Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos babának milyen...

16 hónapos babának milyen állagú ételeket kell (ene) tudni ennie? Milyen ételt milyen formában adtok babátoknak?

Figyelt kérdés

Pl.:zöldség (nyers és főtt állapotban), gyümölcs, pékáru, sajt

(Sajnos se a védőnőm, se a gyermekorvosom nem segítőkész e témában.)


2012. aug. 30. 13:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem török és pépesítek neki semmit. Úgy teszem elé, mint magamnak, meg az apjának. És ő szépen megeszi villával vagy kanállal. ha nagyobb darab valamit szúr a villára, azt magától szétharapja, nem kell külön előkészítés neki evés előtt, megoldja magától. 1éves kora óta kezdtük az önálló evés tanulását, így 16 hós korára már nagyon szépen eszik magától. Persze rá kell segíteni, de csak azért mert hajlamos eljátszani az étellel.
2012. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
szia! Neten találsz hozzátáplálási táblázatot,ajánlom a kismamablog.hu-sat,az alapján vezettem be az ételeket,állagra,fűszerezésre kb 13hós kora óta eszi azt és úgy ahogy mi,kivéve persze amit még nem ehet,gomba,dió,mogyoró,allergizálható aprómagvas gyümölcs,de pl almát egy az egyben eszi,vagy 4be vágva magház nélkül héjastól,főtt ételt nem kockázom,nem töröm át neki külön kb 13hós korától.Rakott krumpliból a füszeres kolbászt nem kaphatja,péksütit ha kunyerálja kaphat,de inkább a barna és rozskenyereket forszírozom.Szóval mindent módjával és lehetőleg csak akkor aprítom ha gondja van a mérettel és emiatt félreteszi.
2012. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors és segítő választ. Egyedül vagyok a városban, se barát, se rokon. Nincs segítség és első gyerek. Most még villával töröm az ételt neki, de akkor sürgősen elkezdem a normál állag adását. Úgy látom nagyon le vagyunk maradva.


Azért várom a további javaslatokat, ötleteket a különböző ételekkel kapcsolatosan.

2012. aug. 30. 15:51
 14/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbálhatod neki a rendes állagú kaját adni. Lányom 13 hónapos és csak 4 foga van. Igazából felkockázom neki a dolgokat és eszi rendesen. A halrudacskát meg pl harapja. Hámozni nem szoktam semmit amit magamnak sem hámoznék. Pl olvastam az egyik válaszban, hogy paradicsomot héj és mag nélkül? Dehogy pepecselek, semmi baja nincs tőle. Főzök és ahogy a saját tányéromra szedem, úgy az övére is :)
2012. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Barátnőmék mikor nálunk voltak a 2,5 éves kislánnyal, spagetti volt husival ahogy mi csináljuk, de azért felvágta a kislánynak a tésztát a barátnőm kb. 1 cm-es darabokra, tehát még 2,5 évesen sem az volt, hogy odarakta a lánynak a nagy tál spagettit aztán majd ő megeszi szépen egyedül...

1,5 évesen szerintem az a lényeg, hogy pépesíteni már nem kell, amit lehet önállóan egyen, de azért aprítani kell/lehet.

2012. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 13 hónapos kora óta eszi azt amit mi. Először villával összetörtem, hogy az állag ismerős legyen, aztán már csak a villa élével kockáztam neki fel. Két éves pl: a húslevesbe egészben teszem a zöldségeket, de az ő adagját nagyjából felkockázom tálaláskor, akkor darabokra, amit ki lehet kanalazni. Egy egész répát nem tud a kanalára tenni, és nem örülnék, ha kézzel enne. Meg én sem egészben teszem a zöldséget a kanalamra, hanem levágok belőle kisebb darabokat.

Kenyeret eheti félbevágott szeletekben, ha nem szereti átrágni magát a héjján. Sajt csinos vékony szeletekben. A zöldségköret meg kockázva. Először megnyomkodhatod kicsit villával, de ha adsz már neki darabos kaját (már bőven érett rá) akkor elég, ha 1*1cm-s kockákra aprítod főzés előtt. Mellesleg esztétikailag is úgy mutat a legszebbet, ezért tálalják így étteremben is.

A gyümölcs, negyedelve, felezve, vagy egészben, ahogy neki tetszik. Az én fiam tavaly még egészben ette az almát, most megint negyedelni kell neki minden gyümölcsöt.

2012. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Annyira örülök a segítségeteknek. Kicsit féltem, hogy erős kritikákat kapok, amiért még így etetem. Köszönöm.
2012. aug. 31. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!