Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megbíznátok egy fiatal...

Ti megbíznátok egy fiatal bébiszitterben?

Figyelt kérdés

Anyukák ti mit gondoltok, ha egy fiatal bébiszitter (16-18) vigyázna a babátokra?

Nem félnétek, hogy még felelőtlen a lány?

Viszont nincs más választás bébiszittert kell fogadnunk.


Nálatok volt ilyen gond?

Van bébiszitteretek? Hány éves? Megbíztok bennük?


2012. aug. 31. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor 18 éves voltam és leérettségiztem akkor utána nagyon nem kaptam semmilyen munkát a városban viszont nagyon jó lett volna ha van legalább egy pici pénzem( 10 éves koromtól nem nagyon kaptam zsebpénzt, max. úgy, hogy ha megvolt valamilyen cipőnek vagy ruhának a árának a fele akkor a másik felét Anyu hozzáadta) Ezért feladtam hirdetést a helyi lapban. Egy család telefonált, hogy a kisfiúkra kéne vigyázni 2 éves körül volt akkor a kisfiú. Megkaptam az állást és napi 8 órában vigyáztam rá H-P-ig. Elég kemény volt a kisfiúval egész jól elvoltunk viszont most így utólag, hogy van már két fiam és eltelt 10 év, én biztos, hogy nem bíznám ilyen fiatal lányra a kicsimet akkor inkább már 20-25 közötti legyen...

Nagyon át kell gondolni, hogy kit választasz. Kérj referenciát, hogy kire vigyázott kérd el a számát annak a családnak és beszélj velük(de ne úgy, hogy az a család a lánynak aki vigyázna a kicsire a rokona vagy barátja mert úgy egy fabatkát sem ér) inkább sok dadussal vagy gyerekvigyázóval vedd fel a kapcsolatot és egy papírra írd fel, hogy mik az elvárásaitok ha nem egyezik akkor szórd ki rögtön. Van a környéketeken esetleg kisgyermekes Anyuka? Én lehet, hogy inkább ilyet keresnék. Bár én nagyon szkeptikus vagyok az idegenekkel.

2012. aug. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem merném ilyen fiatalokra bízni a gyerekemet. Aki az én kislányomra időnként vigyáz, ő egy fiatalos nagymama. 3 unokája van, a legkisebb 4 éves. Az én kislányom 2 éves, szuper jól eljátszik vele, tanítja, mindig tudja, mi a teendő. Én csak olyan embert választanék, akinek van gyereke és élettapasztalata.
2012. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is ilyen idősen kezdtem és 9 gyerekem volt összesen! több türelmünk van hozzájuk, joban élvezzük az együtt töltött időt! hülyeséget sososem csináltam!
2012. szept. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem személyes beszélgetés, referenciák alapján dönts. Nem mindig érettebb egy 25 éves, mint egy 17... Szerintem a legfontosabb, hogy megbízható legyen olyan értelemben, hogy nem viszi balesetveszélyes helyzetbe a gyereket. Az hogy vicces, vagy jó "tanár" az csak a másodlagos, bár kétségkívül jóban kell lennie a gyerekeddel. Én amúgy úgy csinálnám, hogy egy pár napot legyél te is velük, de ne szólj bele semmibe (ha veszekedés van, vagy te máshogy csinálnád, abba se, várd ki, hogyan oldja meg a helyzet, max nap végén elmondod, ti hogy szoktátok), végezd a dolgod, legyél másik szobában, viszont figyeld őket, milyenek együtt.
2012. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 eszter74 válasza:
Én 23 éves koromban kezdtem bébiszitterkedni. 10 év tapasztalatom van, aztán jöttek a saját gyerkőcök. Ha én bébiszittert fogadnék, a következők szerint tenném. Ne legyen se túl fiatal, se túl idős. Ne dohányozzon!!!! Lehetőleg legyen saját autója. Mindenképp kérj referenciát. Személyes találkozó után pedig mindenképp fontos, hogy a gyereknek mi az első reakciója. A gyerekek őszinték, és szerintem az első pillanatban megérzik ha valaki szimpi nekik. Sok sikert!
2012. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én idén tavasszal kezdtem, nyár végéig szólt a munka, de heti 45 órában dolgoztam, és imádták a rugalmasságomat. A gyerkőcök is megszerettek, a kisebbik a vége felé már átölelt néha (15-19 hónapos volt) állandóan lestem minden lépést, nehogy megsérüljön, szóval igazából szerintem ez személyfüggő, valakinek való, valakinek nem. Persze sokat számít, hogy korrekt fizut adjatok, mert iszonyatosan kedvszegő tud lenni, ha kihasználják az embert - és hogy munkanélküliség van.
2012. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!