Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák Ti hogyan készítettéte...

Anyukák Ti hogyan készítettétek 6 hónapos babátoknak a tökfőzeléket? Tettetek bele sót vagy cukrot illetve kaprot? És csap megpárolva pépesítve vagy hogyan? Anyatejes baba.

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Kapor mehet bele, meg szerintem egy nagyon kevés só is, bár azt elvileg nem lehet.


Ez a recept szerintem jó:


A zöldségeket érdemes kevés vízben megpárolni és a főzőlével

(vagy annak egy részével turmixolni), ugyanis főzés közben az

értékes ásványianyagok, vitaminok egy része kioldódik a vízbe.


A főzelékek elkészítése igen egyszerű: 1 közepes szem krumplit

megtisztítunk feldarabolunk és jó puhára főzünk, ehhez turmixoljuk

hozzá a megpárolt zöldségfélét vagy a nyers gyümölcsöt 1/3-2/3

arányban (a krumpliból 1/3, a zöldségből-gyümölcsből 2/3). Ilyen módon féléves korban készíthető: alma-krumpli, répa-krumpli, céklakrumpli és sütőtök-krumpli keverék.


Ez egy honlapon van :)



Na sok sok kaporral, egy minimális tejföllel szépen lereszelve és megfőzve a tökfőzelék tökéletes :)

2012. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Tejfölt nem szabad adni 6 hós babának!!!!
2012. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Ebben sokak nem értenek egyet ez egy vita tárgya. Van aki ad, van aki nem. Majd a kérdező eldönti melyik oldalt képviseli.
2012. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két hete kezdtem az anyatejen kívül mást is adni neki.Ezeket az üveges bébiételeket.Először a gyümölcsöseket utána a zöldségféléket pl burgonya-alma stb.A paradicsom-burgonyán kívül mindegyik ízlett neki.Én szeretnék főzni neki,hogy tudjam mi van benne meg ugye a jó házi koszt :)

Esetleg ha tudok fejni egy kis anyatejet akkor azzal gondoltam hígítani a főzelékeket.Nektek hogy áll össze egy napi menü?Van kedve valakinek megosztania velem?Hányszor egy nap kb hány óránként a keléstől a lefekvésig.Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. aug. 28. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok, még annyit mondanék, hogy nem egy pohár tejfölt nyomnék le a gyerek torkán, csak egy minimális teás kanálnyival kevernék egy adag főzelékbe.


Amúgy szerintem nézegesd mit tartalmaznak az üveges bébiételek, és abból próbálj receptet lesni. :)

2012. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És amivel még gondban vagyok az adagok mekkorák legyenek.Azért pánikoltam be mert 3 napja 6X kel kelnem a picihez.És nem tudom mi a baj.Ameddig csak szopizot rendben ment minden igaz 2X evett éjjel de szinte fel sem ébredt.Észrevettem a napokban hogy már kevés neki a tejecske mert csapkodott ütögetett evés közben főleg utána és kereste a cicit hogy adjak még.De már nem nagyon volt benne.Ekkor megkínáltam ilyen üvegessel és szopi után bevágott egy egészet.Hasa nem fáj,éjjel amikor kiveszem és mellre teszem azonnal elalszik igazából nem is szopik.Csak a megnyugvás.Cuminak használ engem.:)Eddig csak cicin aludt el,valószínű elrontottam.Most szeretném helyrehozni a hibát de ahhoz biztosra kell mennem ,hogy ne éhezzen,szomjazzon mert szeretném ha magától elaludna a kiságyban.(A cumit nem fogadja el)
2012. aug. 28. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

"1 db zsengetök

100 g pipimell

1 db nagyobb krumpli

fél alma

1 db újrépa


A tököt, húst, krumplit, répát megfőzöm. Amikor megfőtt turmixba öntöm és az almával összepépesítem."


"Hozzávalók:

1 kisebb savanykás alma

2-3 közepes méretű újkrumpli

1-2 maroknyi tök vagy cukkíni

evőkanálnyi pulykamell

1 kk bio szója olaj

1-2 durva konyhasó-kristály (NaCl tapadásgátló adalék nélkül, mert az cián tartalmú )

kaporlevélke

A pulykamellet apróra vágjuk, kevés szója olajon megpároljuk, felöntjük vízzel és

a tisztított, feldarabolt krumplival, tökkel 1-2 durva konyhasó-kristállyal és kaporlevéllel megfőzzük, s amikor a krumpli már szinte kész beletesszük a nagyobb kockákra vágott almát, s egyett forralunk még rajta, a levében kicsit állni hagyjuk, majd egy kevés főzőlével összeturmixoljuk.

Csak annyi almát tegyünk hozzá, amitől egy kissé savanykás lesz az íze, de ne érezzük ki az alma ízét.


Figyelmeztetés!

A szója allergizálhat, ha valós kockázata van az allergiának, használjunk másik olajat! "


"Ehhez nagyon kevés főzőtök kell, egy átlagos tökből kb. 2 szeletke. A többiből készíthetünk magunknak tökfőzeléket. A főzőtököt megmossuk, megtisztítjuk a héjától és apróra felszeljük. 1 szem krumplit megpucolunk, apróra vágjuk és a tökdarabokkal együtt feltesszük főni. Kb. félidőben az apróra vágott kaprot hozzátesszük és ízlés szerint tengeri sót is adhatunk hozzá. Ha megfőtt, a főzővíz egy részével együtt (hogy ne legyen túl sűrű) összeturmixoljuk vagy villával jól összenyomkodjuk. 8 hónapos kortól tejfelt is adhatunk hozzá."

2012. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!