Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta felnőttem és már...

Amióta felnőttem és már kisbabám is van egyre rosszabb a kapcsolatom anyukámmal, nem birjuk egymást elviselni, kérek tanácsokat?

Figyelt kérdés
Anyukám 58 éves én 32. 8 éve költöztem el otthonról, azóta élek a férjemmel, másfél éves a kislányunk. Gyerekkoromban imádtam anyukámat, nem értem hogy változhatott meg igy minden. Évek óta érzem már, hogy nagyon idegesit benne rengeteg dolog. Zavar hogy izgága, hogy mindent jobban tud, hogy kéretlenül folyton javasol, tanácsot ad, ha nem mondok egyből igent akkor megsértődik, erőszakossá válik, hogy márpedig úgy kellene csinálni a dologkat ahogy ő javasolja. Rendszeresen mindenen megsértődik. Ha megbeszélünk egy találkát és én 5 percet kések mert kisbabával jövök a város másik feléről megsértődik, rámteszi a telefont. Az esküvőmre hófehér pántnélküli combközépig felsliccelt feszülős csőminiruhát akart felvenni és sértésnek vette amikor a sógornőmmel közösen le akartuk róla beszélni anélkül hogy megbántanánk, próbáltuk neki magyarázni, hogy valami visszafogottabb jobb lenne, a fehér szinről nem is beszélve. Állandóan összeveszünk valamin, utálom amikor beleszól a babám körüli dolgokba. És azt is utálom hogy mindent magáénak érez, ha a gyerek mond egy új szót az szerinte mindig azért van mert ő tanitotta neki. Ha pedig akkor csinál valami újdonságot a kislány amikor ő éppen nincs ott, akkor elkezd szinte sirva nyafogni hogy ő "mindenről lemarad". Én pedig igy is soknak érzem, úgy érzem tapad ránk. Eddig ha engem emlegetett a babámnak mindig azt mondta "anyád", miközben a gyereknek "szerelmem" volt a megszólitas. Ez nekem nagyon nem esett jól, és egy idő után szóltam, hogy ha lehet akkor maradjon a papa és a mama "szerelme", ha lehet, hivja máshogy. Mindezt úgy hogy ha anyukámmal együtt vagyunk teljesen kisajátitja a gyereket, pedig eleget látja igy is, nagyon sokat vagyunk együtt, de olyankor ő teljesen rácuppan. Én meg maradok az "anyád". Emiatt is szóltam, nem érti nekem miért baj ez. Mondtam, jó, akkor ő meg innentől "nagyanyád" és "öreganyád" lesz, és meglátjuk jól fog-e esni. Többször összevesztünk ezen, mig végül úgy tűnik hatott és már odafigyel, hogy ne anyádnak hivjon. A legújabb, akkurátusan anyának hiv mindig jól kihangsúlyozva, amit a gyerekem kb nem is ért, mivel ő mamának hiv engem, és az apját papának. Mi is igy ezt mondjuk egymásra a férjemmel amikor a gyerekhez beszélünk. Ezt anyukám is nagyon jól tudja. Ma bevallotta, azért hiv engem újabban anyának, mert a mama ő szeretne lenni. Mondtam, remek, akkor nevelje fel ő, mert látom hogy neki ez esne a legjobban. Szó szót követett, most megint ott tartunk, hogy ő megsértődött, mindent odadobott a földre amit ajándékba hoztunk neki, egy csomó kaját, azt mondja neki tőlem semmi nem kell, a mi kapcsolatunk rossz és ez neki már nem is fáj. Én meg erre azt mondom, ő versenyez velem folyamatosan, és erről nem tehetek, viszont zavar és nem hagyom szó nélkül.
2012. aug. 31. 22:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó,utáljuk együtt a szar anyáinkat,mert megérdemlik. Az első válaszolón pedig meglátszik, hogy erős gyógyszereket szed, mert az írásaiból árad, hogy vele sincs valami rendben. Még irsz párat és anyukád egy aljas gyilkos lesz. Minden írásodra még jobban raksz rá egyet. Most már bántotta is a gyerekedet. Nevetséges vagy,ne is haragudj. Többiek Ti nem látjátok? Na meg miért pontozzák le azt a válaszadót, aki azt írja, hogy olyan rövid az élet, ne tartsuk az Édesanyánkkal a haragot. Meg leírtam, hogy meghalt az Apukám és nagyon bánom,hogy néha így éreztem. De ezt is le kell pontozni. Szóval veletek sincs minden rendben, hiába szidjátok az anyukátok. Sőt állítom, hogy éppen a Ti felfogásotok a hibás a kapcsolatokban
2012. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

kicsit lemaradtam, nem voltam internet közelben. Látom vita alakult ki. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igazából ezért tettem fel a kérdést, hogy minél több szemszögből kapjak véleményt, de nyilván nem látunk bele teljesen egymás helyzetébe.

Nálunk akkor van a sok nézeteltérés, amikor sokat vagyunk együtt anyukámmal, pl van egy közös kis nyaralónk, és nyáron szoktunk egyszerre ott lenni sokat. Ez is pl olyan, hogy mi úgy nem mehetünk oda, hogy anyukám ne lenne ott, mert ő nem érti miért kellene átengednie nekünk, hogy kettesben, ill. hármasban lehessünk a férjemmel és a gyerekünkkel. Csak pár napra egy nyár alatt... A válasz nem, mert ő is szeret ott lenni (folyamatosan) és a kedvünkért három napra se megy haza, mert miért zavar ő minket... de ha pl. egy kocsival megyünk, mi visszük őt, akkor akkor kell indulni amikor ő akar, ő a "legelfoglaltabb", miközben a férjem reggeltől estig dolgozik. Na mindegy.

A mama megszólítással az a helyzet - és ezért sem értem őt - , a mi családunkban az én nagymamámat nagyinak hívtuk, igaz anyukámat anyucinak, de kiskorunkban mamának, szerintem első szavak között van ez minden babánál, és idővel majd magától elkezd hívni anyunak, de az én anyámban ez az borzalmasan idegesító, hogy ő megvárni sem képes, hogy a gyerekem magától kezdjen el leszokni a mamáról és anyunak hívni, nem, ő kezébe veszi a dolgot és leszoktatja a gyereket, mert a mama ő akar lenni. Nálunk ez nem volt szokás, ahogy írtam is, sőt gyerekkoromban mindig is csodálkoztam a többi gyereken, ugyan miért hívják a nagyszülőket mamának és papának, hiszen az én fogalmam szerint az az anya és az apa. A nagyszülő nálam nagyi és nagypapi, vagy tati vagy ehhez hasonló. A férjem erre azt mondja, biztos azért nem akar anyukám nagyi lenni, mert az olyan öreges. Hát erre nem is gondoltam, de ha így is lenne, nem értem, ha egyszer vki nagyszülő, akkor az... akkor én se akarjak mama vagy anya lenni, mert az is olyan öreges, mert már nem vagyok 20 éves..?

Tény hogy nagyon sokat segít nekem anyukám és nagyon sokkal tartozom neki, a babám körül is sokat segít, én másoddiplomát csinálok éppen, és vizsgaidőszakban sokat vigyáz a babámra, hogy tudjak kicsit tanulni. Ezzel együtt nem gondolom azt, hogy attól mert a szüleink még feltétlen tisztelettel és elfogadással kell lennünk, igenis szóvá lehet tenni ha valami nem helyes, miért ne lehetne?

2012. szept. 5. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!