Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt érti valaki? Világosítsato...

Ezt érti valaki? Világosítsatok már fel, kérlek!

Figyelt kérdés
Többször találkoztam az oldalon azzal, hogy mindenkit gőzerővel próbálnak lebeszélni az abortuszról, olyanokat is, akiknek semmi pénze nincsen és kilátása sem arra, hogy mindent megadjanak a gyermeknek. Aztán miután szültek, és kiderül, hogy ezt sem és azt sem tudnak megvenni a gyereknek, akkor meg azért szidják őket, hogy minek szültek gyereket, ha nem tudják eltartani. Ez nem ellentmondás? Miből gondolják az emberek azt, hogy ez működni fog? Gondolok itt nagyon sok mindenre például a babahordozóra, kókuszmatracra, etetőszékre, bababarát cipőcskére, de még sorolhatnám... Ötlet?
2009. júl. 28. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen egyetértek. Sokan gondolják ógy, hogy az abortusz gyilkosság, de szerintem igenis van olyan, hogy jobb, ha az a baba inkább meg sem születik. De hogy jön ide a kókuszmatrac és társai? Bocs de nem értem.
2009. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ha a kérdező anyagi helyzetét látva - amiből világosan kitűnik, hogy nem tudja rendesen felnevelni a gyereket, mert jó lesz ha nem halnak éhen - lebeszélik az abortuszról, akkor később miért bántják, ha nem tud például kókuszmatracot venni a gyereknek, mert nem telik rá?
2009. júl. 28. 13:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban nem az abortuszról akarják lebeszélni az embereket, hanem azon vannak felháborodva, hogy manapság miért lesz valaki nemakartan terhes, hiszen annyi lehetőség van a fogamzásgátlásra. (16 éves korom óta élek majdnem napi rendszerességgel nemi életet, háromszor voltam terhes, akkor amikor gyereket akartam szülni. most 43 vagyok és soha nem volt probléma a fogamzásgátlásból, mert odafigyeltem rá és tájékozódtam a lehetőségeimről)
2009. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért a legnagyobb odafigyelésnél is történhet baleset, de ez mondjuk más téma. Az egyetlen 100%-os védekezési módszer a terhesség ellen, ha nem szexelsz. Sok esetről hallani, aki gyógyszer mellett lett terhes vagy elszakadt az óvszer, stb. De ha már terhes az illető, akkor eső után köpönyeg.
2009. júl. 28. 13:30
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
én sem vagyok abortusz párti,de van amikor ez a legjobb megoldás.soem beszélnék erről senkit,mert ez mindenkinek annyira a magánügye,hogy én ebbe nem mernék beleszolni,még ha engem kérdez személyesen is.van anyagi és van lelki oldala is.nagyon öszetett a dolog.a hobbi abortuszosokat elitélem,mert rengeteg a védekezési lehetőség,erre kell költeni nem abortuszra,de itt is jobb ha nem születik az a baba,ha ilyen az ember felfogása.De az is tény,hogy nem pusztán pénz kérdése egy baba válalása.
2009. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az esélye annak, hogy a két válaszoló csoport nem egy és ugyanazon személyekből áll, még, ha számuk megegyezőnek tűnik is.

Amúgy én rengeteg olyan esetről is tudok, ahol rossz anyagi helyzetben lévő pár szinte reménytelen helyzetben döntött úgy, hogy mégis megtartják a babát, igaz, hogy az egész életüket át kellett variálni, lehetőségeket keresni és megragadni, de ma már boldog család, akik bár nem élnek éppen nagy lábon, de boldogok hármasban. Rossz is belegondolni, hogy az a kicsi tündér most nem élne, ha nem így döntenek!

2009. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Először is:azért beszélnek le mindenkit az abortuszról,mert az gyilkosság.

Másodszor:ha nincs kilátás arra,hogy felneveljék,mert nincs pénz stb,akkor igenis gondolkozzanak,mielőtt ágynak esnek.

Harmadszor:ha mégis megtörtént,hogy terhes lett az illető,ne vetesse el,hanem szülje meg.Rengeteg rendes,tisztességes házaspár vár gyermekre,hogy örökbefogadják.

Én egyetértek azokkal,akik az abortusz ellen vannak.Vannak kivételes esetek,de ez más kategória.Ha valaki mégis megszüli,de nem adja örökbe és kevés a pénz...Hát van ilyen,nem is kevés.Nem kell drága holmi,márkás játék.

Úgyhogy ezzel a részével nem értek egyet.Szegényebb körülmények között is fel lehet nevelni egy csöppséget.


egy 14 hónapos kislány anyukája

2009. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
nekem volt abortuszom 14 évesen(mielőtt menne a fújolás, erőszak után maradtam terhes, csak magamra számíthattam) eszembe se jutott volna megtartani, mert: 1) miből tartottam volna el?(persze, lehet boldog lettem volna, bár ezt eléggé kétlem)2) 14 évesen nem hinném, hogy fel tudtam volna nőni a feladathoz...Szóval baromi egyszerű azt tanácsolni valakinek, hogy ne vetesd el, mert gyilkos leszel, stb... de vajon a tanácsolók ott lesznek, amikor ki kell fizetni a gázszámlát, vagy pelust kell venni a gyereknek?
2009. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Az abortusz annyira nehéz kérdés. Sok mindentől függ, hogy jobb, vagy nem jobb megoldás.

Én ellene vagyok, kivéve az olyan eseteket, amikor pl valaki védekezés mellett esett teherbe, vagy megerőszakolták-nyilván nem születném meg vele a gyereket.

azokat ítélem el, akik nem figyelnek oda, és úgy esnek teherbe.

Aztán hogy jó -e annak a gyereknek, hogy megszületik-vagy nem, megin másik kérdés.

Lányomnak sincs kókuszmatraca, és mégis él, egészséges és boldog. A falnak tudok menni a "mindent megadni a gyereknek" gondolatmenettől. Szerintem a minden az hogy szeressék, legyen meleg helyen, legyen mit enni, legyen mit felhúzni, és ennyi. Ha nem lesz nike cipője és számítógépe, attól még boldog lesz!

Mi is mindent használtan vettünk, a ruhákat, a kiságyat, a kádat, a játszószőnyeget, játékokat, és nem halt bele a gyerek. Amink van, azt a családtól kaptuk, sokat segítettek-és ez megint egy sarkallatos kérdés, hogy valaki tudja-e segíteni a családot.

Mi is minden hónapban ki vagyunk számolva, sőt az utolsó hetekre sokszor csak pár ezer forintunk van, de megodljuk, és ettől függetlenül boldogok vagyunk!

És van egy másik megoldás is, ami tudom nagyon nehéz az anyának, de örökbe is adhatja. Ha már megfogant, ne öljük meg, hisz sokan várnak babár,a kiknek nem lehet. Én nekik adnék minen nem kívánt, wcben lehúzott és megfolytott gyereket...

2009. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két különálló dologról van szó. Akik az anyagi javakra gondolnak azok le is beszélnék a kismamát a bábáról. Később ők lesznek azok akik arról papolnak, hogy minek szülted a gyereket ha nem tudsz neki venni kókuszmatracot meg hasonlót. A másik aki azt mondja tarts meg bármi áron nem fogja később azt szajkózni, hogy ugyan minek szülted ha nincs pénzed. Sokszor nem lehet tudni a válaszolóból, hogy milyen a hozzáállása. Én sem vagyok abortuszpárti és gazdag sem. A legszükségesebb dolgokat meg tudtam venni és azokból sem a drágábbat a gyermekeimnek. Meg voltunk szoptatós párna és hasonlók nélkül is. Vannak sokan akik szerencsésebbek és jobb körülmények között vállalnak gyermeket. A legtöbbjük szerintem, azok akik azt mondják ne szülj ha nincs elég pénzed. Részben talán igazuk van csak ha mindenki arra várna mikor majd jobb lesz a helyzet még fele ennyi gyerek sem születne.
2009. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!