Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan ékeztétek el a...

Ti hogyan ékeztétek el a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lányom 20 hónapos és elkezdtük a szobatisztaságra nevelését. Nem erőltetek semmit.

Kíváncsian várom mindenkinek a tapasztalatát.

Ki hogyan állt hozzá, és gyermeke mennyi idő alatt állt rá, hogy wc-be bilibe kell pisilni kakilni?

Mindenkinek a tapasztalatát kíváncsian várom, főleg azokét akik wc szűkítővel kezdték el?


2012. szept. 1. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. másfél éves kora óta tudta, hogy van bili, meg szűkítő, megmutattuk neki, ráültettük, de nem azért, hogy csináljon is valamit, csak, hogy tudja.

Aztán níáron levettem róla a bugyit, mondtam, ha pisilni kell, szóljon. Amikor láttam rajta, hogy pisilni fog, mondtam, hogy megyünk a bilire. Aztán jött, és mondta, hogy szeretné kipróbálni a bilit, belepisilt, mi nagyon örültünk, azóta szobatiszta, éjjelre is, bár az első éjjel még volt baleset.

2012. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mármint nyáron
2012. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tavaly 2,5 évesen vettem bilit, wc szűkítőt. A wc-re nem akart ráülni, a bilire ráült de semmi, hiába mondtam neki oda kell pisilni, meg is mutattam, de semmi. Egész nyáron csupaszon jött ment, figyeltem, mikor láttam pisil, oda vittem a bilit, nem akart bele pisilni! Minden este a wc-re ültettem, nem pisilt, pedig tudtam hogy kell neki, betettem a kádba fürödni, azonnal oda pisilt!

Na hanyagoltam a témát, télen nem akartam ezzel bajlódni, mert mosni, nehezen szárad a ruha, mínuszban ha pisilni kell hogy oldják meg mint, ha meg bepisil ráfagy a ruha.

Most nyár elején majdnem 3,5 évesen elővettem a bilit, mondtam oda kell pisilni kakilni, óránként kérdezgettem kell-e pisilni, óránként ráültettem, nem ellenkezett, pisilt bele, szólt hogy pisilni kell, 1 hét alatt szobatiszta lett!

2012. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1,5 évesen elkezdte zavarni a kaki a pelusban. Vettem bilit, pár nap múlva belekakilt, nagy volt az öröm. Aztán fél évig nem történt semmi, soha nem talált bele.

2 éves korában elkezdtem ébredések után ráültetni, akkor mindig bele is pisilt, aztán 2 év 2 hónaposan, júniusban levettem róla a pelust. Lassan haladtunk-haladunk, a kaki nem megy egyáltalán, csak ha pelust érez maga alatt az utcán, a pisiért napokig szól, aztán napokig nem. Tegnapelőtt és tegnap egyetlen pisis balesete sem volt, ma pedig már három.

Mindegy, ráérek. ügyes már, tudja mi a feladat, csak még sokszor elfelejti. Ami érdekes, hogy a délutáni alváshoz már soha nem pelenkázom, nem kell, éjjelre a biztonság kedvéért még igen, de az esetek túlnyomó részében szárazon veszem le róla. Szóval úgy tűnik, fizikailag már teljesen érett, csak agyilag nem. :)

Igaz, ő fiú.

2012. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!