Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a babám az ágyról!...

Leesett a babám az ágyról! Lehet baja?

Figyelt kérdés
Egy percre nem figyeltem,a szőnyegre esett hasra.Beverte a buciját, de nem láttam rajta semmit.Nagyon megíjedtünk!Sírt, de megvígaztalódott és most elaludt.
2009. júl. 27. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lesz bármi baja. Azért figyeld a délután folyamán. Ha kedvetlen, nem eszik, esetleg hányás van, akkor érdemes megmutatni az orvosnak. De ennek nagyon kicsi az esélye.
2009. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba legalább egyszer leesik valahonnan. Az agyrázkódás (ha pillanatnyi ideig tart is) de mindig eszméletvesztéssel jár együtt. Jó jel: ha a baba sír, nincs púp, duzzanat, eszik, iszik, játszik stb. Ahhoz komoly baj legyen igen nagy erejű ütésnek kellene érni a koponyát. Szinte mindig minden következmény nélkül ússzák meg ezt a kalandot, természetesen a szülők aggodalma, félelme mindig nagyobb.
2009. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Szerintem én jobban megíjedtem, mint ő.
2009. júl. 27. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami intő jel: Ha esés után nem sír fel egyből(elájul)

Utánna nagyon hamar elalszik(ez megtévesztő lehet, mert álomba sírhatják magukat ha éppen fáradtak)

Ha hány a baba, ha ok nélkül nyűgös és látszik fáj valamije, ha a mozgása nem a megszokott. Nagyobb vérömlegy esetén azonnali röntgen a megnyugtató.

Ebben az esetben viszont szerintem semmi baj nincs. Nekem is esett le gyerekem ágyról, később mászókáról, repült bele az asztal sarkába, ugrott az ágyról fejest az ajtófélfába. Eddig még nem történt baj. Azért ha nagyon megütődik a kobak annak nyoma van. Ráadásul írtad, hogy inkább hasra mint fejre esett. Szerintem nem lesz baja. Nyugtasd meg aggódó anyai szívedet.

2009. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan lazák vagytok lányok!!!Szerintem meg ha leesik egy kisbaba bárhonnan illik megmutatni egy orvonak!és ha órák múlva derül ki,hogy hoppácska mégis van egy kis bevérzés???Szerintem igenis foglalkozni kell vele nem úgy kell felfogni hogy valószínű semmi baja....
2009. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én 11 hós babám a napokban esett el a betonon,mert kirántotta a kezét a kezemből.Hanyatt esett és a feje ért le először.Nagyot koppant,fel sem mertem hirtelen emelni,mert féltem a látványtól.Komolyan azt hittem,hogy szét ment a feje,olyan hangja volt(nem tartozom az ijedős anyák közé).Pár másodperc múlva sírt,addig csak a meglepődöttség látszódott az arcán.Aztán megnyugodott és 10 perc múlva már vigyorgott és újra sétált.

Bevittük az ügyeletre biztos,ami biztos alapon és bent fogtak minket megfigyelésre másnapig.Szerencsére kutya baja,de én örülök,hogy bevittük.Enyhe agyrázkódással megúszta,de mondom az esés után semmi nem látszott már rajta.

2009. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!