Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguru használó kismamák?

Kenguru használó kismamák?

Figyelt kérdés
Kipróbáltuk a kengurut és úgy tünt, hogy a lábacskája elkékült.Vághatta a combocskáját azért?Hordozókendő kedvelők kíméljenek.
2012. aug. 28. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Pont ilyenekről tanultunk egészségtan órán. Abszolút nem jó a kenguru használata, mert olyan tartásba kényszeríti a gyerek lábait, ami nem előnyös a gyerekek csontozatának egészséges fejlődésének. De mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit használ.
2012. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Persze, mert lóg a lába, egyáltalán nincs egészséges terpeszben, ahogy lennie kéne.

Ki kéne dobni az összes kengurut, örülj hogy csak elkékült a lába és más nem történt. Hosszútávon határozottan egészségtelen!!! Ne használd többet, válassz más hordozóeszközt.

2012. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen, azért. Mert egy keskeny lábközti valamin ül, lelóg a lába és simán elnyomhatta az ott futó lágyéki ereket.
2012. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon nem mindegy, milyen az a kenguru. Vannak nagyon jók, de ami elszorítja a gyerek lábát azt nem nevezném annak.


Szerintem vegyél másikat, de ezt semmiképp ne használd tovább.

2012. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

nekünk olyan volt,aminek az ülőrészénél ilyen kemény kartonszerű volt,igy nem szoritotta el a bábát.

(csak az én hasam nyomta,de ez belefér,ő a lényeg)

2012. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Milyen kengurud van? A fiamnak soha nem kékült el a lába benne, nekem Esprit márkájú van, amit háton is lehet hordani. Halkan megjegyzem, hogy van kendőm is és sokkal kényelmesebb nekem is, mint a kenguru.
2012. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kengurut kölcsön kaptuk,van kendőnk is.
2012. aug. 28. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Szia!!Engem is sokan megszóltak a kenguru használata miatt,de én ezzel abszolút nem értek egyet!!Egyrészt mert a csípőjének nagyon jót tesz ,másrészt érzi a közelséged a pici.Én 6 hetes korától kenguruban hozam-vittem a városban,semmi baja nem volt tőle,nem ferdült el a gerince,mint egyesek gondolják,egyéb rendellenessége sem alakult ki,a, védőnő is javasolta a használatát.Az viszont tényleg nem mindegy,hogy milyen az a kenguru.Én vettem kifejezetten újszülött kortól használhatót (4-9 kg közötti babák részére)aminek a háti részén fel a fejéig stabilan tartja a babát,oldalt állítható,jól szellőzik. A kislányom lába soha nem kékült el,nem tudom,hogy nálatok mi lehetett a gond,talán esetleg nyomta valahol a pici lábát a hajlatnál.Ha egyébként ezt máskor nem tapasztaltad,csak kenguru használata után,akkor valószínűleg ez okozhatta a kékséget.Én mindenesetre nagyon szerettem,már ül a lánykám,így bicóval közlekedünk,de amíg "belefért" nagyon szerette ő is:-)üdv:2 kislány anyukája
2012. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Mi is kengurut használunk újszülött kora óta, soha nem kékült el a lába.

Szerintem nem kell ezért az összes kengurut ördögtől való dolognak nyilvánítani, de az tény, hogy nem mindegy, hogy milyen az a kenguru. Én a helyedben nem használnám ezt tovább, olyat keress, aminek viszonylag széles a lábközti része, és sehol nem szorítja a babát.

2012. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!