Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézi mindenki retardáltn...

Miért nézi mindenki retardáltnak a gyerekem, csak mert 18 hósan kezdett járni? Nagyon unom már.

Figyelt kérdés
Okos, ügyes, szép, soha nem gyakoroltattunk vele semmilyen mozgást, mindent magától csinált. Akkorra érezte magát biztosnak. Most 22 hós és simán felmászik olyan mászókán, amin háromévesek közül se mind. Csak a lesajnálásból nagyon elegem lett :(
2012. szept. 4. 07:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
nem hinném, hogy annak nézik, csak furcsálják esetleg aggódnak, mert az átlagosnál jóval késöbb kezdett járni, mondhatni az utolsó pillanatban ami még belefér az előírásokba.
2012. szept. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, az átlag 10 és 18 hó között van... vagyis teljesen normális időben kezdte, bár másokhoz képest valóban később.
2012. szept. 4. 07:45
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

ha rendben van a gyerek akkor ne foglalkozz ezzel

felesegessen stresszeled magad

2012. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
18 hónapig kell elindulniuk ha addig nem akkor az más kivizsgálást igényel. Átlagban 10-15 hónaposa indulnak el.
2012. szept. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Tudod az az igazság, h leírtad a kulcs mondatot: "soha nem gyakoroltattunk vele semmi mozgást". Pedig kellett volna. Pl. lépegetni tanítani. Mert akkor nem 18 hónaposan kezdene járni,ami igen késő. Ettől a szellemi színvonalával, értelmi képességeivel nem lesz baj, csak valamilyen szinten segíteni kell egy baba mozgásfejlődését. Nem bébitaxival, meg bébikomppal 9 hónaposan , az meg a másik véglet, de lehet apróságokban segíteni.

2012. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem akartam válaszolni erre a kérdésre, mert amit most írok, már százszor leírtam, de az előző válaszoló miatt mégis kikívánkozik.

Anno, a 80-as években nem csináltak ebből akkora ügyet. Én 14 hónaposan indultam el, átlagosnak számított. Az öcsémet vezetgették, van is róla kép, senki nem mondta, hogy az jaj de káros. Aztán hiába minden gyakoroltatás, mégis akkor indult el, amikor már megunta a mászást, 18 hónaposan.

És semmi hátránya nem lett belőle. Gyerek- és kamaszkorában vívott, az összes versenyét megnyerte, tehát nem lett ügyetlen vagy ilyesmi. A Te babád is ügyes lesz, a károgókkal ne törődj. Kicsit később kezdte, mint az átlag, de nem túl későn, és nagyon ügyi lesz ő is.

2012. szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Na már ezért megérte lepontyozni, ugye? 18 hósan későn kezdett el járni, mi a gond ebben, h leírtam ?És kétféle dolgot keverünk. Az egyik, h a gyerek TUD már valamilyen szinten járni, csak a mászással még mindig gyorsabb. Fiamnál ez volt, 13 hónaposan lépegetett egyedül, de volt h átváltott, az elején igen gyakran mászásba, mert neki úgy könnyebb. A másik h egyátalán nem akar járni, és nem is segítenek neki ebben.
2012. szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

És ez rá van írva a 22 hónapos gyerek homlokára?

Ha zavar mond azt hogy később tanult meg járni 1 éves kora után .... ennyi.

2012. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Örülj annak, hogy a babád olyan amilyennek felsoroltad :) És ne foglalkozz azokkal, akik kritizálnak, azoknak 7 hósan már járt a gyerekük és folyékonyan beszélt. Tisztában vagy vele, hogy később kezdett járni, mint az átlag, de nem paranormális dolog, hiszen 18 hóig illene járniuk, ő megtette, Pont :) Más gyereke meg 3 évesen még nem beszél, sovány vígasz, de vígasz. Nyugi, járhat még a gyereked egész életében eleget:)
2012. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Azért az érdekes, hogy aki azt mert írni, hogy picit később kezdett el járni a baba, mint az átlag, egyből le lett pontozva a sárga földig, pedig egyik sem írt olyat, hogy retardált lenne...(Aki ilyet mond egy kisgyerekre az egy végtelenül bunkó ember)

Nem értem, miért kell egymást lepontozni, ócsárolni azért mert máshogy gondolkozik gyereknevelés terén. Van aki "pánikba esik" ha nem jár egy éves koráig és segíteni kezdi "mesterséges" módon, valaki meg nem zavartatja magát, ha 18 hónapos koráig nem jár a gyerek. (ami valóban későbbi mint az átlag, de semmiképp nem retardált, nem is értem ki mondhatott neked ilyet) Egyik ember sem csinálja rosszul, így is úgy is megtanul járni a gyerek és nem mászva fog menni az érettségijére.

Legyünk már egymással toleránsabbak, emberek!

2012. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!