Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen volt babátok...

Mennyi idősen volt babátok keresztelője? Kiket hívtatok meg és utána étteremben vagy otthon tartottátok az ünnepséget? Milyen ajándékot kaptatok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajándékról nem tudok nyilatkozni, mert most lesz a keresztelő vasárnap! :) De a lányom 2hét múlva lesz 6 hónapos, a párom, én, a gyerek, a keresztszülők lesznek ott! A család nem! Szerintünk ez a gyerekről szól, nem a családról, meg a párom tesójának a lányának tavaly volt a keresztelője, ahol anyós végig megjegyzéseket tett, meg rosszmájú volt, így ezt mi nem akarjuk hallgatni! És ha már őket nem, akkor a szüleimet sem, akik megértették és abszolút nem sértődtek meg! És utána 1 étterembe fogunk beülni, mert mi a velencei tónál tartjuk a keresztelőt, így ott is fogunk beülni, mert felesleges utána még hazajönni és itthon lenni, meg ugye az elkészülés is problémás lenne! Így egyszerűbb! Na meg ennyi emberre nem megterhelő! :) De hétfőn, ha gondolod tudok nyilatkozni az ajándékokról :) Bár én nem várom el, h bármit is hozzanak! Ez szerintem nem erről szól!
2012. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5 hónapos volt a lányom.

Utána otthon volt ünnepség.

Testvéremék lettek a keresztszülők, rajtuk kívül anyukám, párom szülei és testvérei, nagymamám, keresztanyukám és közel álló unokatestvérem volt ott a családjával, plusz a legjobb barátnőm. Kb. 20-an voltunk.

Lányom kapott aranyláncot, ezüstláncot, plüssöt, ruhát, babajátékot...

2012. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én kisfiam keresztelője is vasárnap lesz!! :))

ő 6.5hónapos most.

Leszünk: Mi, Baba, Szülők, és két testvér- szóval mi -5en

tesómék akik a keresztszülők lesznek- ők 3-an vannak a fiukkal,

anyukám-apukám

férjem anyukája

és férjem tesója az ostoba libájával.... :S Hát őket szívesen kihagytam volna, de nem akartam anyósomat megbántani- főleg mert náluk is lesz baba nemsokára.... :S

Szóval összesen leszünk 13-an.

Ajándéknak a tesóméktól-mint keresztszülőktől aranyláncot fogunk kapni- a másik két gyerekünk is azt kapott tőlük. (mindnek ők a keresztjei) Sógoroméktól pedig valószínűleg semmit- mert máskor sem kaptunk semmit. :))

Anyukáméktól és anyósomtól pedig pénzt fogunk szerintem kapni- mert a többiek is azt kaptak. :))


Ünnepség nem lesz, hanem a szertartás után anyukáméknál fogunk így 13-asban közösen ebédelni, és ennyi. Ők elég közel laknak a kis kápolnához, ahol a keresztelő lesz. A kaját úgy oldjuk meg, hogy levest, és husostálakat és hidegtálakat hozatunk egy közeli fincsi étteremből. Süteményeket anyósom készít, és ő hozza, valamint lesz még torta is, amit mi viszünk egy cukiból. Így kényelmes, mert van 3kisgyerek és a baba, akik felváltva fognak aludni- enni.... szóval ezért nem étterembe megyünk.

2012. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is vasárnap lesz a keresztelője. :) Nálunk az egyik baráti házaspár lesz a keresztszülő, nekem nincs testvérem, a férjem nővére pedig nincs megkeresztelve, így nem lehet keresztszülő.

Az ünnepség nálunk lesz a szertartás után, anyósom hoz egy tortát, csinálunk anyummal párféle sütit, és hidegtálat rendeltünk. 17-en leszünk: mi 4-en, a keresztszülők 3 gyerkőccel, sógornőmék 2 gyerekkel, anyum, apum, anyósom és keresztanyám. Az ajándékról még én sem tudok nyilatkozni, csak az anyósoméról, ő pénzt adott, így majd én veszek valami, de még én sem tudom, hogy mit. :)

2012. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2,5 hónapos volt a lányom, szűk rokonságot és néhány jó barátot hívtunk el. Utána kerti partit csaptunk nálunk, bográcsoztunk és tortáztunk. Kaptunk több arany nyakláncot, ruhácskákat, játékokat, bibliát.
2012. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!