Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással van egy 13...

Milyen hatással van egy 13 hós babára a mesehallgatás? Miért jó? Hol tudnék a neten találni mesét? Mármint olyat, amit hallgatni lehet.

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ekkora gyerek még nem érti a mesét,főleg azt nem,amit nem te mondasz neki.(Tudom,hogy ma ez divat,de ettől nem fog fejlődni igazán )Rövid idő után megunja,és mással fog foglalkozni.Énekelj neki inkább gyerekdalocskákat Pl. A kisbencét, stb.vagy olyan mondókákat keress,amik rövidek,esetleg játszani is tudjátok Pl.ez elment vadászni.stb.Később is inkább te mesélj neki,ne a gép.Az csak 2-3 éves korban köti majd le.
2009. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyet értek, abban, hogy ne a gép meséljen a babának, de szerintem már születésétől, fogva (sőt előtte is) érdemes nekik mesélni. Érteni persze nem értik, de az anyja hangja, főleg, ha átéléssel mesél megnyugtató és érdekes is lehet nekik. A kislányomnak és a fiamnak, már terhességem elején két verses mesét folyamatosan mondtam nekik majdnem minden nap, és mai napig a fiam (8 éves) és a lányom ( 4 hónapos) kerek szemekkel és csendben hallgatják. Azt is el szoktam nekik " mesélni" , hogy mit csináltunk tegnap, illetve mit fogunk csinálni holnap. Egy egy éves gyereknek ( főleg elalvások előtt) nem tudok elképzelni kedvesebb dolgot, mint amikor az édesanyja mesél neki. :))
2009. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és persze nagyszerű hatással van a gyermek beszédfejlődésére és képzelőereje kivirágoztatására. ( Előző voltam két gyermekes édesanya és óvónéni.)
2009. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Fasszomér nem lehet hónapos-t írni...! Ilyen szó nincs, hogy hós. Havas vagy hónapos. Tanulj már meg írni a k.rva életbe!
2010. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!