseimet szinte mind úgy hívják mint az anyját v apját. Nálunk engem másképp neveztek el, de a fiútesóm megkapta apám nevét.

Én kizárólag akkor adnám az apja nevét a gyerekemnek, ha az már legalább az 5. lenne a sorban, mert az úgy még vicces is, hogy megszületett mondjuk 5. József. Egyébként nem adnám.

2012. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert ez sok helyen hagyomány. Főleg régebben volt ez divat. Az anyámat ugyanúgy hívják mint az ő anyját. Nekem már (hál'Istennek) más a nevem. Ha lenne lányom nem az én nevemet kapná.
2012. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nalunk is nagyon szerette volna a ferjem ha a fiunk az O nevet kapja de en nem engedtem mert nagyon sok olyan nevu volt a csaladba. Abba viszont beleegyeztem,hogy masodiknak megkaphatja. Igy lett Erik Tibor a fiunk.

Most ismet babat varunk,meg nem tudjuk a nevet de nagyon lanyba remenykedunk, mar nevet is talaltunk neki(ferjem valasztotta). A ferjem most azt szeretne ha masodik nevnek megkapna az en nevemet de en hallani se akarok rola pedig szep nevem van ami divat is manapsag (Noemi)

2012. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom nevét fogja kapni a gyerek ha fiú lesz..(nekem egyáltalán nem tetszik az ötlet,sem a név.De generációk óta igy megy náluk,igy beleegyeztem).

Ha lány lesz,tuti nem az én nevemet kapja..Nem vagyok ennek a híve!

2012. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!