Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan különböztetitek meg,...

Hogyan különböztetitek meg, hogy miért sír a babátok?

Figyelt kérdés
Első babám és már 5 hetes, de nekem ez sajnos nem megy. Hogyan tudnám megkülönböztetni, hogy a hasafáj, vagy csak éhes? Szeretnék jó anya lenni, de nagyon nehéz. :(

2012. aug. 23. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6 hónapos volt a 2.(!) gyerkőc, mire már tudtam, h mikor miért sír. (Elsővel sem volt másképp, csak nyomatékosítottam, h nem első baba). Szóval idő. 5 hetesen mindenért egyformán sír.
2012. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, 5,5 hós a kislányom, de még most sem mindig tudom, hogy miért sír. Először én is azt hittem, hogy én rossz anya vagyok, mert nem tudom rögtön, hogy mi a kicsi baja, de aztán rájöttem, hogy nem ezen múlik a jó vagy rossz anyaság...
2012. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5,5hónapos! 1-2 dologban tudom, h miért sír, ezt úgy 3hósan már tudtam, de még mindig van jó sok dolog, amikor sír, de gőzöm sincs, h miért lehet! Az elején én is aggódtam, h az én lányom, hát miért nem tudom mi a baja, aztán rájöttem, h nem az én hibám! Majd akkor fogjuk tudni szerintem igazán, h mi a baja, ha már tud beszélni! Addig csak tippelhetünk! :)
2012. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben a pici korban még tényleg nehéz, de törekedni kell rá, hogy minél kevesebb - rajta kívül álló - oka legyen. Figyelni kell és tanulni a jelzéseit. Majd belejössz. Szerintem a legfontosabb, hogy ne hagyd soha, hogy belelovalja magát a sírásba, azaz ha valami baja van, próbáld meg kitalálni még a "nyikorgós" szakaszban.
2012. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még nagyon picike, és mindenért egyformán sír. Ha a hasa fáj, azt abból tudhatod, hogy feszíti magát, tekereg, húzkodja a lábait. A többit meg ki kell találni. Pl ha evés után 20 perccel sír, akkor nem valószínű, hogy éhes. Én úgy csináltam, hogy először éhes e, pelenka tiszta e, szomjas e, nincs e melege, nem e fázik. Ha egyik sem, akkor csak közelségre vágyik. :) Ne aggódj, bele fogsz jönni. A lányom lassan 11 hónapos lesz, és néha még mindig tud úgy sírni, hogy fogalmam sincs mi baja... :)
2012. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!