Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon tudok majd szoptatni?

Vajon tudok majd szoptatni?

Figyelt kérdés
A kisbabám megfigyelés alatt van a kórházban, holnap lesz 4napos de hiába vagyok rooming-inben, még nem kaphattam meg, és a csecsemős nővérek teletömik tápszerrel, sokszor mire átmegyek már megetették. Emiatt nincs sok tejem és a babám is lusta szopizni :-( fejem a mellem amikor csak tudom de kezd begyulladni és nem áll ki rendesen a bimbóm sem, így mikor szoptatnék alig tudja bekapni :-(
2012. szept. 3. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szegényem. Nagyon nehéz lehet így, pont most amikor belövell(ne) a tejed. Mindenképpen próbálj beszélni a nővérekkel, hogy csak azután adjanak tápszert a babának, miután mellre tetted. A gyakori fejés jó, de azzal is vigyázni kell, nehogy ödémás legyen a melled. A legjobb az lenne, ha egy picikét "kiéheztetnék" a babát (azt értem ezalatt, hogy megvárni amíg ő kéri), és rárakni a cicidre. Biztosan tudod majd szoptatni, és hamar elmúlik ez a nehéz időszak! Kiatrtás! Nagyon drukkolok!
2012. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Melyik kórházban vagy?

Mekkora a baba?

Követeld ki, hogy először szoptathass és csak utána adjanak neki tápot, azt is pohárkából. Menj nagyon sűrűn szoptatni mert ha gyenge többször kell keveset szopiztatni.

Harcolj ha ilyen bunkók a csecsemős nővérek.

2012. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én hasonló helyzetben voltam. Én voltam ugyan az intenzíven és 3 vagy 4 napig csak felügyelettel lehetett velem a fiam. Akkor még nem is fejtem.

Aztán mikor visszakerültem a osztályra, akkor hozták szopizni, nem akart, túl éhes volt, hogy küzdjön. De én fejtem, fejtem és fejtem azt megkapta meg tápszert. Így ment 1,5 hétig, míg haza nem jöttünk a kórházból.

Eszembe jutott, amit egyik ismerősöm mondott. Anyukájának befele forduló bimbója volt, nem tudott szoptatni, egyik nap a konyha asztalra fektette a picit és úgy rákapott, attól kezdve szopizott rendesen. Ez nekem is bejött. Itthon egyszer csak az ágyon fölé hajoltam és rákapott. Nekem nem befele forduló a bimbóm, csak kicsi, ma már 10 hós lesz nemsokára és cici függő. 2 hónapos korára elhagytuk a pótlást.


KITARTÁÁÁÁÁÁS!!! Remélem sikerülni fog! Nincs is jobb dolog a szoptatásnál...

2012. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 3 hétig nem tudtam szoptatni, mert koraszülés miatt másik kórházban volt.Szinte megállás nélkül fejtem, eleinte kevéske tejem volt, egy hét után viszont úgy beindult hogy egy fejésre a két mellemből 1 liter majdnem lefejtem.

Tapasztalatból én azt javaslom hogy kézzel fej.Ne kézi szívóval, ne géppel csak az ujjaiddal.Kíméletesebb is, és sokkal többet lehet fejni, illetve könnyebben beindul a tej.

Nekem is eléggé befele fordult a bimbóm,illetve olyan csepp szája volt hogy nem tudott szopizni.Bimbó védőt használtam, azzal nagyon ügyesen evett.


[link]

Ilyen pillangó alakút használtam.


A nővérekkel meg próbálj meg beszélni, vagy ha velük nem megy akkor az osztály főorvosával hogy ne etessék tápszerrel, szépen fejed a tejet, folyamatosan, üvegbe mindig ami van átviszed és azt adják a picinek, ha nem elég akkor egészítsék ki, de ne kizárólag és legfőképp ne először tápszerrel etessék.

2012. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a kishúgom járt így. Mikor hazamehettek a 4. napon, nem nagyon evett a kicsi, mert nem jött a tej. Másnap segítséget kellett hívni, aki kimasszírozta a húgom mellét úgy, hogy rendesen jöjjön a tej. :( De neki Kecskeméten szerencséje van, mert van ilyen csecsemős, aki házhoz megy segíteni. Én szombathelyi vagyok, és sajnos nincs itt ilyen.
2012. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először is.Ne idegeskedj!Könnyű mondani,tudom.De muszáj.És fejj,fejj,fejj,fejj!!!!!!Sűrűn,ha kicsi jön,akkor is!!!!!2 gyerekem van,hidd el,az első gyerek árán tanultam meg!:(A 2. gyereknél én is fejtem 2 hónapig,azt mondták csak bimbóvédővel tudok majd szoptatni,mert befelé fordul a bimbóm.Aztán a bimbóvédő teljesen kisebesítette a mellem,és a sok okos tanács ellenére befelé forduló bimbóval is tudtam szoptatni!!!Úgy tedd a szájába a cicidet,mintha szendvics lenne,két ujjaddal csípd össze,és akkor a bimbóudvart is bekapja.Nem baj ha csak pár hét múlva fog szopni,de hidd el h fog!Csak fejj,h legyen tejed!!!Kitartás,MENNI FOG!!!!!!
2012. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen igazán megnyugtattok :-) most is fejtem de 20ml jött csak. Először masszírozom kézzel és utána a kézi mellszívót használom mert annak a vákuumja jól kiszívja mikor már rossz a kezemmel nyomkodni. Az a baj hogy minden műszakban mások a nővérek, van aki kedves van aki nem.... Össze vissza mondják mikor mehetek be szoptatni aztán elküldenek hogy ne akkor menjek :-(
2012. szept. 4. 00:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint itt írta valaki, jobb a kézzel fejés mert a szívók ödémát okozhatnak. A kézi fejésnek van technológiája csak a fogást kell eltalálni ami kis gyakorlással megy.

[link]

2012. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az elején nagyon bénáztam a kézi fejéssel (itt inkább nem kértem meg senkit hogy mutassa meg...) de ma reggel valahogy ráéreztem magamtól és 2x annyi jött mint eddig :-) de ideadták végre a kisfiamat, és próbálom cicire szoktatni, de egyelőre a bimbóvédővel megy csak neki rendesen :-) de gyakorlat teszi a mestert :-) amúgy nekem az elején beödémásodott a mellem, azzal mit lehet csinálni hogy jobb legyen?
2012. szept. 4. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!