Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babának már kéne...

14 hónapos babának már kéne tudnia egyedül (kanállal) enni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az én 14 hónapos kislányom már tud.(a leves azért kilötyög) A kisfiam viszont 2 éves korától eszik magától.
2012. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos írják majd, hogy igen, mert már fél évesen önállóan kell enniük, de nem feltétlen kell még tudnia. :)

Lányom ilyen korban kezdett érdeklődni a kanál iránt, néha meg-megpróbált vele enni, de nem mindig ment.

Másfél évesen már ügyesebb lett, 2 évesen pedig már szépen evett kanállal-villával.

Add oda neki a kanalat, mutasd meg hogy kell, hagy próbálkozzon. Aztán majd egyszer menni fog neki. Nem kell sem erőltetni, sem siettetni.

2012. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
semmit sem kell!!!! minél többet gyakoroljátok, minél jobban érdekli a dolog és kész rá a keze, annál hamarabb fog menni.Ha valamelyik a háromból még nem tart ott, hiába írja esetleg a nagykönyv h kellene. Ne foglalkozz vele.
2012. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na persze! Figyelj, van egy 13 éves lányom, aki később kezdett el járni, mint az átlag, 15 hónaposan! Önállóan kb 2 éves korától evett csak, és 22 hónapos koráig volt pelenkás. Szőőőrnyűűű! Most osztályelső, rója a kilométereket a Diáksportkör túráin szerte az országban, számos énekversenyt nyert, és kiállították a rajzait a megyei gyermekrajz versenyen egy múzeumban.

Szerinted kit érdekel, hogy mikor kezdett el járni, mikor lett szobatiszta, és mikortól nem folyatta ki a levest a kanálból?? :D :D Na ezért ne stresszeljetek SEMMIN, amíg a gyerek egészséges, Anyukák! :))))

2012. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Disi ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 14 hós. Egyedül már eszik... kézzel :DDD Próbálja fogni a kanalat, bele is teszi a szájába, de közben minden kiszórodik belőle :))) Oda szoktam neki adni, hadd próbálgassa, de erre még nem gondoltam hogy neki már egyedül kéne ennie.
2012. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,h írtatok:)Én nem stresszelek csak kíváncsi voltam.Ő mindent később csinált mint az átlag azon sem idegeskedtem.Érdekel,h kinél h volt
2012. aug. 30. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 13 éves kislány anyukájának üzenem: Légysziiiii írd már le ezt minden buta és vitát szító kérdéshez. Itt vagytok ti mint élő példa hogy el kell hajítani a nagykönyvet és élvezni hogy baba a baba és nem kötelező növekedési és fejlődési mizériának kitenni. Én kislányom is lemaradós és teszek rá nagy ívben. Boldog huncut mosolygós baba. Most 14 hónapos és pont tegnap evett illetve próbált enni villával. Eddig elhajította. Láss csodát tegnap élvezettel utánozta azt amit én csinálok. De én még mindig azt mondom hogy nem, nem kötelező semmit nekik. Én nekem így tökéletes ahogy van. Gondolom nektek is :)
2012. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!