Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy birjatok? En mar a siras...

Hogy birjatok? En mar a siras hataran vagyok. Eddig tartottam magam es nem sirtam de mar annak a hataran vagyok.

Figyelt kérdés
8 hetes a kislanyom es 2 hetes kora ota hasfajos.De az utobbi 2 napban nagyon rossz vele.Egyedul vagyok vele egesz nap.Ha jol lakott akkor mosolyog,jokedvu.De ahogy eljon az alvas es hasra teszem sikitva ordit es nem marad el a kisagyban.Hiaba veszem ki nem vagy nehezen lehet megvigasztalni.Sem olbe nem marad el se a hasamon egyedul vagyok vele egesz nap es nagyon nehez hallgatni es probalkozni hogy lenne jo neki.Az az erdekes hogy este szepen elalszik siras nelkul es reggel is csak napkozbe sir.Az egyeduli hely ahol a legtobbszor megnyugszik az a babakocsi de ott sem alszik csak szunyokal es tologatni kell.Nagyon faradt vagyok!Emellett reggel a tukorbe nezve meg jobban elkeseredtem hogy rajtam van meg 15 kg felesleg mero terhessegi csik vagyok mindenhol.Hogy vegyek igy fel rovidet?Hogy nezzek tukorbe!Nagyon utalom igy magam a borombe!Mennyi ido kell majd hogy ezt mind leadjam a csikjaim pedig ott maradnak egy eletre.Hogy legyek igy sexi a paromnak?Ti hogy viselitek ezeket a dolgokat lelkileg?Ilyenkor jol kisirjatok magatokat es ennyi?De ettol semmi sem oldodik meg!
2009. júl. 27. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jaj ne is mond, ahogy olvastam a soraidat már is könnyes a szemem. Én is jelenleg utálom magam 15 kg a felesleg. Csíkjaim is vannak, de szerintem nem vészes, az nem is izgat igazán, csak hogy dagadtnak, csúnyának, érzem magam. Persze a párom is folyton izélget ezzel, emiatt is rosszul érzem magam.

De a fő kérdésre visszatérve, nálunk hál istennek csak pár napig volt ez a hasfájós borzalom. Ami bevált: ánizstea 1 dl-t iszogatott egész nap, a másik 1 dl-t én ittam hogy legyen a tejciben. A hason fekvés nálatok nem jött be, de talán próbáld az alvó tigris pózt. Karodon fektesd hasra, a feje legyen a könyökhajlatodba, és így ringasd, ezt sok baba nagyon szereti, büfizésre is jó. Ezek mellett én még a meggymagpárnára esküszöm. Bababoltokban lehet kapni, de biztos van tescoba, auchanba is. Meg kell melegíteni - a csomagolásra rá van írva minden magyarul is - és azt tenni a pocijára amig ki nem hül. Nálunk mindig ficánkolt a gyerek, így végig mellette feküdtem és tartottam neki hogy le ne essen. Kb. fél óra. Ezt akárhányszor csinálhatod neki, nem ártasz vele. A meleg segíti az emésztést, pukizást. Ezt csináltam pár napig, azóta semmi gond nincsen, már 3 hónapos.

2009. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ja és sajnos én is nagyon sokszor sírtam emiatt. És már ott tartok hogy az önsajnálat ezerrel... és nem bízom magamban hogy egyszer lefogyok. pedig egyszer már sikerült. De most nincs lelki erőm semmi ilyenhez..
2009. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ne légy elkeseredve. Nekem 8 hónapos volt a fiam mire leadtam a felesleget, de mivel eléggé elkapattam,sokat van ölbe, most meg izmos a lábam és a karom. Mondanom sem kell, nekem nem tetszik, de vigasztaljon a tudat, nem lesz időd elhízni a gyerek mellett, ha te is sokat vagy vele egyedül. Nyugi. Adj időd a testednek, had regenerálódjon. Ami meg a lelki részét illeti, nos nagyon nehéz. Ráadásul az én fiam három hós volt, mikor eltemettük édesanyámat. Szóval nagyon nehéz időszak volt ez. Nekem bejött ha kisírtam magam néha, éjszaka, mikor mindenki aludt, mindegy hogyan, de add ki a feszültséget magadból, mert a családon fog csapódni. Én is sokat bántottam a férjem sokszor sajna ok nélkül. Ez az anyák sorsa. Legalábbis a mi fajtánké. :) Vigasztalt az hogy van egy gyönyörű gyermekünk. Ebbe próbálj kapaszkodni. A babához kitartást kívánok. Nem a hasikája fáj? Vagy esetleg nem melege van ilyenkor? Vagy 1-2 korty vizet is megpróbálhatsz. De nem akarok okoskodni, mindenki másképp csinálja. Kérj talán tanácsot a gyermekorvostól, vagy védőnőtől. Kitartást neked, és kívánom, hogy erősebb, ügyesebb légy mint én! Ne hagyd magad kikészíteni, próbálj többet nevetni és pihenni! Sok sikert!
2009. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem könnyű a helyzeted, de ha ki vagy borulva, akkor a baba is ingerültebb lesz. Nálunk az este a kaotikus, de akkor én már nem vagyok egyedül. Próbáld hozzászoktatni egy rendszerhez, és nagyon fárasztd ki mielőtt leteszed aludni. A 15kg le fog menni, nemrég szültél, ne siettesd. Rajtam 38kg felesleg maradt a szülés után. Ebből már lejött 13 kg, de 25 még mindig van rajtam. Nekem sem tetszik elhiheted, de odafigyelek arra, hogy mit eszem, lassan újra elkezdek mozogni és majd lemegy. Én jövő év végéig adtam haladékot magamnak, hogy visszanyerjem a súlyomat. Tudom, hogy rossz érzés, de ott van a kislányod, akiért mindez megérte. A terhességi csíkok halványulni fognak, de el soha nem tűnnek. Ettől még lehetsz sexi a párodnak. Én nem szoktam sírni, csak magammal szúrnék ki. Ha sírok és ki vagyok borulva, akkor a gyerekem is ingerültebb, hisztisebb lesz és ez végképp nem hiányzik. Én nem foglalkozom vele. Persze minden nap a tükörbe nézve eszembe jut, hogy egy viziló vagyok, de mindig elmondom magamnak ilyenkor, hogy igenis le fogok fogyni jövő év végére és ettől mindig megnyugszom. Ráadásul minden héten 1-2 kg-mal kevesebbet mutat a mérleg és ez is nagyon pozitív gondolatokat kelt.
2009. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhàny ötletet adok ami bevàlt!

Meleg vizbe tedd,ott megnyugszik,ellazul,majd olajjal masszirozd àt a kis testét,aztànn hajszàritoval körkörösen a hasa felett ,nekem erre eleinte tuti bealudt.

Aztàn àttértem az esti 1-2 oràs levegöztetésre,nekem is jott tett a söta,ö is jobban aludt.

Volt hogy elkezdtem megàllàs nélkül beszélni hozzà,ara is bealudt,vagy alvàs elött jollakatam.

Màra màr ott tartunk hogy csak leteszem,egy zenélö plüsst mellé rakok,a babakocsiba tolom,vagy lefekszek a nagy àgyba mellé,fogom a kezét,becsukom a zsemem.

Persze van amikor tényleg nyügösebb,de akkor ölbe veszem,ringatom,jàrkàlok vele,énekelek.

Inkàbb egy orahosszàs altatàsi rituàlé,mint egésznap fennt legyen.

A köménymagos tea is segit a hasfàjàsra.

Probàld ne hason altatni,hanem a hàtàn,esetleg oldalàn.

Rolad annyit hogy minden nö,aki szült màs testet kap vissza a baba utàn.

Sajnos a striàk ellen sokmindent nem tehetsz,max mindennap 2-szer bekened testàpoloval(börfeszesitövel)nekem 4 honap utàn halvànyodtak.

A kilok azok lemennek,ha akarod,kicsit diétàzol,vagy ha a baba ép alszik,szànj magadra fél oràt(szobabicikli,vagy felülés)

Vagy este a pàrod figyeljen egy oràt a babàra,te menj el futni.

Esetleg szüleid vigyàzzanak a babora egy délutàn,mig te elmész egy fodràszhoz,veszel pàr csinos ruhàt(tunika nagyon divatos,és takar is:)

Rövid ruhàt felvehetsz attol hogy striàk vannak rajtad.

Azok a haadon vannak.

Haspolot meg feleslegesnek tartok,ha màr anya vagyok...

A pàrodnak szexi lehetsz egy helyes kis hàloingben,egy finom parfüm illattal,vagy nappal is egy csnos szandàl,egy alul bövülö kis nyàri ruha,vagy amint emlitettem,tunika.

Ellazithatod magad miközben a babàt ringatod,tv-t nézel.

Beteszed egy babahordozoba(tegyél bele kispàrnàt,hogy a gerince egyenesen feküdjön.

A làbaddal mozgatod,ös méga filmre is koncentràlhatsz.

Én 22 éves anyuuka vagyok ugy hogy semmi,de semmi segitségem,szüleim nem élnek,pàromé màs orszàgba vannak,kezdöként ràjöttem nagyon sok taktikàra.

Ne legyél depis,a gyereked hamar fog nöni,akkor azt fogod sajnàlni,hogy màr önemhagyja hogy foglalkozz vele annyit:)

Engedd tele a kàdat,lazulj el,a pàrod napi fél oràt segithet-.

H a nem akar segitei,akkor ad a kezébe,hogy te a wc-r akarsz menni,és akkor tele engeded a kàdat,a pàrodnak màr esélye se lesz:)

2009. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A hasfájáson kívül az összes problémával amit leírtál,én is minden nap szembesülök.Hogy bírom?Nehezen,de tartanom kell magam,mert hajlamos vagyok a depresszióra,és nem akarom úgy megélni ezt a szép időszakot a babával,hogy nap,mint nap magamba zuhanok.Undorodom a testemtől,ahogy megváltozott a plusz kilóktól.Utálom,hogy lógnak a melleim,hogy a szexuális életünk olyan,mint egy 80 évesé.Egyik nap ilyen,a másik olyan.Van,hogy egész nap jól elvagyok,nem gondolva ezekre,de legtöbbször reggel,amikor felkelek és meglátom magam a tükörben,elbőgöm magam.A problémáimat tetézi,hogy a legközelebbi rokonom is 400 km-re lakik,se egy barát,se családtag nincs mellettem a hétköznapokban.De mindemellett azt is tudom,hogy ez múló állapot,és csak rajtam múlik,teszek e ellene.Majd szépen elkezdek tornázni és diétázni,ha már nem szopik,odafigyelek magamra,hogy vonzó legyek nap,mint nap,még úgy is,hogy akkora fenekem van,mint egy buszpályaudvar.
2009. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne altasd hason, ezek szerint nem szeret úgy lenni!

Próbáld meg azt, hogy megeteted, ölbe veszed, cumit adsz a szájába s ringatod. Az elején lehet hogy fél óra lesz,de elalszik, óvatosan leteszed a babakocsiba, ha kicsit felébredne még tolsz rajta kettőt s alszik tovább s csak alszik 1 fél órát. Utánna ha hozzá szokik a ringatáshoz egyre hamarabb elalszik, nálunk már 3 ringatás már alszik is, de hason soha sem aludt el, csak oldalt vagy háton.


Most 5 hós, szépen forog jobbra hasról hátra hátról hasra.

Az első három hónap ami nehéz, utána meglátod egyre jobb lesz. Nekem sem aludt csak fél órákat nappal, azt is úgy hogy elringattam, s még 10 percet tartottam hogy jó mélyen elaludjon s csak akkor tettem le, pihent egy kicsit s jókedvű volt utánna.

Most már napi 2-3 alkalommal alszik 1-2 órát, s csak akkor sír ha éhes pisis vagy játszani akar vagy aludni.

Gyakrabban cserélj pelust, nekem sokszor azért sírt. Azt mondják kajálás előtt kell cserélni, de én sokszor két kajálás között is cserélek mert sokat pisil.

Szopizik, mert lehet hogy kevés a tejcsi, nem tud annyit szopizni amennyit szeretne, ezért hamar megéhezik. Ha tudod mérd hogy mennyit evett, nálam ez is volt a gond, ezért éjjel keltem fejni, hogy napközben azt adjam pótlásnak, mert az éjszakát átaludta, ezért hajnal 2-kor keltem fejtem, s nappal mikor szopi után ordított mert még éhes volt, vagy szopi után 1 órával ismét éhes volt, akkor az este lefejt tejet adtam oda.


58 kg-al kezdtem a terhességet, csinos vékony divatos csaj voltam, s 32-kg-ot felszedtem. Mikor hazajöttem a kórházból 80 voltam, s még mindig annyi vagyok mivel még szopik, nem fogyózom hogy legyen tej.

Hát a régi ruháim térdig sem jönnek fel.

Azért lehet kapni duci csajokra is divatos ruhákat, s pár új szép darabbal egyből jobban érzed magad. Halász naci divato felsővel s már kész is az új menő szerkó, s emmi sem látszik ki belőle!


Kitartás, s élvezd a babát annyira hamar elszalad ez az idő míg ilyen pici! Nézegesd babusgasd játsz vele!

2009. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast.A csikjaim sajnos mindenhol vannak.A hasamon kicsi a fenekem es a combom belso resze mint egy zebra olyan csikos!Nagyon csunya.Kenegetem kremmel.Akarmennyire szeretnek tornazni meg nincs idom melette.Orulok ha enni van idom!A meleg kad viz nagyon jol hangzik!De nem szeret furodni!10 esetbol 8-szor meg a furdetest vegigi sirja!Pedig meleg vizet csinalok neki apro mozdulatokkal mosdatom kozbe apa fogja.A baba ulesbe sincs el sajnos hogy ringatni tudjam.1-2 percig nezelodik aztan elkezd sirni.Csak hason alszik el sajnos.Haton elnezelodik de amikor mar elfarad elkezd sirni ilyenkor szoktam megforditani hasra.Haton nincs el.Ugyanugy sir.Kifesziti magat,sikit,elvorosodik.Probaltam a hatan hagyni vagy oldalt de sir nem alszik el.Azt is hogy magam melle teszem az agyba de hiaba simogatom,puszilgatom beszelek hozza nem nyugszik meg.Remelem semmi komoly baja nincs csak ez a hasfajas es hogy elfog mulni hamarosan mert nagyon nehezen birom!!!!
2009. júl. 27. 12:23
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnos tapszeres baba igy tudom hogy jol lakik.Utana elis van.Nezelodik,gogyog.csak az alvasnal szenved.Nem szeretnem a babakocsihoz vagy olbe szoktatni de nincs mas valasztas.

Nektek is minden jot!!!!Remeljuk 1 ev mulva mindannyian ujra sexi-k leszunk es tukorbe tudunk nezni es buszkek leszunk hogy ezt vegig csinaltuk "egyedul".

2009. júl. 27. 12:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Most lesz 5 hetes a kislányom, úgyhogy teljesen meg tudlak érteni. A nappalokat már én is egyedül töltöm a manóval, így szinte enni sincs időm (a házimunkáról nem is beszélve ..) 24 órából,30-at szopizna, szeretne állandóan mellen lenni, így alig tudom letenni. Most hogy meleg van napközben még babakocsizni sem lehet :-( Várom a délutánokat, amikor végre hazajön a párom és este 6-7 körül mehetünk végre sétálni. Igaz, nem fáj a pocija, de nagyon nyűgös a manó ebben a melegben.

Hát igen, a kilók .... 2 mérettel nőtt a kerületem ... így szinte alig tudtam felvenni bármit is. Itthon még okés, ebben a melegben csak fehérnemű elég. Na de abban nem lehet kimenni az utcára, vendégeket fogadni. Úgyhogy a múlt héten apára hagytam a leányzót és bevetettem magam a bevásárlóközpontba. Nem egyszerű nyári ruhákat venni így július végén :-) pláne nem kisbálna méretűeket, de nem adtam fel. Így most sokkal jobban érzem magam. A kimozdulástól lett egy kis életkedvem is. Vettem egy csini ruhácskát (minit már felejtve, ez olyan középhosszú, lefelé bővülő ... takar ahol kell, viszont mellben mutatós ... ha már a szoptatásnak köszönhetően most legalább van mit mutatni ;-)) a páromnak le is esett az álla, hogy milyen szexis.

Próbálkozz Te is ilyen apróbb trükkökkel. Hagyd apára a kismanót, kapcsolódj ki egy kicsit, vegyél magadnak egy pár új ruhát.

Én úgy indultam neki, hogy nem fogok kiakadni, hogy nem jönnek rám a régi méretű ruhák ... végül is gyereket szültünk, nem kell bomba alakúaknak lennünk 6 héttel a szülés után (mint a hírességeknek). Adj magadnak időt! Most a legfontosabb, hogy a kis csöppségünk egészséges legyen, legyen elég tejcsi a számára, mi most másodlagosok vagyunk. Többen mondták, hogy kell 1 év mire visszatér a régihez közeli alakunk ha szoptatunk. Úgyhogy jövő nyárra nagyon csinik lehetünk újra, ez nyugtasson!!!

Szerintem a párunknak így is szexik lehetünk. Nekem legalábbis naponta elmondja a párom, hogy mennyire tetszem neki így még plussz kilóval is, és mennyire büszke rám, ahogy nap mint nap helytálló a manó mellett és közben vele is foglalkozom.

2009. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!