Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom lenyelt egy fél...

Kislányom lenyelt egy fél borostyánkövet. Lehet baja?

Figyelt kérdés
Delután nem raktam a nyakába a nyakláncot, ott volt az éjjeli szekrényen. Egyszer csak levette onnan és játszott vele. Amikor bevette a szájába szerintem félbeharapott egyet és a felét lenyelte. Később vettük észre a férjemmel, hogy hiányzik róla egy szem. A felét meg is találtuk a szőnyegen, valószínűleg a másik felét lenyelte. Járt már valaki így? Nagyon apró a kő, de attól félek, hogy a törés mentén esetleg éles lehet. Amúgy megvizsgáltuk a lánc többi szemét is és szinte mind el van félbe repedve. A férjem egy csomót le tudott venni belőle. Kidobtuk az egészet és soha többet ilyet nem veszek meg másmilyet se. Mindenki nagyon vigyázzon vele, pedig nagyon biztonságos láncként reklámozzák.
2012. aug. 27. 20:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Utólag vettük észre, hogy hiányzik az egyik szem. Nem vettem észre semmi furcsát a kislányon. Nem fullákolt.
2012. aug. 27. 21:11
 12/20 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem biztos hogy lenyelte, csak hiányzik róla egy szem.

Én is múltkor azt hittem alányom lenyelt egy picike csavart, és később megtaláltuk a padlón.

Különben figyeljétek a székletét, remélhetőleg majd átmegy a beleken.

Ha érez fájdalmat vagy sír akkor vigyétek dokihoz.

2012. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én azért beszélnék a gyerekorvossal, hogy ő mit tanácsol.
2012. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz.Mindenki nyelt már le cseresznye-vagy dinnyemagot. Kijön.
2012. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Édesanyám gyerekorvos, egyszer egy gyerek gombostűt nyelt le. Nem lett szerencsére baja. Ne aggódj a kő miatt.
2012. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz semmi baja. Ahogy írtad nagyon apró, és nem túl éles a darabka, amit lenyelt. Nemrég olvastam, hogy ha nem éles a széle az apró tárgynak, amit lenyelt véletlenül a baba, akkor minden probléma nélkül áthalad az emésztőrendszeren, és távozik a szervezetből. Kivételként említették a mágnes darabot, az nagyon veszélyes!
2012. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

Reméljük nem lesz semmi gond!


A nagyobbik fiamnál elkezdődött a fogváltás, 3 tejfoga esett eddig ki és abból kettőt valószínűleg lenyelt :)

2012. aug. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Képzeljétek meglett a kődarab másik fele is. Szerencsére nem nyelte le. Köszönöm a sok hozzászólást.
2012. aug. 28. 19:46
 19/20 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, akkor túl vagytok az izgalmon. :)
2012. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De jó, akkor minden rendben! Mi a dobókockával jártunk így, a nagylányom játszott vele, a kisfiam pedig hamm, bekapta, és nyelt egy hatalmasat, majd sírni kezdett! Már tárcsáztam az orvosunkat ijedtemben, de abban a pillanatban a fiam kiköpte a kis kockát.
2012. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!