Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan győzzem meg a 4 hós...

Hogyan győzzem meg a 4 hós gyerek anyukáját, hogy ártalmas a tehéntej ebben a korban?

Figyelt kérdés
Megőrülök! Barátnőm egyik napról a másikra tejéntejre váltott, mondván pókhálót talált a tápszerben és soha többé. Már érveltem, mutattam cikket hogy mennyire ártalmas, és tisztán adja, napi 6x 240ml. 2 hét alatt 1 kg hízott a fia aki már 8200g. Hogy vegyem rá, hogy rossz úton halad. Hozzáteszem, a gyereknek MOST semmi baja, se kiutés se más, de mi lesz később ha gond lesz. Már úgy érzem tolakodásnak veszi, ha felhívom és mondom neki, egyáltalán bele szólhatok még?
2012. szept. 4. 08:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen igaza van minek szólsz bele? Kérte a tanácsod? Van védőnője van gyermek orvosa .Te max elmondhatod a véleményed de miért kéne meggyőznöd?

Ráadásul nem méreggel eteti ,igen csak Te is ezen nőttél fel...

2012. szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem se szólj már. Az ő gyereke, mellesleg nagyon hosszú ideig nevelkedtek az emberek tehéntejen, és sztem sokkal egészségesebbek voltak, mint a mai gyerekek... Pókháló a tápszerben... és ki tudja még mi, amit nem látunk... Esetleg vízzel a felére higíthatná a barátnőd a tejet, akkor nem lenne olyan "erős".
2012. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor mérgelődöm magamban és értetlenül állok előtte nem szólok többé neki, de nem értem miért csinálja? Vegyen bolti tejet, mondtam neki. Igen, kérte a tanácsom, vagyis megkérdezte mit gondolok, elmondtam, de ezzel ennyi lesz részemről, azt csinál amit akar. A védőnői szolgálatot lemondta, a dokitól titkolja hogy mit eszik a gyerek.
2012. szept. 4. 09:34
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát figyelj..akkor próbálj meg a tejben segíteni.Szerintem a bolti tej az annyira nem jó, ha van rá lehetősége akkor vegyen termelőtől, és azt felesbe vizezze.Tényleg régen nagyon sok gyerek nőtt fel tehén tejen, mert akkori tápszerek tényleg veszélyesek voltak.Nálunk a családban kettő 30-on túli ember is van, akinek az anyukája nem tudta szoptatni őket, és az elejétől tejbegrízen és tejlevesen nőttek fel.Mind a kettő makk egészséges, sőt az egyiknek van 1 húga, akinél a szomszéd tudott adni anyatejet a rokonomnak, és képzeld ő még betegesebb mint a bátyja aki tejen nőtt fel.Mindenre allergiás, a fogai katasztrófák..stb.Pedig nem győzi enni vitaminokat, és egészségesen étkezik.A bátyja meg mirelit pizzán él, dohányzik..stb, és még 1 lukas foga sincs..

Na mindegy.Egyébként ezen kívül tényleg nincs sok beleszólásod.Még annyit, hogy mindenféleképpen forralja a tejet mielőtt a picinek adja!!Ez fontos.

2012. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy kikérte a véleményed meg hogy mindenféle tanulmányokat az orra alá dugsz és csak ezért felhívod, az két külön kategória.


Ő gyereke, ő döntése.

2012. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Sajna tényleg nem tehetsz mást, ha nem hallgat rád. :( Nekem 3 éves volt a fiam, mikor mentünk dokinénihez és már nem tudom hogy, de szóba került a tej. Mondtam, hogy sokat iszik, reggel 2 * 3 dl, meg még délután is szokott, plusz amit az oviban kap. Azt mondta, hogy akkor gyorsan fogjam vissza, max. napi 2 bögrére (reggel-este), mert a tehéntejben lévő foszfor tönkreteheti a veséjét. Annyit ajánlhatsz a barátnődnek, hogy kérdezze meg a gyerekorvost is, ha nem hisz neked. Azt meg külön díjazom, mikor az okos anyukák írják, hogy régen is tejet kapott a gyerek... :S Csak azt nem veszik számításba, hogy régen a tej sem ilyen volt mint most, másrészt akkor sem egy az egyben adták, mert nekem is anyukám "feles tejet" adott. Ettől függetlenül ha már mindenképpen állati tejet akar adni a barátnőd, ajánlhatod a kecsketejet, annak összetétele jobban hasonlít az anyatejre. Sajna ha baj lesz a tejtől (ne legyen!!!), akkor mire rájön hogy tönkretette a gyerek egészségét, már késő lesz... De amúgy tényleg az ő gyereke, valahol tényleg úgy van, hogy semmi közöd hozzá. Nekem is csinál a legjobb barátnőm (számomra) meredek dolgokat a babájával, aki ráadásul koraszülött volt, de inkább nyelek. Ha megkérdez, vagy nagyon szúrja a szemem valami, akkor elmondom a véleményem neki, de többet nem. Végülis ő az anyukája. Nyilván én is csináltam/csinálok olyan dolgot, amitől esetleg másnak állt volna égnek a haja és én is rosszul veszem, ha beleszólnak. :)
2012. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem hívom ezért, hanem naponta beszélünk és ez is szóba kerül, nem baxogatom, hanem kérdezem, hogy biztos benne hogy jót tesz stb. De ezentúl nem fogom megkérdezni és nem mondom neki, de helyesnek akkor sem látom.
2012. szept. 4. 09:59
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

A gyerek négy hónapos nem négy hetes...

Nekem a szüleim 4 hónapos koromban már adtak gyülmöcsturmixokat amiket tejjel kevertek. (21 vagyok, nem egy vénasszony) A nővérem ugyanezt csinálta a gyerekeivel. Mindhárman makk egészségesek vagyunk, hírből ismerjük/tük a gyerekorvost, semmilyen allergiánk nincs.

Tudod ez nagyrészt genetika, hogy ki milyen erős szervezet. Akinek gyenge a gyomra meg az inmunrendszere annak, ha 20 évesen iszik először tejet vagy eszik epret is allergiája lesz, aki meg nem hajlamos erre az 4 hónapos korában is vígan megemészti.

Megjegyzem én sem adnék 4 hónapos korában tejet a gyermekemnek ahogyan nem is tettem, de azért nem tartom tragédiának ha valaki megteszi. 2 korty után úgyis kiderül hogy bírja-e vagy nem. Ha nem, lesz egy kis kiütése aztán kész, nem ad neki többet az anyja. Nem kell ezért egyből elítélni.

2012. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Valszeg semmi baja nem lesz. EZ egy újkori divat. Mi is már javában ittunk ennyi idősen tejet.
2012. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja,nem kérte kia tanácsodat,foglalkozz a te gyerekeddel.Ez csak a mai trend,hogy a tejet méregnek titulálják,és lassan már nem adnak egyátalán a gyereknek csak tápszert,én megvártam még 11 hónapos lesz a fiam és utána kóstoltattam,azóta is imádja napi 3X 2dl kakaót,tejet megiszik,semmi baja és lassan 1,5 évesen.Hozzáteszem én még nem találkoztam olyan orvossal aki a tejtől óva intett volna bárkit is,sőt az enyém javasolta,hogy minél hamarabb szoktassam át a tejre.
2012. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!