Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Tényleg létezik...

Mit tegyek? Tényleg létezik olyan férfi, aki nem szereti a saját gyerekét?

Figyelt kérdés
Szeretem a páromat, de nagyon szeretnék már gyereket. Mindig csak ezen jár a fejem. Tegnap sokat beszélgettünk erről és azt mondta, hogy ő azért nem szeretne gyereket, mert mi van, ha nem fogja szeretni, mert ő alapjáraton nem szereti a gyerekeket.

2012. aug. 30. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van!!!! pl:A volt férjem.Akartuk a kisfiamat,ő is várta hogy megszűllesen.Aztán mikor meglett nem érdekelte már a születése napja se,nem jött velem a kórházba.Aztán ez egyre rosszabb lett.Sose fogta meg a gyereket,nem vitte sehova.Nem lehetett rábízni még csak annyira se hogy a boltba átmenjek...2 éves volt mikor elváltunk.3 éve nem volt nála.Így a gyerek nem is emlékszik rá.....
2012. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de egy ilyen ember mellett akarod leélni az életed,aki ki meri mondani,hogy mi van,hogy ha nem fogja szeretni a SAJÁT gyerekét?
2012. aug. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Felelősségtudó, és azt mondta, hogy mi van, ha. Nagyon szeretem és a legjobb ember, akit eddig ismertem.
2012. aug. 30. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony van olyan férfi. Pl az apám. Mióta megszülettem utál, és nem foglalkozott velem soha. Pokol volt az életem 13 éves koromig, azóta hál istennek elváltak. De viszont tök érdekes, mert 3 éves a fiam, és őt viszont imádja. Lehet, hogy azért mert fiú, és mindig is arra vágyott? Nem tudom. De engem, a saját gyerekét tönkretett idegileg, lelkileg. Senkinek sem kívánom.
2012. aug. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen embernek nem szabad szülni, persze csak ha nem szeretnéd egyedül felnevelni majd.

A barátnőm férje is ilyen, és őt sem érdekli a lányuk már közel öt éve, mióta megszületett, de még nem váltak el, csak külön élnek, a barátnőm még mindig azt hiszi, hogy egyszer majd minden jóra fordul.

Legalább a párod beismeri, hogy vannak ezzel kapcsolatban kételyei, ezt nem szabad szőnyeg alá söpörni, nehogy ti igyátok meg a levét később a gyermekeddel.

De persze te tudod...

Ja igen, nem tudom ti hány évesek vagytok, de akiről írtam, ott a szüléskor a lány 26, a férje 35 volt.

Szóval nem tinikről van szó, úgy látszik van olyan pasi aki sosem nő fel a feladathoz, vagy nem is akar, ki tudja.

Jöjjön a mi példánk: mióta megismerkedtünk, rögtön felmerült a gyerekkérdés is. Ő is nagyon szeretett volna apa lenni.

Másfél év után összeházasodtunk.

Két évet vártunk az első gyerkőcre, mert nem jött össze, a második viszont azonnal sikerült.

Most vagyunk 31 és 34 évesek; és a párom nagyon jó férj és apa, nem is kívánhatnék jobbat.

Viszont most ő is mondta, hogy többet nem tudunk vállalni, hogy tisztességesen fel tudjuk őket nevelni (beleférjenek a kirándulások, utazások stb.)és ő is tudjon mindegyikkel megfelelő időt tölteni és kapjanak elég szeretetet, a mi kapcsolatunk se hűljön ki közben.

Tudom, hogy igaza van, bár eleinte rosszul esett, hogy ezt mondja, de be kell látnom, hogy a három gyerkőc nekünk már tényleg sok lenne.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, ha őszinte egy férfi, akkor azt komolyan kell venni és mérlegelni kell a továbbiakat.

2012. aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én ebből még nem vonnék le ilyen következtetést, legfeljebb azt, hogy még nem szeretne gyereket. Bár én nő vagyok, de olyan 30 éves koromig el nem tudtam volna képzelni, hogy gyerekem legyen - még meg is fogadtam, hogy sosem lesz -, aztán valami átkattant. Más gyerekéért vagy úgy általában a gyerekekért ma sem vagyok oda, csak a sajátomért :)
2012. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Őszintén bevallom nő létemre,nem minden gyereket szeretek,sőt néha idegesítenek.Az ember saját gyereke teljesen más,nekem is van kettő,őket természetesen imádom!!!A pároddal ezt kéne megbeszélned.:)
2012. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva ez a párodtól nekem csak üres kifogásnak tűnik. Ez nem lehet valódi indok. Valaki vagy szeretne gyereket, vagy nem. Ő ezek szerint (még) nem szeretne, és ehhez gyárt kibúvókat. Normális lelkivilágú ember természetes hogy szereti a gyerekét és értelmetlen azon agyalni hogy fogom-e szeretni. Bennem ez sosem merült fel.
2012. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sztem nem rossz ember, mert ettől tart. 10 hós fiúnak vagyok az anyukája és ha belegondolok a kistesóba, elgondolkodom, mert annyira szeretem a Fiam, hogy azon gondolkodom, hogy "mivan, ha nem fogom a második gyerekem ennyire szeretni", de ez marhaság, mert tuti, hogy annyira de annyira szeretni fogom, hogy ihajj..

Ez csak egy félelem, amit le kell gyűrni, győzd meg és nem lesz semmi baj...

2012. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kiki01 ***** válasza:
Szerintem is csak fél a felelősségtől. Az is lehet hogy pont miattad ijedt meg, mert látja rajtad hogy te mennyire szeretnéd. Ha egy kicsit lazítasz, lehet hogy ő is azt teszi majd és jobban bele mer majd ugrani. Attól meg ne félj hogy nem fogja majd szeretni, mert bár tényleg van olyan aki nem szereti a gyerekét, de azért a többség igen. Akkor is ha alapban nem szeretik a gyerekeket. A párom is azt mondja hogy nem szereti a gyerekeket, aztán ha a közelébe kerül egy akkor meg agyon babusgatja, akár a miénk akár másé.
2012. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!